Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Chybový kód: CC-ID 029

29. bře 2021 15:01

Řešil už někdo tuto chybu: CC-ID 029 ... MINI Cooper S R55 CLUBMAN N14

Řeším teprve třetím dnem, rozsvítí se zhruba při 4000 otáčkách a ve 100Km/h
Auto tahne, není patrný pokles výkonu.

Na podzim jsem měnil vysokotlaké čerpadlo - špatné starty, tato chyba se nikdy nezobrazila.
Překotroloval jsem podtlakové hadičky, nezdá se mi, že by byla někde nějaká díra.

Špatné vakuové čerpadlo?
Dohledal jsem, že by to mohl zpúsobyt špatný benzín?
Palivový filtr jsem měnil zhruba před rokem.
Mám i podezření na benzínové čerpadlo v nádrží, po vypnutí motoru je slyšet zřetelné bouchání z nádrže.

Budu rád za každou radu, nebo postřeh s vlastní zkušeností při odstraňování této závady.
Přílohy
6C3D33BF-3165-498C-8E74-57A099CAC827.png
IMG_1006.jpeg

Re: Chybový kód: CC-ID 029

29. bře 2021 21:10

No, asi Ti uplne neporadim protoze co jsem tak nasel, tak bud bylo: spatne vysokotlakove cerpadlo (to mas nove), vakuova pumpa, chybne dotazene vicko nadrze, spatny benzin... Proste nic konkretniho. Ale na co Ti mohu urcite odpovedet je to "bouchani v nadrzi" Me to take boucha a je to jen a pouze prevalovani obsahu nadrze. Kdyz mas prazdnejsi nadrz, je to vyraznejsi.. Proste ta nadrz ma sice nejake prepazky, ale proste jak to tam sploucha a narazi na steny, tak to "boucha" Takze toto bych vyloucil. :bigups:

Jo a zajel bych si na poradnou diagnostiku...

Re: Chybový kód: CC-ID 029

29. bře 2021 21:40

Děkuju za reakci a potvrzení toho co jsem i já dohledal a objasnění bouchání v nádrži!
Dobře ... začnu tím nejlevnějším řešením a tím je podtlakové vedení (hadičky)
Už jsem stejnak jednou jednu zkracoval, protože byla prasklá, tu co vede právě z toho vákuového čerpadla, ale tenkrát mi žádná chyba nevyskočila, jen čistě náhodou jsem si toho všimnul.
No, určitě sem nápíšu jak to dopadlo

Re: Chybový kód: CC-ID 029

14. dub 2021 20:09

Tak závada odstraněna.
Byla vytažená-rozpojená podltlaková hadička u podtlakové nádobky pod sáním.
Není tam vidět a tak pouze pohmatem po hadičce jsem zjistil problém.
Zhruba měsíc před tímto problémem jsem měnil Ó kroužek pod vakuovým čerpadlem a
tak si myslím, že jsem tomuto problému asi trošku pomohl :)
Odeslat odpověď