Logo
Právě je 19. dub 2024 10:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Start-stop nejde
PříspěvekNapsal: 01. kvě 2023 22:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 30. bře 2023 10:53
Příspěvky: 20
Bydliště: Jindřichov 30
Ahoj dospěl jsem ke stadiu kdy můj mini r56 1,4 70kw 2008 nehlásí žádnou chybu a jezdí v pohodě. Nic méně nejde mi start-stop system. Nehazi to žádnou chybu. Vypnout jde a a zapnout taky ale když vyradim zastavím i zatahnu ruční brzdu tak motor stále běží na volnobeh. Baterku mám Varta s mini logem z Německa s AGM (její kondici neznám ale startuje bez potíží ) Ikdyz je motor zahraty klima vypnuta proste nic. Po čem mám jít? Už si nevím rady. Je pravda ze start-stop system vyloženě nepotrebuju a nemám ani v oblibě ale když to to auto má tak bych byl rad aby to fungovalo. Diagnostika nehlásí žádnou chybu. Co mám ještě zkontrolovat?


Přílohy:
IMG_8994.jpeg
IMG_8994.jpeg [ 61.76 KiB | Zobrazeno 1632 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start-stop nejde
PříspěvekNapsal: 03. kvě 2023 08:38 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
No on Start/Stop system funguje az po urcitem case... hned po nastartovani nefunguje, motor se musi napred zahrat. A fungoval nekdy predtim, ted si nejsem jisty, ale je snad na to i pojistka, tak jestli nekdo z predchozich majitelu ji nevyndal, protoze nechtel, aby mu auto chcipalo a nebavilo ho porad prepinat cudlik...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start-stop nejde
PříspěvekNapsal: 03. kvě 2023 09:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 30. bře 2023 10:53
Příspěvky: 20
Bydliště: Jindřichov 30
Auto mám 2 měsíce a start stop nefungoval ale taky jsem měl špatnou lambda sondu a čidlo na brzdové destičky takže když auto házeli tyto chyby tak jsem si říkal ze proto je starststop vyřazeny z provozu. Teď mám tyto závady odstraněny a chyby diagnostikou vymazaný. Takže jsem očekával ze to začne fungovat. Samozřejmě vím podmínky jako teplý motor venkovní teplota a pásy atd. Ale i přesto nejde. Pojistku pohledam kdyby někdo věděl která to má být? A to by neřvalo chybu??? Je možné ze to nějak předchozí majitel vypnul přes diagnostiku softwarové? Jako taky start-stop nemám rad ale až to auto budu prodávat tak se bude Kupujici ptát proč to nejde.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start-stop nejde
PříspěvekNapsal: 03. kvě 2023 10:57 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 30. bře 2023 10:53
Příspěvky: 20
Bydliště: Jindřichov 30
Pojistka F34 5A je dobra vyzkoušena merakem. Každopádně když tady tu pojistku vytahnu a nastartuju auto tak to žádnou chybu nehlásí. Když vytahnu pojistku co je hned nad tím od DSP tak to hlásí chybu DSP. Nemělo by se to chovat podobne? Nebuďte být třeba ten start-stop vypnuty nějak přes diagnostiku? A baterkii Varta s AGM funkci jsem nabil na plno. Nabijecka hlásí kondici dobrou. Tak už nevím co hledat dále.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start-stop nejde
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2023 08:00 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 30. bře 2023 10:53
Příspěvky: 20
Bydliště: Jindřichov 30
MiniMike píše:
No on Start/Stop system funguje az po urcitem case... hned po nastartovani nefunguje, motor se musi napred zahrat. A fungoval nekdy predtim, ted si nejsem jisty, ale je snad na to i pojistka, tak jestli nekdo z predchozich majitelu ji nevyndal, protoze nechtel, aby mu auto chcipalo a nebavilo ho porad prepinat cudlik...



Ano, vím, že musí mít motor provozní teplotu, snad musí být zapnut pás řidiče apod, aby Start-stop fungoval, baterii mám AGM a dobitou, všechny tyto základní věci bych měl splňovat. Jinak bych to na forum ani nevytahoval. Tady píšu jen když už nevím co a když všechny standartní postupy nedopadly....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz