Prepnout do plneho zobrazeni
úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Mini Cooper S R56 - chyba 2885

07. říj 2020 18:27

Ahoj pánové,

kamarád si koupil Mini Cooper S (2009). Asi po týdnu se mu při předjíždění rozsvítila kontrolka motoru. Po načtení diag se objevila chyba 2885. Auto od té doby skoro nejede a chyba se po vymazání vždy vrátí.

Začali jsme to tedy dávat dohromady. Na fóru jsem našel, že by to mohl být "BOV" na turbu (membrána)... Ventil je ok. Další tip byla škrtící klapka, které je dle diag taky ok (reálné vs. požadované hodnoty). Nějaké podtlakové hadičky byly ko, tak jsem je vyměnil, ale chyba přetrvává. Jinak vysokotlaký okruh se zdá, že těsní. Nikde není slyšet unikající vzduch. Auto jede jakoby bez turba.

Zdálo se mi, že to škube - svíčky jsou ok, missfire to žádný nepíše. Jednou se tam načetla chyba katíku. Zítra sundám výfuk a kouknu jestli to není někde ucpaný atd. Další krok je kontrola turba.

Máte nějaké další nápady?

Předem díky za pomoc. Kamarádovi jsem už říkal ať se tu registruje a pochlubí se, protože je to fakt nádherný kousek :)

Re: Mini Cooper S R56 - chyba 2885

10. říj 2020 11:44

Tak dnes jsem zjistil, že je ucpaný katalyzátor (cca 75% všech otvorů je ucpaných). Bohužel nevím, zda-li je to příčina těch problémů, nebo důsledek něcčeho jiného. Nějaké nápady?

Re: Mini Cooper S R56 - chyba 2885

10. říj 2020 11:47

hele kat bude plný z důvodu že ti to žere nejspíš olej

Re: Mini Cooper S R56 - chyba 2885

30. říj 2020 15:27

Tak výměna katalyzátoru problém vyřešila. Teď bude následovat pravidelná kontrola úniku oleje + s tím zajedu na emise, jestli není ve výfukových plynech něco co nemá (olej) :)

Re: Mini Cooper S R56 - chyba 2885

26. čer 2021 00:09

Po delší odmlce update...

Výměna katíku nepomohla. Ucpaný katík byl důsledek a ne příčina. Auto opravdu žralo olej (hodně moc), takže GO motoru - písty, kroužky, šály, těsnění, rovnou i spojka a rozvody... Říkal jsem si, že už to vše musí být 100 % v pořádku...

Po týdnu ježdění se opět rozsvítila kontrolka motoru a diagnostika ukázala chybu 276A - Katalyzátor přeměna.

Máte někdo nějaký tip, na co ještě kouknout? Už jsem fakt bezradný.

Re: Mini Cooper S R56 - chyba 2885

11. srp 2021 16:10

Nakonec to vyřešila (alespoň to tak zatím vypadá) nová lambda před katem...

Re: Mini Cooper S R56 - chyba 2885

29. dub 2022 20:24

Kdyby někdo hledal řešení v budoucnu... Lambda pomohla, ale auto chcípalo na zpátečku za studena a stále se vracela chyba 2885. Znovu se tedy udělalo časování rozvodů a vyměnila se škrtící klapka. Od té doby vše funguje jak má :)
Odeslat odpověď