Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

09. led 2012 11:00

Nechci se vám do toho montovat, myslím tady vaší "S" diskusi, když sem bohužel nepatřím, ale já vycházím z toho co je psáno v návodu a z toho, co je psáno v jiném vlákně o benzínu tady. Čím víc, tím líp. V návodu je psáno 95-100 oktanů.
Tankuju stovku na OMW občas 98 na Agipu, a jsem spokojen. Párkrát už jsem natankoval 95, a šlo to poznat.

Mini by mělo mít proměnné časování ventilů, proto zvládne všechno. DO eSka bych ale asi lil stovku, jinak 98, ale asi bych tam nelil 95, už vůbec ne u druhé generace, je to znát.

mám R50 rv.04

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

17. úno 2012 01:29

a úplny ideál je autobahn, pekné počasie a toto

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

21. črc 2012 17:46

Tak já do JCW take 95, ale pravda je ze oktanové cislo musí byt znat v kazdem případe, ale ne hned. Za prve se musí vyjet zbytek 95 a pak trva cca 60km než si to přehodnoti jednotka...

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

21. črc 2012 18:53

Ja do ONE tankujem SHELL 95tku alebo na JETke v rakusku Benzin plus. Tak isto aj do favorita som tankoval len jediny jeden krat na Jurki a dopadlo to tak ze po 400m mi zdochol motor a mohol som cucat benzin :/. Takze odvtedy uz nic insieho netankujem...

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

22. črc 2012 00:33

Ja tam leju 100 od OMV a nebo Vervu od Benziny.
Znat to je a jde krasne za plynem. Kdyz se stane, ze tam naleju 95, je to hodne znat.
Auto nezrchluje tolik na dalnici a i rekneme, ze topspeed je tak od 10-20 nizsi.

Jo a tankuju v malym meste 100, takze to je za cenu co stoji 95ka na hlavnich tazich atd.

Mam chiply One, Rv 2003.

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

23. srp 2012 21:55

nebudem kvoli tomu zakladať nové vlákno, je to trochu k téme

kolega čo pracoval v boschi mi odporúčil, že im najlepšie v testoch výchadzali aditíva od castrolu...takže po chvílke hľadania som kúpil jak pre R56 MCS tak pre R60 SD...

občas som tam podľa odporúčaní dával STP(myslím, že raz za 10tkm), nič nebolo cítiť skor pre dobrý pocit, že to tomu motoru neuškodí a skor pomože...

http://www.zbozi.cz/?q=aditiva%20castrol&typ=nabidky

máte s tým niekto nejaké skúsenosti, príp. názor?

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

23. srp 2012 22:18

Ja v tech aditivech nevidim nic co bych chtel do auta davat. Ani v zime nic do nafty nedavam a vystacim si se zimni pripadne arktickou naftou...

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

23. srp 2012 22:55

http://www.castrol.com/castrol/sectiong ... Id=7023154
plus toto testovanie...
http://www.41.cz/vif/doc/test_aditiv.pdf

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

24. srp 2012 22:16

Také se do svého JCW pokouším tankovat 100 od OMV a nebo Verva od Benziny.
Pokud někde musím natankovat 95, tak je to dost znát!

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

10. kvě 2013 16:41

Ahoj chlapci, dnes jsem vyzkoušel bioethanol v mém R-56S a výsledky prakticky stejné jako u mého Focusu benzin 1,6. Úprava motoru samozřejmě žádná, ta by se sakra prodražila. Úbytek výkonu zanedbatelný, startovatelnost v těchto teplotách dobrá, ovšem přínos tohoto paliva, krom životního prostředí zřejmě žádná. Spotřeba vyšší tak o 1,5 až 2 litry a to je hodně. Nedoporučuji tankovat.

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

11. kvě 2013 07:03

Tankuju klasicky N95 ale vyhradne OMV nebo Benzina. Testoval jsem i lepsi (ty same pumpy + shell), 98cky, 100ky atd. Rozdil jsem za volantem v zadnem ohledu nepoznal, tak zustavam u klasiky. Stejne si uz s pumparema skoro tykam, jak jsem u nich casto. Chut nakopat konstruktera za 47l nadrz v Countrymanu mam furt vic a vic.

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

11. kvě 2013 09:38

Peppino píše:Tak jsem kecal, kouknul jsem do technicaku a mam tam napsano BA 98 B.

Chudatko eSko, kdyz ho takhle sidim :blush:

Včera jsem po koupi mého Ska prohlížel uživatelskou příručku a tam je napsáno pro tento typ motoru, že se má tankovat přednostně BA 98, na BA 95 to taky pojede, a pokud není nic lepšího motor zvládne i BA 91. Já mám v techničáku napsáno taky palivo BA 98 .

Re: Co kdo tankujete do S a JCW...

11. kvě 2013 10:24

Už do obou Porsche jsem tankoval OMV 100 a max spokojenost, samozřejmě kvůli mému cca 3000 km/měsíc nájezdu do práce tankuju obyč 95, ale zkusil jsem 100 a je to opravdu znát!
Odeslat odpověď