Logo
Právě je 28. bře 2024 13:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 24. čer 2021 09:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. pro 2020 22:13
Příspěvky: 1
Bydliště: Žilina
Ahojte,
kúpil som jazdené Mini R56 S N18 135kw automat, r.v. 02/2010, momentálne s nájazdom 119 000 km

Už nejaký čas má trápi podchladený motor a kondenz z výfuku, ktorý mi pokrýva celú zadnú časť auta malými čiernymi bodkami (predpokladám, že to spolu súvisí). Inštinktívne som ako prvé nechal v servise vymeniť termostat za nový (Mahle), pre podozrenie, že starý sa zasekol v otvorenej polohe. Nepomohlo. Vymenil som aj snímač na termostate, tiež bez výsledku.

Skúsim popísať chovanie auta...

Väčšinou ho používam na cestu do/z práce. Trasa má približne 30 km a trvá cca 30 min. Ráno po naštartovaní mi občas na 2-3 sekundy zakolíšu otáčky tak, že sa zdá, akoby to šlo skapať. Potom to vyskočí na cca 1200 a do minútky sa ustália na cca 750/800.
Jazdu začínam kľudne a prvých pár km sa snažím držať v rozpätí 1500-2500rpm, pokým nemám teplotu aspoň 50C (v tomu úseku je jazda aj obcami aj mimo obce). Ďalej nasleduje dlhšia a rýchlejšia jazda už čisto na okresných cestách asi 10 km, teplota na tomto úseku je okolo 65C, potom zvyšných 12 km sa už pohybujem iba v meste (kolóny, semafóry, križovatky...) Po príchode na parkovisko do práce mám teplotu väčšinou niekde medzi 65-75C... niekedy kúsok viac, niekedy menej. Proste neviem to dostať na stabilnú prevádzkovú teplotu.

Ešte zopár postrehov...
1. pokým auto stojí v kľude na mieste, zohreje sa na 104C a zapne sa ventilátor. Ten sa však pri testovaní nevypol ani po 20 min. keď motor ochladil na 69C
2. Občas sa aj pri jazdení v priebehu prvých 10 minút od studeného štartu zohreje na 95-97C. No potom sa niečo stane a behom 3-4 sekúnd teplota klesne na 60-70C. (raz som to aj odstavil ku krajnici, že idem skontrolovať ventilátor, ale nebolo ho počuť). Niekedy sa to dokonca opakuje aj 2-3 krát, že sa zohreje, schladí, zohreje a opäť schladí. No a potom po tom treťom raze už ostáva studený do tých 75C cca. Keď idem rýchlejšie medzi obcami, tak je to aj menej. Raz som po 15 km trase mal kvapalinu iba na 56C.

Obraciam sa teda na vás, majiteľov, riešili ste prosím niekedy niečo podobné ako ja teraz? Prípadne nepoznáte odborníka na Mini z okresu Žilina/Bytča/KNM, ktorý by bol ochotný mi pomôcť/poradiť?
Veľká vďaka za akékoľvek info


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz