Logo
Právě je 27. dub 2024 17:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cukání motoru při zátěži
PříspěvekNapsal: 25. srp 2023 16:09 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. kvě 2021 20:20
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec nad Svitavou
Zdravím,
Přátelé měl bych dotaz, zda by někdo neporadil.

Manželce se podařilo spálit spojku Řazení šlo v pohodě,ale od té doby při jízdě do kopce je nutné podřadi o jeden stupeň níže,než je běžné,jinak motor škube jako by byl v nízkých otáčkách.

Vyměněna spojky v servisu za novou,ale při zátěži opět škube motor. Diagnostika občas vyhodí hlášku o časování sací strany vanos (doufám že jsem to pojmenoval správně). V servisu neví co s tím,že minase ještě nedělali. Ti co by to uměli,mají čas až za cca 1-2 měsíce.

Je možné že by byl na vině valvetronic,nebo mohl poskocit o zub rozvody? Nesetkal se s tím někdo? Vím že to po netu půjde těžko vyřešit,ale i tak,kdyby měl někdo nějaký tip nebo něco podobného řešil,budu rád za každou radu... O volnu zkusím dle aretace zkontrolovat rozvody (tady bych ale čekal že se rozsvítí motor na palubce),jinak mě napadá jen ten valvetronic,nebo možná škrtící klapka?

Jedná se o mini r56,2008,motor n12

Edit.:nakonec jsem vyčistil škrtící klapku,pokusil se dle návodu resetovat valvetronic,koupil nové svíčky a cívky.
Investice sice byla,ale minimální a auto konečně jede bez problémů. Tak snad to vydrží...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz