Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Dotaz - motor - repase výměna vrak

29. dub 2022 09:23

Dobrý den,

před rokem a půl jsme koupili mini cooper s, r. 2010, najeto cca 180 000, motor N14B16A, dovoz z Rakouska. Nové rozvody, brzdy, atd. vyměnili jsme.

Jednoho dne ale auto požadovalo čím dál více oleje, začalo kouřit a tak tak dojelo. Nejspíše se motor zadřel...nevim.

V servisu byly nabídnuty 3 varianty, zaplatili jsme 15 000 za diagnostiku a rozebrání motoru, 3 varianty:

1) výkup auta bez opraveného motoru 10 000
2) totální prava motoru 140 000
3) výměna motoru z jiného auta (nedělají)

Je prosím velké riziko koupit motor z jiného auta a s autem dál jezdit? Nebo se vyplatí zaplatit kompletní repasi motoru? Nebo auto odvézt na vrakoviště? Tápeme nevíme :-(

Má také někdo zkušenosti s reklamací ojetého auta? Auto máme rok a půl, koupili jsme od firmy, nyní je to rok a půl.

Děkuji předem mnohokrát za cenné rady a zkušenosti.

Re: Dotaz - motor - repase výměna vrak

29. dub 2022 21:16

Ahoj, když by jsi se rozhodla pro variantu a tak mne prosím kontaktuj rozhodně nabidnu více než deset tisíc.

Re: Dotaz - motor - repase výměna vrak

03. kvě 2022 17:41

Asi bych napsal na Taube servis (na facebooku) pán provozuje vrakoviště i servis

Re: Dotaz - motor - repase výměna vrak

10. kvě 2022 19:30

Mám také Copper S s motorem N14, měnil jsem postupně turbo, katalyzátor, obě palivové čerpadla a nakonec pak celý motor za originál nový při 230k km.
Ta spotřeba oleje může mít různé důvody. Pokud si chcete to auto nechávat pouze spravit jednu a nechat zbytek jak byl nemusí být dlouhodobě řešení. Kdyža uto nemělo dobrou údržbu nejspíš těch věcí co bude třeba spravit bude víc. Poradil bych kouknout i na ostatní než se rozhodnete zda investovat.

Re: Dotaz - motor - repase výměna vrak

11. kvě 2022 21:52

Dobrý den,

moc děkujeme za cenné rady a zkušenosti. Nakonec jsme se rozhodli vyměnit motor a koupit jiný. Mohu se prosím ještě zeptat pána zattrix, kde a za kolik jste nový motor koupil?

Moc děkuji a přeji hezký den.

Antálová
Odeslat odpověď