Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Mini a Hrdza :-P

22. led 2015 08:46

Zdravím Vás klubáci,

som novým, šťastným majiteľom Mini 1.6 D (2007). Autíčko je pekné a dobre jazdí len po kontrole auta na zdviháku som zostal nemilo prekvapený v ako stave boli nosné časti motora a nápravy. Hrdza, hrdza a ešte raz hrdza!!! Karoséria je pekná a čistá ale tie nosníky. Chcem sa spýtať či je to normálne alebo iba ja som mal "šťastie" na horší kúsok? Momentálne sa chystám nosníky vyčistiť a ošmirglovať a natrieť nejakou dobrou farbou. Taktiež sa chcem spýtať na interval výmeny rozvodov. Som tu nový takže budem vďačný za každý koment a radu od Vás.

PS.

Viem že tu je o tom niekde písané, len som chcel mať všetky informácie po kope v jednej téme s prípadnými odpoveďami.

Re: Mini a Hrdza :-P

22. led 2015 09:14

Ad rez, podivej se na novejsi auta od jineho vyrobce, proste je to normalni, pokud auto jezdi i v zime a v soli....

Ad otazky, ano je to tu psano nekolikrat, a pokud to chces mit vsechno pokupe, tak si to vyhledej a napis si to do prispevku sam.... ale je mi jasne, ze by to byla moc prace....

Re: Mini a Hrdza :-P

22. led 2015 11:37

MiniMike píše:Ad rez, podivej se na novejsi auta od jineho vyrobce, proste je to normalni, pokud auto jezdi i v zime a v soli....

Ad otazky, ano je to tu psano nekolikrat, a pokud to chces mit vsechno pokupe, tak si to vyhledej a napis si to do prispevku sam.... ale je mi jasne, ze by to byla moc prace....



hawk ! :)))

Re: Mini a Hrdza :-P

22. led 2015 13:05

Pokud jsi to auto tedka koupil a protoze v našich končinách je obvyklé, že najeté kilometry nikdy nebývají pravdou, tak ty rozvody udělej hned. Pokud to auto chceš jěšte pár let mít, tak by tě to stejne dříve nebo později čekalo.

Re: Mini a Hrdza :-P

22. led 2015 13:15

Hrzdavý podvozok mám ja ja. Myslím si, že sa tomu nevyhne žiadne auto, ktoré jazdí v zime a hlavne také auto ktoré jazdí a nestojí v garáži. Osobne by som to nejako neriešil.

Re: Mini a Hrdza :-P

22. led 2015 13:59

Na 99.9% to bude iba povrchová hrdza, ktorá možno vyzera strašne, ale problém to nie je. Ja zas som kupoval auto dovezené z Talianska a to ani výfuk nemalo hrdzavý. Ale po zime, už aj ten výfuk vyzeral inak... Som zvedavý na jeho stav (aj podvozku) po tejto zime..

Re: Mini a Hrdza :-P

22. led 2015 14:00

Som rád že ste mi to objastnili chalani :bigups: Bol som kúpiť šmirgle, základnú farbu a nejaký gumový sajrajt takže to bude jak nové :wink:

Re: Mini a Hrdza :-P

22. led 2015 14:08

MiniMike :thumbup: :-D

Re: Mini a Hrdza :-P

22. led 2015 16:05

šmirgle a gumový sajrajt hoď do koša.. ak tu napravnicu nezmontuješ neopieskuješ a nedáš npr. do komaxitu tak je zbytočné sa s tým zaoberať, akurát budeš celý zaprasený od gumového sairaitu a v prípade opravy ta aj mechanik "pochváli".. no a na druhú zimu to bude zas hrdzavé...

Re: Mini a Hrdza :-P

22. led 2015 23:57

Pokud mě vadí koroze na podvozkových dílech, odstraním ju lidským sádlem (nepřeháním to) a zmíněné ramena, nosníky či mosty tuhých náprav ošetřím nějakým "resistinem".
Komaxit není vhodný na ocelové díly, pokud pod tímto povlakem není protikorozní nátěr (prý už takový, který vydrží výpal v peci a je na to určený, existuje, ale...).

Re: Mini a Hrdza :-P

24. led 2015 15:26

Je to celé na prd. Nemá náhodou niekto doma odložený celý spodný držiak motora? :lol:

Re: Mini a Hrdza :-P

24. led 2015 20:45

Kamarát, preboha pošli tu fotku ja proste neverím že je to v takom zlom stave!

Re: Mini a Hrdza :-P

25. led 2015 00:26

Sedo6111 píše:Je to celé na prd. Nemá náhodou niekto doma odložený celý spodný držiak motora? :lol:

Tuším že na vrakáči v Mnichově Hradišti.
Pokud by to dopadlo, v historicky krátké době tam pojedu.
Za poměrný příspěvek na pohonné hmoty :wink: bych to mohl přibrat...pokud se to do auta vejde.
Su od Hodonína.

Re: Mini a Hrdza :-P

27. led 2015 13:14

Nestihol som to pofotiť. Celý víkend som stým robil. Najväčšiu hrdzu som oklepal kladivom, dokonca v nosníku, ktorý je za tlmičom som urobil dieru (na šťastie je za tým ešte jeden plech), ostatné som ošmirgloval, natrel odhrdzovačom a na vrch som dal nejakú farbu, neviem ani čo to je presne ale natierajú sa tým kontajnery na lode takže soľ tomu nič nerobí. Kde sa dalo tak som do vnútra nosníka strekol mix oleja a nafty. Ja sám som tomu nechcel veriť. Čo sa týka karosérie, ramien a všetkého ostatného je to nedotknuté ale ten nosník!!! Taktiež štíty za kotúčmi sú úplne rozpadnuté ale to ma až tak netrápi. Vidieť že do tohto Mini fušovali aj súdruhovia z PSA. :angry: Ale inak som stým autom spokojný. Taktiež budem musieť kúpiť spodný kryt motora lebo tam nieje, tiež jeden z faktorov ktorý sa podpísal na stave toho nosníka. Ak by mal niekto zo Západného Slovenska jeden vystavačný tak by som ho kúpil. THX :bigups:

Re: Mini a Hrdza :-P

27. led 2015 23:53

No mě to nedopadlo,nikam nepojedu...
Odeslat odpověď