Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

30. zář 2014 08:43

Má někdo chuť si zabrzdit? :wink:

http://www.ebay.de/itm/321536722400?_tr ... EBIDX%3AIT

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

30. zář 2014 11:53

Schválně pak napiš, na jaké ceně to za 5 týdnů skončilo :-D

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

06. říj 2014 06:26

Nick píše:Schválně pak napiš, na jaké ceně to za 5 týdnů skončilo :-D

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.vi ... 1536722400

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

06. říj 2014 10:54

Nějak brzy nebo jsem se předtím přehlídnul. Pěkně to vyrostlo, ale ta cena není špatná na GP2 brzdy.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

06. říj 2014 11:13

Cenovka neni spatna na to jak je to zadane zbozicko ale v porovnani s dodavatelskou cenou / bych tipnul nekde na 10%-15% tehle castky / naprosto usmevna :wink:

apropo na nemeckem foru sla sada za 999 euro :wink:

ps. podle vseho stopy dodavatele jdou k TRW ale nemam uplne potvrzeno :mrgreen:

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

18. led 2015 15:12

Pri jemnom brzdení cítim veľmi jemné vibrácie na volante. Avšak pri silnom brzdení žiadne vibrácie necítím.

Čím to môže byť? Pokrivené kotúče (menil som ich nedávno, možno 5000km dozadu)?

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

11. bře 2015 09:10

Na oboch zadných kotúčoch mám ryhy ako na obrázku. Ryhu mám tiež na jednom prednom kotúči. Ako sa to mohlo stat? Je to v pohode, alebo je to na výmenu?
Přílohy
IMG_0732.jpg

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

11. bře 2015 14:14

Ahojte. Šli by jste do toho? Je to dobrá cena?

http://www.ebay.com/itm/Mini-Cooper-S-J ... 20f7df383d

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

11. bře 2015 16:04

Ta cena je dost vysoká jen za přední brzdy, které mají najeto 35 tisíc km. To máš určitě půlku životnosti kotoučů a pomalu na výměnu destiček.

Lepší koupit jen použité přední třmeny (zachovalé) a kotouče a destičky koupit nové.

Mě komplet předek a zadek nové stály z UK před 3 lety 29 tisíc.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

11. bře 2015 19:28

deli píše:Na oboch zadných kotúčoch mám ryhy ako na obrázku. Ryhu mám tiež na jednom prednom kotúči. Ako sa to mohlo stat? Je to v pohode, alebo je to na výmenu?

Ja si auto mazlim (teda nemeju ho pravidelne, ale menim vsechno vcas), ale tohle bych nechal. Alespon dokud bych nesjel desky nebo kotouce. Ono to brzdi stejne (pusobeni sil se nemeni), ze by se to vice hralo to take ne a vibrace by od toho nemeli take byt. Pokud treba jsou vibrace, tak je mnoho ruznych duvodu, ale ze by to bylo od drazek, to bych nerekl.
Od ceho by to mohlo byt - tak to nevim. Jestli se tam neco dostalo (prach, kamen?) nebo vada materialu kotouce ci desek? Nevim... Ale uz jsem to mel vicekrat na autech a fakt zadny problem krome estetickeho.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

07. kvě 2015 12:00

Je v poriadku, keď vymením len jeden kotúč (predný), alebo sa musí meniť pár? Nabrzdené majú cca 10k.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

07. kvě 2015 12:17

Vyměníš jen ten vadný. Nebo i ten druhý je sjetý za pouhých 10 tisíc?

Já mám 30 a vidím to na minimálně ještě jednou tolik.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

07. kvě 2015 12:22

Ľavý predný mám ohnutý (zrejme chyba materiálu). Stočenie na sústruhu nepomohlo. Pravý je v pohode robili mi na to test v servise...

Čiže ničomu to nebude vadiť keď vymením len jeden?

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

07. kvě 2015 14:19

Podle mě ne. Navíc rozdíl v opotřebení pravého oproti novému je malý.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

07. kvě 2015 17:39

Zdar tak vždy když měniš brzdy at desky nebo kotouče měni se to v páru a ani samostaně se to neprodává...takže určitě vymenit oba muj názor... :)

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

07. kvě 2015 17:55

Obvykle se ale mění oba proto, že jsou oba opotřebované. Za 10 tis. km bude opotřebování minimum a klidně dalších 50 tis. km dají. Pokud tedy deli nejezdil jen po okruhu :-)
Pokud lze vyměnit jen jeden, měnil bych jen ten vadný. Až se jednou opotřebuje i ten druhý, vyměníš oba (jeden víc opotřebovaný a ten nový trochu míň).

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

24. kvě 2015 21:47

Ahojte chalani, kupili sme pred casom do nasej rodiny starych minikov noveho (jazdeneho clubiho cooper S R55). Doslo na vymenu prednych kotucov....
A tu je otazka... V znackach nie som profik Viem ze Brembo je top poznam ferodo a bosch ale kde by sa dalo zaradit ATE ? diki...
AAA este jedna otazka senzor je úpotrebne vymenit tiez ??? je iba na jedno pouzitie???

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

25. kvě 2015 14:28

Kuťa píše:Zdar tak vždy když měniš brzdy at desky nebo kotouče měni se to v páru a ani samostaně se to neprodává...takže určitě vymenit oba muj názor... :)


Nakoniec som vymenil len ten jeden ohnutý a už mám kľud. Súhlasím, že kotúče sa bežne predávajú v pároch, ale v BMW šlo objednať len jeden, takže v pohode. Navyše ten môj kotúč nebol prakticky vôbec opotrebovaný, len bol proste ohnutý (zrejme vada materiálu).

minimar píše:AAA este jedna otazka senzor je úpotrebne vymenit tiez ??? je iba na jedno pouzitie???


Pokiaľ sa ti senzor už aktivoval, tak áno je len na jedno použitie a musíš ho vymeniť. Ale pokiaľ sa ti brzdy ešte dajú zresetovať, tak senzor opatrne bez poškodenia vytiahnúť z platničiek a malo by byť v poho.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

04. čer 2015 13:03

Ahojte Technická otázka ....
Vymienam kotuce a s tym aj senzor... s tym ktorý je na strmeni som počítal že to treba vymeniť. Ale je tam este aj senzor za kotucami na kazdej strane aj tie treba vymeniť??? Prosim surne.. Dakujem..

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

04. čer 2015 13:11

Měníš jen senzor opotřebení brzdových destiček, jeden vepředu a jeden vzadu.
Odeslat odpověď