Logo
Právě je 28. bře 2024 13:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klepanie pri brzdení
PříspěvekNapsal: 20. úno 2017 11:31 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Opäť by som chcel poprosiť o radu s problémom s ktorým si už neviem dať rady.

Počas brzdenia v nízkej rýchlosti (na intenzite nezáleží) mi niekedy z oblasti pravého predného kolesa výjde hlasné kovové klepnutie. Ako som písal, robí to iba niekedy a klepnutie je vyložene kovové a nastane počas brzdenia iba raz. Keď sa rozbehnem a znova začnem brzdiť tak sa možno objaví znova, a možno nie. Nie je tam žiadne logické vysvetlenie kedy to robí a kedy nie. Pri brzdení vo väčšej rýchlosti (resp. keď auto nezastavuje úplne) to nespravil ani raz - vždy to robí len vtedy keď auto kompletne zastavuje, alebo ide krokom.

Všetky silentbloky, uloženia, nápravy a gumičky boli skontrolované už X krát viacereými mechanikmi a všetko na podvozku je v poriadku. Na brzdách sa zdá byť taktiež všetko v poriadku. Napadá vám niečo čo by to ešte mohlo byť? Môže to byť ložisko? Poloos? Alebo niečo iné?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Klepanie pri brzdení
PříspěvekNapsal: 20. úno 2017 17:50 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Mně občas cvakne zleva. Stává se to, když se rozjíždím do mírného kopečku. Myslím, že se mírně sekne třmen. Přijde mi, že jsou buď mírně volná vodítka třmenu nebo jestli je mírná vůle v ložisku - a tím pádem se kouše kotouč do desek.
Jde o to, že v kopečku působí na brzdič síla obráceně než při normálním brzdění. Desky a třmen jsou opřené do těhlice obráceně než normálně.
Stane se mi to tak 4x za rok a v prudším kopci nebo při couvání se to neděje. Tak nějak jsem vysledoval, že jde jen o mírnější kopec a mírnější rozjezd... Jestli je to tím, že ten přesun sil je pomalý a mírný a během toho se to mírně sekne... nevím, ale naštěští jinak všechno funguje jak má.

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Klepanie pri brzdení
PříspěvekNapsal: 20. úno 2017 20:24 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. bře 2016 20:25
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
Podobný bouchnutí co popisuješ mi dělá sporadicky vnitřní kloub zadní poloosy u A6 quattro f naftě ale i při rozjezdu, častěji teda při zastavení (neřeším protože je to dělňas auto). Vím- je to informace jak polib mi p.... , ale mám to prověřený od 2 lidí a i vlastnoručně odzkoušený + to že to slušně vibruje při akceleraci v nej. krouťáku-to dělá furt. Tak to jen tak pro případný eliminování nebo diagnostikování.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Klepanie pri brzdení
PříspěvekNapsal: 20. úno 2017 20:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 03. úno 2008 14:43
Příspěvky: 15
Viděl bych to na příliš volné brzdové destičky. ....viděl jsem dělat i při osazení novýma, neoriginálníma....zkus zkontrolovat, třeba to pomůže


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Klepanie pri brzdení
PříspěvekNapsal: 21. úno 2017 00:11 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Vďaka za tipy... Keď som naposledy kontroloval brzdové dostičky tak tam nebol žiaden extra veľký pohyb, ale skúsim to ešte omrknúť.

@miras - mám tam nahodené JCW brzdy, takže tam je tá koštrukcia iná. Ale je to teda prapodivné to, čo popisuješ.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Klepanie pri brzdení
PříspěvekNapsal: 24. úno 2017 16:57 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Tak som brzdy skontroloval znova a pohyb platničiek som tam nepostrehol.

Ešte by som chcel dodať, že toto klepnutie sa obajví skôr tesne pred zastavením auta - už ako keby sa hmotnosť pri brzdení presunula spredu dozadu.

Keby sú to platničky tak je to hneď pri brzdení, nie?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Klepanie pri brzdení
PříspěvekNapsal: 12. srp 2017 14:13 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Tak malý update - záhada bola definitívne vyriešená výmenou predných kotúčov a platničiek. Každopádne to bolo celé divné a v servisoch hovorili, že platničky to nebudú a tipovali to skôr na poloos. Ale som rád, že to boli nakonieč len brzdy... :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz