Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Re: Mini cooper 2007 vetrak

23. zář 2011 16:35

:D tak ja mám dnes pretlak! Auto urcite nevari

Re: Mini cooper 2007 vetrak

23. zář 2011 16:51

to je v poradku.... 8)

cidlo jsem na rozpadu nasel jsen jedno :wink:

Re: Mini cooper 2007 vetrak

24. zář 2011 22:16

Panove, pokud mam problem popsany vyse a stale mi spina ten vetrak taky, mame stejny problem, ze je v haji to cidlo? Podle vseho asi teda jo, ze:-)
Me tam teda kdyz dojedu navic probubla ta kapalina, a klesne z max do normalu. Kdzy prijdu ke studenymu autu je pod min...
Normalne s tim jezdim, nevarim...

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

09. říj 2011 19:34

Dnes jsem se konecne dokopal a postavil R56 do servisu....Duvod neustaleho spusteni vetraku je? Znecisteny radiator :shock: !!!! Tim je spatne chlazen system a vetrak stale spina.Oprave je takova,ze radiator vycisti a vse bude okajda.Doufam! Snad nekomu pomuze moje zkusenost..

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

09. říj 2011 20:36

tak to si ho musl mat poriadne znecisteny :mrgreen: ale vobec sa necudujem mat ja GPcko mam ho asi tiez mam znecisteny 8)
ja si radiator po lete kompletne ocistim od necistot ako su musky a podobny hmyz aby bol pekne prievzdusny :bigups:

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

09. říj 2011 20:39

Tenhle nemam na GP,ale na druhem mini :D !!!! GP je stale nepojizdne :?

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

09. říj 2011 20:47

jaj prepac :blush:
ale co je z GP dufam ze nic vazne

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

04. srp 2012 18:31

dnes na R56 som prevaril chladiacu kvapalinu, je to tesne po výmene oleja a po inštalácii chladenia bŕzd, kedže mi okrem toho svieti -40st.C a vôbec som dnes nepočul Saharu tak som zvedavý čo to je, poistky sú ok, asi najskôr skrípol mechanik nejaký kábel...

každopádne som rád, že to je len problém so Saharou a zatiaľ nič vážnejšie...domov som došiel po prevarení a doplnení kvapaliny po vlastnej ose, takže nakoniec všetko ok...

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

04. srp 2012 18:51

Úmyslně přehlídnu komentář speedygon79, jelikož s tím nemohu poradit.

Nicméně začínám mít podobný problém. Již 3x se mi stalo, že po vypnutí motoru běžel cca 3min větrák. Chladící kapalina se nevaří, ale kolísá přesně tak jak popisujete. Teplý motor - cca MAX, studený motor - na MIN.

Je tady z toho nějaký konečný rozuzlení?

Vyčistit chladič? Vyměnit termostat? :angry:

Diagnostický menu jsem ještě nezkoušel. Dělo je to převážně v dusnu a paradoxně když auto jenom popojíždělo po Praze. Delší jízdy/dálnice nic.....

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

04. srp 2012 20:47

JanM píše:
Je tady z toho nějaký konečný rozuzlení?

Vyčistit chladič? Vyměnit termostat? :angry:

Diagnostický menu jsem ještě nezkoušel. Dělo je to převážně v dusnu a paradoxně když auto jenom popojíždělo po Praze. Delší jízdy/dálnice nic.....


ja som dnes varil keď som stál v nájazde na okruhu, cesta tam a s5 bola v pho, z toho by mi plynulo, že pri popojíždení dostáva chladenie viac zabrať a u mňa bez sahary to bolo jasne neuchladitelné, pri vyšších rýchlostiach mu stačí nápor...aspoň u R56 by to takto po dnešku platilo...sahara ale prešla po mesiaci z režimu chladenia 5-10min aj po naštartovaní a posunutí auta o pár metrov do stavu keď nechladí vôbec...

Bentley Pub. píše pre R56, že chladenie aj do 10min je odvislé od teploty kt. odčita ECU z katalyzátora, a je tam separé kapitola pre automaty, kde sa ochladzuje chladiča a chladiaca kvalina aj ATF=auto transmition fluid, a ten je teplejší ako chladiaca kvapalina pri bežnomzahriatí-to je to co riešil holouš...ale aj tak by som asi začínal v ceste menšieho odporu=olej a prečistiť chladič...ak nepomože tak prejsť termostat, prípadne čidlo v kate....čo može byt jeden z problémov u mňa kde kat nie je...

dám vedieť ako to dopadlo u mňa....či to je len sahara alebo niečo viac...

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

06. srp 2012 10:45

symptomy mojho stavu pripomínaju silne skúsenosť popísanú tu by mutley mcs

prípadne toto
http://www.mini2.com/forum/second-gener ... ssues.html

dám vedieť viac ak to vyriešime..

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

08. srp 2012 21:10

krátky update - po prečistení konektoru naskočila teplota venk.teploty
...po prečistení čidla v obehu chladiacej kapaliny - hodne hrdzavé - sahara beží v pho...v čase ale asi najskor na výmenu....

myslím, že aviater spomínal niečo podobne okolo chladenia...odporúčam na to pozrieť...

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

03. zář 2012 21:26

tak senzor je z Inveltu doma...stal fakt drobné, asi 300Kč...

prikladám link na manuál, kde ho hľadať a ako vymeniť...
http://www.northamericanmotoring.com/fo ... n-r56.html

mňa to čaká asi najskor zajtra...

Re: Mini cooper 2007 vetrak- stale chladi

09. zář 2012 15:43

tak kvoli tomuto drobcovi je možné uvariť vodu...pri troške smoly odpísať motor...

permanentne ukazoval 10st.C a sahara buď chladila ako šialená aj po tom, čo som len preparkoval auto alebo nechladila vobec...

cena v invelte 289kč...

sahara už zase beží ako má...
Přílohy
IMG_2275.JPG
IMG_2275.JPG (25.41 KiB) Zobrazeno 7542 krát
Odeslat odpověď