Logo
Právě je 11. kvě 2024 17:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 10. kvě 2010 20:34 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. úno 2010 12:43
Příspěvky: 1
Ahoj , vám všem .Dovolím si jenom upozornit ,že jsem si pořídil také nového mini cooper s .Rok 2007 , najeto 49000 , servisní knížka ,kupováno v ČR,první majitel .... .Bohužel ihned (po 500 km) jsem auto nenastartoval .. Zkoušel jsem to 4x .Výsledek je utržený držák rozvodového řemene a následné škody ....Oprava cca 70 - 80 tis. .Dobrý začátek .....S tou kvalitou to asi opravdu nebude moc dobrý .....Vašek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. kvě 2010 22:12 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. čer 2009 14:25
Příspěvky: 8
Ahoj kluci,
nevíte kde by se dala koupit remenice (kladka) co je u alternátoru a pak pak ta druhá, která je s touto spojena remenem. Nejak mi tam hrká lozisko? Na Mini One D 2004?. Díky za pomoc.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. kvě 2010 06:21 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
na 04 by to mela zvladnout vetsina aftermarketu...Kelly , Elit , Benex , Autocora, Mjauto... atd

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. kvě 2010 09:43 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
A co takhle zkusit BMW ? V posledni dobe me hodne prekvapujou priznivou cenou nahradnich dilu.. A rychlosti dodavky :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. kvě 2010 21:49 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. srp 2008 06:03
Příspěvky: 70
Bydliště: Východní Čechy
Tak já musím dodat a podotknout, že pampego to vystihl asi nejlépe. Do druhé série NM se dává pežotův 1,6 litru a ten je rozhodně horší než první generace někde z Brazilie. Mám info od kamaráda co dělá zrovna tyhle francouze že poslední dobou jim motory nějak nejdou obzvláště 1,6 litru ať benzin nebo diesel.
Jinak přístup BMW či Inveltu je jen o lidech a o penězích. Kdyby se provalilo to s motory asi by si hodně mákli a francouzi by zase museli solit nové díly zdarma.
Prostě prachy prachy. Jinak je pravda, že ať má auto 40 nebo 200 tisíc tak se po záruce málo co dáva zdarma i u zmiňovaných značek. I když šéfovi u Mercedesu při 105 tisících rok a čtvrt po záruce bez mrknutí oka vyměnili převodovku.
Jo a Worry má pravdu s díly u BMW celkem rychlé dodání a ceny už jsou normální (samozřejmě jak co).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. čer 2010 19:48 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 14. lis 2009 18:16
Příspěvky: 15
Bydliště: Orlová
Ještě malý příspěvek k tomuto tématu. T.č. najeto 35 000 km, výměna turba v 33 000 km. Na volnoběh se při vydýchávání turba začaly ozývat nějaké nové rezonace. Po zkušenostech Majly i dalších jsem zašel do Car Tecu. Velmi krátce dělali, ža neví o co jde, ale pak si vzpoměli, že už nějaké výměny napínáků řetězu nebo pístu napínáku řetězu při rezonacích na volnoběh prováděli.
a preventivní výměnu doporučili. Díl byl skaldem, výměna hotová na počkáni cca 1 hodina. Celková cena výměny 1623,0 Kč. Doufám, že nebezpečí horší pouchy zažehnáno.
Snad tato informace pomůže i ostatním.

_________________
MINI back to future!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. čer 2010 20:07 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. lis 2008 20:57
Příspěvky: 176
Bydliště: Pržno FM
Oni čekají, až se někomu zase vysype motor, tos je připravil o vývar. Vůbec bych se nedivil, kdyby tvrdili, že pazvuky jsou normální, že není nic slyšet :alien:
Určitě je to dobrá zkušenost pro ostatní, díky!

_________________
http://moje.auto.cz/m-z-/modre.html
R50 S-ko RE31
M135i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. čer 2010 21:02 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. úno 2010 20:00
Příspěvky: 24
Bydliště: Tábor
Zdravím, chtěl jsem se optat jestli se ta "příhoda" s napínákem týká jen motorů s turbem, nebo i nepřeplňovaných?
Díky. Blek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. čer 2010 21:56 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. lis 2008 20:57
Příspěvky: 176
Bydliště: Pržno FM
Mám pocit, že jen turba.

_________________
http://moje.auto.cz/m-z-/modre.html
R50 S-ko RE31
M135i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. čer 2010 22:47 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. úno 2010 14:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Nitra, Bratislava
pampeago píše:
Tak jako tak vaše rozhorčení je opravěné celou situaci bych zkusil popsat bud v ANG nebo N a poslat na centralu Bmw s prosnbou o vyjadření . Automobilky uzkostlivě tají spoutu problemu které vzniknou a objeví se až v průběhu životnosti /užívání vozu. Jedná jak se o nenápadné servisní akce odehrávající se v rámci běžného servisu tak o větší problémy .To je i váš příklad .

ps. pročetl bych zahraniční fora a to i peugeot tento motor naleznete v 207 /308 nyní i v citroenu DS3 ale hledal podobný typ problemu ... pokud jde o konstrukční problem objevil se i na dalších motorech mohlo by to pomoci při argumentaci v servisu - zastoupení značky.

nevzdávej te to :!: ... dost často zde dochází k zlehčování a k nátlaku na to že nevydržíte a zaplatíte. přece jenom vy potřebujete jezdit oni ne. Mohl by zde pomoci i dobrý soudní znalec který je schopen napsat vyjadření o stavu motoru vzhledem k staří a stavu km v okamžiku otevření v autorizovaném servisu.


Ja som sa obratil na nemecku aj anglicku centralu firmy a aj napriek mojmu vyslovnemu prianiu, nech sa vyjadria k tomu oni, my napisali kontakt na SVK predajcu, ze nech to riesim s nim.... Samozrejme on zaryto mlci a mlci. Este ze mame fakt tie zahranicne fora, to je aj moja hlavna zbran pri obhajobe opravy mojho S-koveho NM 2007. (viewtopic.php?f=12&t=3363). A znamy je nastastie sudny znalec "přes auta", takze dufam, ze mi to pomoze.
Majla, drzim palce, nech to nako uhras. Fandom je clovek asi dovtedy, kym nemusi parkovat v servise a mat struhankovu dietu kvoli vydajom na opravy... NM I je (zial) omnoho vydarenejsie ako NM II (sestrina R53 z 2003 slape doteraz jako hodinky).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30. čer 2010 17:48 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. črc 2006 13:35
Příspěvky: 8
Firma BMW vyslišela nářky majitelů NM a nový model prodávaný od podzimu vybavila rozvody používanými v motorech BMW.Tak snad máte o problém méně :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. zář 2010 14:23 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 02. zář 2010 14:06
Příspěvky: 1
Zdravím všechny fandy mini.. v brzké době bych si chtěl také mini pořídit, určitě ostrou verzi S , akorát mě trochu děsí to co zde čtu o turbo motorech.. chci se zeptat v jakých letech se vyráběli mini s kompresory, případně zda jsou spolehlivější.. moc děkuji za jakékoli info..
Lukas


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. pro 2010 13:01 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. pro 2010 22:48
Příspěvky: 18
Zdravim kolegy,
zakladam toto hojne diskutovane tema i do ceskych koncin. Na foru mini2.com obsahuje nejdelsi vlakno na toto tema 150 stran!

Jde o konstrukcni vadu na motorech MINI Cooper S (JCW), prevazne modely R56. Projevuje se neprijemnym rachotem motoru po nastartovani. Problem je, ze nikdo (asi ani BMW) neznaji presnou pricinu. Sam vlastnim JCW z roku 2008 a v srpnu 2010 se to bojevilo poprve. Ted jak prisly mraziky se to opakuje stale casteji.

Dnes jsem auto odvezl do Inveltu, predal jim veskere informace a cekam jak se situace vyvine. Podle nekterych prispevku z roku 2009 uz BMW ma oficialni "fix". Vlakno zacinam pro ty, kteri se s tim setkali a nevedi si rady. Casto se stava, ze je auto odvezeno do servisu, kde se chova normalne a ejhle, doma to zase zacne rachotit jako traktor...

video: http://www.youtube.com/watch?v=rjpvNMc2KnM

??? reseni: http://www.motoringalliance.com/forums/ ... issue.html

Doporucuji auto zkontrolovat/opravit nez vyprsi zarucni doba - zda se, ze oprava bude dost nakladna

Brzo se ozvu s tim, jak se cela situace vyviji.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30. pro 2010 16:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. pro 2010 22:48
Příspěvky: 18
Takze.. dnes dorazily vysledky testu a potvrzuje prispevky kolegu ze zahranicniho fora. Oprava zahrnuje nasledujici dily:

11317597895 napínák řetězu
11317534784 rozvodový řetěz
11317534771 ložiskový čep
11317568241 vodící lišta
11317546697 slide rail
11317534833 napínací vedení
11317588996 řetězové kolo
11317534768 ložiskový čep (2x)

číslo PuMA: 10686850-13
Bullet: SIM 11-02-07


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30. pro 2010 19:52 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. pro 2009 10:54
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Tak toto mne už také potkalo. Naštěstí se to opravilo v rámci kulance jinak bych tam byl za cca 60.000,-. Když se tato oprava prováděla mé Mini mělo najeto pouze 32.000 km!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30. pro 2010 21:35 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. lis 2008 20:57
Příspěvky: 176
Bydliště: Pržno FM
Už to tu kdysi zaznělo, BMW mělo problém v rozvodech, byli to schopni nechat dojít, až k destrukci motoru, protože v servisech věděli hovno Yellow_Flash_Colorz_PDT_29

_________________
http://moje.auto.cz/m-z-/modre.html
R50 S-ko RE31
M135i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31. pro 2010 01:07 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 14. lis 2010 04:04
Příspěvky: 211
Bydliště: Brno
kvalitni prispevek od kornika... jen doufam ze to nikoho nepotka.... a jesli jo at je to v garancni zaruce :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31. pro 2010 11:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. pro 2010 22:48
Příspěvky: 18
schnappislav píše:
kvalitni prispevek od kornika... jen doufam ze to nikoho nepotka.... a jesli jo at je to v garancni zaruce :(

pokud mas MCS 2. gen vyrobeny do poloviny 2009, tak bych se na to podival...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. led 2011 19:10 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. pro 2010 22:48
Příspěvky: 18
Tak dnes jsem si auto privezl zpatky z Inveltu, ZATIM se chova normalne :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. led 2011 20:03 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 14. lis 2010 04:04
Příspěvky: 211
Bydliště: Brno
snad to vydrzi a vse bude ok :-) ja uz bych mnel jet na vymenu axialniho loziska protoze to uz dost zacalo vrzat :D mam tam na opravu jine auto ktere zboril mladsi bracha a tak su domluvenj ze tam dojedu az za dva tejdny :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz