Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Řemen příslušenství aneb co udělá řemen při odchodu

06. lis 2016 19:01

Zdravíčko,
tak se mi včera ráčil odpochodovat řemen příslušenství. Jelikož mě opravdu neměl rád, tak s sebou vzal ještě napínák řemene a "napínák" vodní pumpy.
Vypadá to potom asi takhle:
remen.jpg

Už se tohle někomu stalo? Po jaké době se má měnit řemen?
Díky
Jerry

Re: Řemen příslušenství aneb co udělá řemen při odchodu

06. lis 2016 19:24

Muj remen vzal s sebou vodni pumpu :-) Doporuceni vymeny remene je myslim pri vizuelnim nalezu prasklinek v mistech drazkovani remene...

Re: Řemen příslušenství aneb co udělá řemen při odchodu

06. lis 2016 21:05

Ano,ano, ale může se stát něco podobného i s novým řemenem. To se stalo mě po výměně vodní pumpy i řemenu došlo (v servise) k chybné zpětné montáži. Cosi neudělali/udělali jinak než se má a stalo se, že po 5tis km se ostrouhala ta pogumovaná řemenice a nastrouhal se i ten nový řemen. Móóóc pěkný, takže pozor. Člověk musí být pořád ve střehu, jinak (jako já) MHD :lol:

Re: Řemen příslušenství aneb co udělá řemen při odchodu

08. lis 2016 10:43

Tak tenhle problem je vyresen a vse bezi.... ALE mám tu další...
Nastartovali jsme to v garáži po kompletní úspěšné montáži a jsou tam zřetejně slyšet rány z motoru.
Po zahřátí už to vůbec nebylo slyšet.
Neměl s tím už někdo zkušenosti? Řetěz jsem si představival teda jinak...

Re: Řemen příslušenství aneb co udělá řemen při odchodu

08. lis 2016 19:47

V první řadě co máš za motor? Na drážkovém řemenu jsou všechny kladky vyměněné?Rozvody jsi už měnil?

:idea: Pak se můžeme nad tím zamyslet :bigups:

Re: Řemen příslušenství aneb co udělá řemen při odchodu

08. lis 2016 20:18

Pravda, tyhle info se celkem hodí :D
takže je to N14B16CD. Řemen nový, kladky taky. Alternátor se zdál být ok, klima kompresor taky, vodní pumpa nová, napínák řetězu nový (myslím že na konci je ...551). Rozvody zatím ještě dělané nejsou. O víkendu se chci podívat pod víko ventilů jak to vypadá s horní lištou a jestli nebudou vidět žádné jiné vady, tak asi udělám rozvody.
Rozvody jsou teda základ? S hydroštelama problémy nebývají?
Je možné že jsem teď už jen paranoidní a ty rány už to dělá delší dobu...
Díky

Re: Řemen příslušenství aneb co udělá řemen při odchodu

08. lis 2016 21:24

To je asi nadupaný motor, doporučuji pročíst Worryho vlákno. Samozřejmě se tady tím pádem nabízí více věcí od opravdu rozvodů až po "mázlý" píst, protože jak je známo první válec se nedostatečně chladí.
Nech si vyhledat tady na fóru klepání motoru, tam někdo taky psal, že vyměnil vše a nakonec to byla ta vakuová pumpa.
Jestli je to jen hlučnější ze začátku, tak to může být časová prodleva něž se olej dostane tam kam má. (optimistická verze)

Re: Řemen příslušenství aneb co udělá řemen při odchodu

09. lis 2016 10:52

Je dosť možné že si viac citlivý na akýkoľvek zvuk po takejto oprave a pritom ten zvuk tam bol aj predtým. Pri studenom štarte dosť počut ventily a celkovo rachot z vákuovej pumpy. Viac som o tom písal tu, tak skús najskôr odpojiť vákuovú pumpu a možno to prestane.
Odeslat odpověď