Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Hrkanie v aute

12. čer 2013 16:38

Zdavím,

po zapnutí motora pocujem pri stati v neutrali vo vnutri kabiny take hrkanie ako keby ste dali ja neviem okuliare do plastovej kapsy vo dveracch a tie jemne hrkaju. Nezda sa ze by zvuk siel priamo od motora. Skor ako keby bolo nieco uvolnene alebo motor do niecoho jemne buchal.

Co je zaujimave : Zvuk nepocut pri studenom motore. Zvuk zacne az pri teplom motore v neutraly pri stati.
Zvuk sa o dost zvyrazni zapnutim kompresora klímy !

Vie niekto na zaklade tohot co by to mohlo byt?

Re: Hrkanie v aute

12. čer 2013 18:15

Kdyz stojis nastartovany a mas neutral ma na ten zvuk vliv, kdyz vyslapnes spojku a budes na ni stat?


Jinak nevim co by to mohlo byt.

Ale mozna po tech patalijich co s tim Minikem mas, bych zauvazoval o brzkem prodeji a nakupu nejakeho jineho kusu, idealne stredecniho pac ten tvuj vypada, ze je pondelni nebo patecni... :blush:

Re: Hrkanie v aute

12. čer 2013 18:21

Spojka na to nemá vplyv to som skúšal,

no a o predaji co ja viem, teraz ked som donho dal dalsich 2500€ tak sa mi ho zrovna nechce predavat. Tie peniaze mi uz nikto nevrati.

Snad to bude len nieco drobne

Re: Hrkanie v aute

12. čer 2013 18:23

A toho Minika jsi koupil jeteho a stale opravujes nebo ho mas od nova a zacal kravit az po najezdu co na nem mas?

Re: Hrkanie v aute

12. čer 2013 18:28

Nie kupil som ho ked mal cca 80 000 km.
Zatial som menil termostat a cely motor... od vtedy cca 7000 km ide v pohode az teraz zacalo to hrkanie, pri jazde sa to nijak nepreavuje.
Vsimol som si to az ked som siel minule bez radia a vypol som start stop kedze sa to deje len v neutraly a pri zahriatom motore.

Re: Hrkanie v aute

12. čer 2013 19:14

jestli si dobre pamatuju menili ti motor v BMW ... zkusil bych to tlacit na reklamaci. :wink:

Ja osobne bych prosel trubky chlazeni + tepl. stity zkratka cely motor a jeho vedeni zda se ti nekde neco nedotyka kastle a neprenasi zvuk.

ps. po story s odzdusnenim klimy mam trosku strach co je vlastne "hrkanie" :mrgreen: ale trpelivost prinasi ruze

Re: Hrkanie v aute

13. čer 2013 06:42

Silenblok motora podľa mna.. robi to aj mne. Ale neviem ktory. Po zapnutí klímy trošku klesnu otáčky preto je to vyraznejsie

Re: Hrkanie v aute

13. čer 2013 09:07

SSimonS píše:Silenblok motora podľa mna.. robi to aj mne. Ale neviem ktory. Po zapnutí klímy trošku klesnu otáčky preto je to vyraznejsie


Asi si to presne trafil pretoze ked jemne zdvyhnem otácky hoci len na 900-1000 tak hrkanie nepocut.

Nevies nahodou aka je cca cena silenbloku motora?

Re: Hrkanie v aute

13. čer 2013 10:16

pozri aj silentbloky vyfuku :). Mne na starom vyfuku robili silentbloky vrasky na cele... to sa nedalo pocuvat... :(

Re: Hrkanie v aute

14. čer 2013 12:19

Neviem nezistoval som zial ktory to robi.. Urcite to nebude drahé extra. Aj mne to vadí ale do zimy vydrzim potom to vymenim ked bude v garazi.
Odeslat odpověď