Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Kolísání otáček, zhasínání, kouřivost

13. čer 2017 14:28

Ahoj,
mám prosbu skrze mé mini one 1.4 70 kw / 2007 / R56. Už řeším nějaký čas závadu na kterou nemůžeme s mechanikem přijít. Začalo to škubáním, kolísáním otáček, později to přešlo do vypadání válců to vše spojené s kouřivostí. Občas i motor zhasnul.
- tlaky jsou v pořádku, pod víkem se zdá být všechno v pořádku, svíčky jsou nové, cívkama to není a čidlem tlaku v sání taky ne. Počítač hlásí jednu chybu za druhou, ale je to nic neříkající.

Prosím o radu, jestli už někdo něco podobnýho neřešil. Děkuju!!!!

Nebo, pokud můžete doporučit nějaký servis kde se z toho ne**, tak budu rád.

Re: Kolísání otáček, zhasínání, kouřivost

13. čer 2017 19:29

BMW má celkem detailní diagnostiku, nepodceňoval bych hlášení chyb. Může být špatné časování ventilů, za které můžou buď vadné ventily vanos nebo netěsnící a špatně fungující vanos kola poháněná rozvodovým řemenem. Ale neznám 1.4 motor, druhá věc je zakarbonovani ventilů a nebo špatná funkce vstřikovačů.

Re: Kolísání otáček, zhasínání, kouřivost

13. čer 2017 21:19

Vanos je taky hodně háklivý na olej, máš správnou viskozitu? :D

Re: Kolísání otáček, zhasínání, kouřivost

13. čer 2017 21:23

Přesně, například Castrol Magnatec tvoří takové hezké blátíčko, které hydroštely, VANOS a podobné, tenkou dírkou živené mechanismy moc nemusí.

Re: Kolísání otáček, zhasínání, kouřivost

15. čer 2017 13:18

díky, díky.
Ještě pár příznaků - když auto hodně točim ,tak je to v pořádku a jede na všechny 4 válce a když pustim klimu, tak se stav zhorší.
To jen pro doplnění.

Najde se tu někdo, kdo by zvládl opravu ? Mám mini v praze a nechci s nim nikam daleko, takže to dopadne asi na invelt :shock:

Re: Kolísání otáček, zhasínání, kouřivost

18. srp 2017 19:53

Jaký kódy chyb tam máš?

Re: Kolísání otáček, zhasínání, kouřivost

17. dub 2018 13:24

MINIon píše:díky, díky.
Ještě pár příznaků - když auto hodně točim ,tak je to v pořádku a jede na všechny 4 válce a když pustim klimu, tak se stav zhorší.
To jen pro doplnění.

Najde se tu někdo, kdo by zvládl opravu ? Mám mini v praze a nechci s nim nikam daleko, takže to dopadne asi na invelt :shock:



ahoj,
mám ten samí problém, ale 1.6 88kW r.v. 2009 (najeto cca 64tis). Kolísání otáček, kouří, a má tendenci zhasínat. :-( Poradíš, jak jsi to vyřešil? Budu rád za každý nápad a radu.
Svíčky jsou loni měněné vč. palivového filtru. Napadla mě sonda k přípravě směsi, ale nevím, zda to odpovídá i větší kouřivosti.
Odeslat odpověď