Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

CC-ID-031

05. led 2016 00:25

Ahojte,

mam R56 88kW 2007 benzin a uz sa mi asi 3x v priebehu 2 rokov stalo ze mi vyskocila kontrolka poruchy motora. Ked som bol s tym u mechanika, kt. mal iba taku tu vseobecnu diagnostiku, tak mu vyhlasilo, ze neznama chyba. Ked som bol na original BMW, tak tam im vyhodilo asi cca 10 moznosti co by to mohlo robit a nejakym sposobom nemam moc zaujem riesit to tak, ze pojdem na to skusmo a vymenim "pol auta". Priamo na displeji ked sa dam na "check-info" mi vypise chybovy kod CC-ID-031. Na internete som sa docital, ze to moze byt nejaky problem so zvysenymi emisiami. Stretli ste sa niekto s tymto problemom resp. viete poradit, co resp. ktory senzor by to mohol robit?

Dakujem.

Re: CC-ID-031

05. led 2016 00:34

je tam toho co to moze sposobit...

https://www.reddit.com/r/MINI/comments/ ... ific_code/

http://www.northamericanmotoring.com/fo ... 031-a.html

Re: CC-ID-031

05. led 2016 15:27

Kolik máš najeto a jak papá olej?

Re: CC-ID-031

15. led 2016 13:35

jery píše:Kolik máš najeto a jak papá olej?


najazdenych mam cca 122000km, olej vobec nezere, dodrziavam 10000km intervaly medzi vymenami. Jeden mechanik mi hovoril, ze to moze robit aj EGR ventil. Najhorsie je, ze kazda diagnostika ukaze nieco ine. Ako som spominal, ked som bol na BMW/MINI diagnostike bolo tam asi 10 moznosti co to moze robit, Delphi diagnostika vyhadzovala nejaky problem s VANOS resp. neznamu chybu. Priamo podla toho kodu by to mali byt tie zvysene emisie a to zevraj sposobuje nejaky problem s DTML sensorom.

Re: CC-ID-031

06. říj 2016 15:42

Ahojte.

Tak dnes mi po dlhej dobe opatovne zasvietila kontrolka motora a riadiaca jednotka vyhodila chybu CC-ID-031.
Ked som to vsak hodil na diagnostiku, ta mi to identifikovala ako chybu s oznacenim P0015 "Camshaft position - Timing Over-Retarder"

Kazdopadne neviem, co si mam o tom mysliet, lebo nezda sa mi, ze by som mal problem s casovanim vaciek, pred 3 mesiacmi som menil aj rozvody.

Neviete mi poradit, co by to mohlo byt, resp. ci mam tomu prisudzovat nejaku dolezitost, lebo uz si s tym neviem dat rady.

Dik.

Re: CC-ID-031

08. říj 2016 17:03

Ked motor bezi tak nejak v pho tak to bude max. Posun alebo nastavenie O 2-3 zuby

Uz to tu par motorov malo
Dlho by som s tym nejazdil aby si nezhanal casom motor
Odeslat odpověď