Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

14. kvě 2015 18:40

Nemá někdo radu či návod jak na výměnu gumového lůžka stabilizační tyče?
Přílohy
stabil..jpg

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

14. kvě 2015 18:49

.. Blbe...

Bohuzel je to hodne spatne pristupne, takze nejlepsi je sundat cely predni ram a pak je to pohoda. Mozna by to slo i jen s castecne spustenym ramem, ale bude to teda orisek. Sundat predni ram neni tak slozite...

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

15. kvě 2015 04:48

myslel jsem si , že to nebude jednoduché jako u zadní nápr. ale že musi jít dolu přední rám, tak to mě ani nenapadlo.

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

15. kvě 2015 07:41

bohužel, jak píše Worry. Akorát jsem to měl dole, a podle mě jiná cesta než rám dolů není. Je tam cca 1,5 cm, a jen ten šroub má 3,5....takže prostě jak to udělat. Na druhou stranu, rám není zase takovej problém vyndat. Takže odstrojit předek,rám dolů a pak to jde snadno. Jedno odpoledne ti to ale zabere:D Hodně štěstí.

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

15. kvě 2015 15:17

tak do toho se mi moc nechce, pouvažuji zda to raději nenechám odborníkům.
taky to mohli vyřešit lépe, třeba matku mít napevno na tom držáku a delším šroubem to stáhnout zespoda.
Pokud to půjde, tak tak to asi upravím aby se s tím nemuselo tak piplat.

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

15. kvě 2015 15:53

Moje zkusenost - mel jsem ram sundany 2x a pokud jsi trochu sikovny, tak ho sundas za hodinu (kdyz to jde) za 2h kdyz mas zatuhle srouby a matky. Nejezdim do servisu, vse delam na dvore u baraku.

Vymena je pak rychla a nenarocna. Vymyslet nejake provrtavani je nesmysl. 1. tim zmenis tuhost toho ramu a za 2. se ty gumy nemeni tak casto :bigups:

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

15. kvě 2015 20:34

Asi to bude nejlepší řešení jak to popisuješ. Zatím jsem na Mini moc nedělal, mám ho chvilku ale zadní nápravu už jsem dal do pořádku, včetně tlumiču a brzd. Zjistím jak na ten rám a asi se na to vrhnu sám. Nemám ale kanál, snad by mohli stačit nájezdy. Worry, ty to děláš taky bez kanálu? Jinak všem děkuji za informace, každá rada se hodí.

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

15. kvě 2015 22:32

Najezdy neres, ja mam jen dva hevery a trojnozky. Musis auto hodit na trojnozky, povolit kulaky rizeni, tycek stabiku a tehlice. Povolis 10 sroubu, povolis nadrzku posilovace, vyhnes tepelny stit nad vyfukem, spodni drzak motoru a jde to dolu na heveru. Po drobnem spusteni odpojis kabely posilovace a uz je to volne.. Mrkni do meho vlakna na R50 ala "Buchta"

Kdyztak mohu pomoci radou na telefonu :bigups:

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

16. kvě 2015 08:52

Díky za vysvětlení. Podle toho návodu by to nemělo být tak složité.

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

21. bře 2017 15:16

Kluci dotaz. mam najeto skoro 70 000 km a nastal cas na vymenu tycek stabilizatoru, jelikož v tom nepekne klepe. Ma smysl menit i zadni, nebo staci predek? (klepe v to v predu). Nejake rady na co dat pozor? enbo staci proste povoit matku, vyklepnout a dat nove?

Kde jste je kupovlai? origo bude asi masakr, kde se mám podivat po OEM?

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

21. bře 2017 17:11

Na meho Clubmana S Meyle HD - kompletni sada 2xP+2xZ za 1320,-
Myslim, ze to bude uplne stejne.

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

22. bře 2017 09:45

Ok tak to je pohoda. Díky. Juknu se. Na REALOEM sem je našel přední sada za cca 37 dolacu a zadni za 48$. Což je asi dvojnásobek :).

Koukám, Meyle, NK, Ruvvile, SASIC, Monroe, všechno podobný ceny. Hledám nějaký info na GOOGLE, ale tohle je dost specifický. Máte někdo vyloženě negativní zkušenost, nebo pozitivní, kterej ten výrobce je lepší?

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

22. bře 2017 12:38

ja teda na podvozek strkam LEMFÖRDER ale hodne zalezi k jake znacce mas pristupa za jakou cenu

spousta z nich vyrabi v jedne fabrice a bali do ruznych krabic :mrgreen:

...marze napric dodavateli jsou nekdy az 70% a plati konec :wink:

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

22. bře 2017 15:28

JJ vypadá do stejně. Jen ty co má Worry, jsou HD, a když mu sloužej na clubíku, tak mě taky odvedou práci. Půjdu do nich. :)

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

22. bře 2017 20:17

:bigups: jasna vec

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

02. dub 2017 21:04

Tak dnes vyměněno. Rozdíl patrný. Jde to celkem dobře. Jen musí mít člověk 15 a 16 ořech na golu (origo mají 16 a ty nové od Meyle 15), dále zbroučenou 17 stranovej klíč. hodí se taky druhej hever, abyse podlozila naprava, aby srouby sedly na torzku. Jedinej větší problem byl vzdeho dole, jak ej uchyvcení do nápravnice. Sroub byl moc dlouhej a nevešel se mezi přičnou tyč. Takže sme je flexou o 1cm musel zaříznout .)
Přílohy
predni.jpg
zadni.jpg
zadni 1.jpg

Re: Jak na výměnu lůžka přední stabilizační tyče?

10. dub 2017 18:38

Houstone máme problém. Drobný ale přece. Po namontování tyček se mi čas od času ozval divnej zvuk od předního pravýho kola. Nejdřív jsem myslel, že jen nečistoty v brzdách. Před chvilkou jsem si dal takovou ostřejší "gumokvílivou" etápku a při brždění se ozval nepěknej zvuk. Tak na tt koukám a ona (jen na pravý straně) ta tyčka stabilizátoru lehce škrtá o poloosu. Nic extra, asi časem obrousí rez a bude to ok, dělá to jen při ostrym brždění, ale trošku se mi to nelíbí. Stalo se to taky někomu?
Přílohy
IMG_5378.JPG
Odeslat odpověď