Logo
Právě je 24. dub 2024 14:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ventilátor chladiče - sahary nesepne
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2023 08:25 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 30. bře 2023 10:53
Příspěvky: 20
Bydliště: Jindřichov 30
Ahoj, mám Mini One 1,4 70kw r.v. 2008.
Koupil jsem jej cca dva měsíce zpátky, od té doby jezdím a bylo mi divné, že jsem ještě neslyšel že by se pustil ventilátor sahary. Tak jsem začal pátrat.
Prosím o radu co a jak dál. Pojistky u spolujezdce jsem prošel a všechny jsem proměřil měřákem a jsou OK. Pojistky v motorové části také v pohodě, ale zjistil jsem, že mám relé na spínaní ventilátoru chladiče zapojeno jen jedno a to na první rychlost. Na druhou, tedy vyšší rychlost jej nemám v patici vůbec.
Myslím, že by tam správně měly být obe dvě nebo ne? Nicméně aspoň na pomalejší rychlost by se ten ventilátor snad pustit měl ne? nezapne se ani když teplota motoru dosáhne 106 stupňů (zobrazeno přes skryté menu na displeji). A nespustí se ani když spustím ,klimatizaci ( Klima se tváří že jede, po zapnutí se lehce zvýší otáčky motoru na volnoběh cca o 100 ale klima moc nechladí asi nemám dostatek media v okruhu - nevím zda to má vliv na spuštění ventilátoru když není třeba dostatečný tlak v systému...).
Objednal jsem druhé relé a osadím jej do patice kde chybí pak uvidím co dál.
Ventilátor na sahaře když propojím přímo na baterii 12V drátem na tvrdo tak se roztočí, takže ten funkční je....
Může to být čidlem teploty? pokud ano proč se neroztočí ventilátor při zapnutí klimy ( protože je klima prázdná? ) .
Když vytáhnu konektor od čidla teploty měl by se ventilátor rozjet naplno - ale to se předpokládám nerozjede, když nemám osazené relé na rychlost II - je to tak?
Objdenl jsem relé a čidlo teploty, uvidím až to dorazí a vyměním to co to bude dělat, jinak někdo nějaké rady? posílám i foto jak mám osazenou pojistkouvou skříň v motoru, že tam opravdu to relé chybí. Netuším proč a co s tím předchozí majitel dělal. Jinak když jezdím a teď je venku ještě chladnější počaí tak teplota motoru je 97-105 a zatím sem nevyvřel a vše se tváří v pohodě. Nyní už ale vím, že mám problém tak jezdím jen opatrně a nutné cesty dokud to neopravím. Prosím o jakékoli info.... děkuji.


Přílohy:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2023 10:01 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 30. bře 2023 10:53
Příspěvky: 20
Bydliště: Jindřichov 30
Ahoj, tak jsem viděl na webu video a borec tam měl taky jen jedno relé na ventilátor. Je možné že mé auto má jen jednu rychlost ventilátoru chaldiče? nebo je to řešené nějak jinak??? Konektor na ventilátor má jen dva kontaky. Ten přes který jsem to napojoval přímo na baterii abych vyzkoušel že se točí.


Přílohy:
Výstřižek.GIF
Výstřižek.GIF [ 34.71 KiB | Zobrazeno 1447 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz