Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Hlava motora, tesnenie pod hlavou ?

09. úno 2013 11:15

Zdravim,

vcera v noci mi moje MINI -2009 1,6- prestalo kurit aj ked motor uz bezal asi 40 km.
Fukalo uplne studeny vzduch. Zastavil som pozrel do chladica a voda nikde. Tak si myslim fajn dolejem.
Dolial som liter, ale zhltlo ju do 10 sekund, pozeram pod auto kaluz nikde ani nekvapka, tak si vravim dolejem este jeden liter mozno chyba viac v systeme. Tak som dolial asi 5 litrov a voda stale mizla. Vravim si nic prejdem par KM mozno sa vrati do nadrzky.
Ale nestalo sa po par KM motor zdochol a auto uz nechcelo nastartovat. Volal som odtahovku odtiahli ma do servisu BMW.
Pozrel som pod viecko oleja a bolo komplet zanesene takze to bude zrejme voda v oleji.
Z toho co som tu precital odhadujem ze to moze byt tesnenie pod hlavou, alebo hlava motora.
Dal som to do servisu BMW v pondelok rano mi maju volat co s tym je. Rano ked ho presuvali asi 300m do garaze tak nastartovalo.

Ak je to HLAVA tak to bude predpokladam poriadne mastne, ale vraveli ze si mozem doniest aj vlastnu hlavu motora, nevie niekto kde sa da kupit za dobru cenu? Pripadne ak to bude tesnenie pod hlavou tak tesnenie?

Vopred Vám všetkým ďakujem

Re: Hlava motora, tesnenie pod hlavou ?

09. úno 2013 11:35

na autobazar.eu v nahradnych dieloch som videl ze tam bolo par hlav a za rozumnu cenu, niekde v okoli ziliny? myslim

Re: Hlava motora, tesnenie pod hlavou ?

09. úno 2013 11:45

Pozeram,

ale vidim tam len na stary model 2003 a na mini cooper S turbo.

Re: Hlava motora, tesnenie pod hlavou ?

07. úno 2014 17:07

ja mam taky problem ze v nadobke na vodu mam olej ... niekde sa mi to miesa (tesnenie pod hlavou ? )

Re: Hlava motora, tesnenie pod hlavou ?

09. úno 2014 01:32

pravdepodobne asi urcite :). Mne zas robi auto to, ze ked mu nalozim a chvilku sa vozim tak mi zacne dymiet z pod kapoty... vyvre trosku vody. Ale potom pohode. Tak neviem ci tiez to nieje tesnenie pod hlavou

Re: Hlava motora, tesnenie pod hlavou ?

09. úno 2014 15:34

Jo tak to mě se zase ta voda ztrácí, po několika tisících km musím dolít deci, dvě. Podle "počasí" :-) Ale stav je ustálený takže do toho nelezu. Ještě by to byla hlava:-) Držím palce ať to všichni opravíte.

Re: Hlava motora, tesnenie pod hlavou ?

24. úno 2015 10:35

Zdarec chlapci :( mojmu mini nieco je... rozsvietila sa kontrolka motora a uz to jazdi na prd. Diagnostika ukazuje na lambda sondu pred katalyzatorom. Na volnobeh kolisu otacky, trha to az dusi pri urcitych otackach a zda sa mi vyssia spotreba. Okrem toho som objavil sajrajt pod napustacim vieckom oleja, tak tam zrejme prenika voda. Stretol sa uz niekto s takou diagnozou? Motor 1.4 70kW

Re: Hlava motora, tesnenie pod hlavou ?

24. úno 2015 13:13

kademar píše:Zdarec chlapci :( mojmu mini nieco je... rozsvietila sa kontrolka motora a uz to jazdi na prd. Diagnostika ukazuje na lambda sondu pred katalyzatorom. Na volnobeh kolisu otacky, trha to az dusi pri urcitych otackach a zda sa mi vyssia spotreba. Okrem toho som objavil sajrajt pod napustacim vieckom oleja, tak tam zrejme prenika voda. Stretol sa uz niekto s takou diagnozou? Motor 1.4 70kW
Ten sajrajt nemusí nič znamenať. Ja som mal tiež z toho paniku, ale nakoniec sa ukázalo že je to len nejaká kondenzácia. Bolo to tam vždy len pri krátkej jazde (do 3km) kde sa motor nestihol úplne zohriať. Ale ak tam ten sajrajt máš aj keď prejdeš napr. 20km, tak potom asi niečo nie je v poriadku.
Odeslat odpověď