Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Spojka 2G

07. lis 2012 15:45

Ahoj, jaká je životnost spojky u r-56s?

Re: Spojka

07. lis 2012 15:53

rekl bych ze podle toho kdo s tim jak jezdil :D

Re: Spojka

08. lis 2012 22:54

indy pindy...

videl som par kusov, kde to bolo na odpis pri 60tkm...myslím, že sa to tu už riešilo, na začiatku podcenili dizajn plast.ložka...kt.tomu pomohlo skor do večných lovíšť...

Re: Spojka 2G

04. led 2022 00:18

Trochu to tu oživím... :D
Mé JCW R55 má aktuálně najeto 179000 km...
V sobotu výlet, zaparkuju, jdeme se projít. Při odjezdu sešlápnu spojku abych nastartoval a pedál se propadl až na podlahu...
Zkusím to znovu a pedál zase bez odporu až dolů, pak nevěřícně ještě několikrát...
A co teď, ani nastartovat nešlo :blink:
Naštěstí jsem stál předkem z kopce, tak jsem zařadil 4, zapnul zapalování, odbrzdil ručku a nechal auto pomalu rozjíždět s nohou na brzdě...
Po chvilce začal mít motor snahu chytit, tak jsem pustil brzdu úplně a už jsme vrčeli.
Během 80km cesty domů jsem jel většinou na tu 4 a bez spojky tam na pár úsecích dostal i 5 a 6.
Dojeli jsme v pořádku domů a Clubman teď stojí na ulici a čeká až bude mít některý servis volno :cry:

Jsem zvědav, co mě čeká...
Jestli komplet spojka, nebo jenom válec, případně jiná záhada :roll:

Nevíte náhodou někdo, zda je možné nějak obejít vyšlápnutí spojky a na místě nastartovat bez ní?

Re: Spojka 2G

04. led 2022 18:36

Ahoj, dlouho jsi o sobě nedal vědět :-)
Mě se tohle kdysi stalo u Felicie, propadl se pedál na podlahu, ale po nastartování se zase zvedl. Pak spojka jšetě fungovala asi tak 5x sešlápnutí, což jsem využil na to abych dojel z Moravy do Prahy. Tenkrát ještě D1 jela a nestála. V Praze spojka padla na podlahu a už nic neudělala, naštestí před vraty servisu. Takže ty jsi zřejmě neměl to varování jako já a klekla ti úplně.
Tenkrát to byla komplet výměna spojky, ale měla nalítano asi 240 tisíc.
Odeslat odpověď