Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

29. zář 2016 14:20

StreetFighter píše:jezdí někdo originál JCW vrtaný koutouče?

PN 34 11 6 777 826

Ja ich mám taktiež.

Najazdil som s nimi cca 48 000km. Nedávno som ich meral a mali 21,5m - pričom minimum je 20,4mm. Ale to samozrejme závisí od štýlu jazdy.

Mal som problém s jedným kotúčom (keď mal najazdené cca 5000km), že bol ohnutý a v servise mi ho nechceli stočiť kvôli tomu, že je vŕtaný, a tak som kúpil nový. Odvtedy som s nimi nemal žiadné problémy a žiadne praskliny na nich nepozorujem. Som spokojný...

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

12. říj 2016 08:22

Na zadných brzdách mi nastal problém, že vnútorná brzdová platnička bola viac opotrebená než vonkajšia - pravdepodobne až o polovicu. Vodiace čapy sú namazané, bez hrdze a pohybujú sa voľne. Brzdový valček je vizuálne v poriadku.

Predpokladám, že tento problém spôsobuje brzdový valec ktorý sa nevraca. Akým spôsobom to možem overiť/diagnostikovať? Včera som nahodil nové brzdové platničky, a tak by som nechcel aby sa to opakovalo :).

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

12. říj 2016 08:46

Tohle se mi přesně stalo u rodinného combi. Následovala kontrola třmenu, byl trochu přidřený, destička zřejmě pořád trochu brzdila.. Vyměna obroušené destičky. Za 10 tis km se to projevilo znova. Výměna destičky, hledání závady. Pak se ukázalo že je malinko křivý brzdový kotouč. Při otáčení kolem bylo slyšet jak destička lehce škrtá o kotouč, to stačilo k tomu aby se po pár tisícich km ta destička totalně zlikvidovala. Takže výměna kotoučů na zadní nápravě. Stejně už se jim blížil konec životnosti.
Máš zahřáté kolo po delší jízdě? Pokud ano, destička pořád drhne a brzdí. Kotouč se rozpálí a teplem se může zkroutit.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

12. říj 2016 08:51

Včera po testovacej jazde som mal kolesá studené, ale to som prešiel možno len 5km. Takže vyskúšam po dlhšej jazde.

Ako presne si kontroloval strmeň? Ja som ho skontroloval vizuálne - nerozoberal som ho. A gumička okolo valčeka bola neporušená. Valček som zatlačil a zaskrutkoval v pohode, nebolo tam nič pridrené.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

12. říj 2016 15:59

Měl jsem to rozebraný. Jedna destička se nevracela, byly tam nečistoty a trochu rez. Jenže tím jak drhla, tak se zahříval brzdový kotouč, takže i byl trochu barevný :-) Nenapadlo mě že se zkroutil. Až když se ta destička po výměně znovu obrousila tak když jsem pak měl sundaný kolo a otáčel jsem rukou brzdovým kotoučem tak bylo slyšet jak destička občas škrtne s každou otáčkou na stejném místě toho kotouče.
Sundej kolo, otáčej s tím a poslouchej jestli škrtá a uvidíš nebo spíše uslyšíš :-)

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

16. bře 2017 01:00

ach jo, moc věcí najednou....příprava na sezonu

olej, filtry, pneu, brzdy.....

objednal jsem kotouče EBC TurboGroove a destičky Redstuff (zkusím je po předchozích Yellowstuff, které nehorázně práší) a samozřejmě, na co jsem nezapoměl.....čidla opotřebení. Budou pasovat originál čidla, případně ATE, nebo mám doobjednat taktéž od EBC? zkušenosti?

Už jsem se setkal, že s tím byl problém.

Díky

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

16. bře 2017 14:49

Moje zkušenost je, že jsem to na kabelu zkratoval a mám vyřešeno :P
Když přezouváš 2x ročně, tak zkontroluješ kolik toho tam je a je to.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

10. kvě 2017 20:18

Zdravíčko,
nechce se mi zakládat nové téma a sem se to hodí, tak doufám že mi někdo dokáže poradit. :)
Aktuálně je to tak, že mám Sko s JCW brzdama bez přívodi chladicího vzduchu. je to už pár měsíců co mi to začalo při brzdění kolem 90km/h kopat do pedálu a do toho se klepe volant. Nebyl čas a bylo hnusně tak jsem vyčkával.
Nakonec jsem dal před měsícem na předek Zimmermann kotouče a Brembo desky. Zadek jsem zatím nechal. Chvíli to brzdilo pěkně a nebylo cítit vůbec nic. Teď mám ujeto 2000km a jsem tam kde jsem byl na začátku...
Jezdím převážně silnice 2. a 3. třídy a přiznávám, že není vůbec problém častěji brzdit trochu víc.
Máte někdo tyhle kotouče? Můžu očekávat že jsou zase zkroucený?
Může to jít i ze zadních kotoučů?
Díky moc!
Jerry

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

12. kvě 2017 10:25

Už tu někdo zkoušel nebo přemýšlel nad tím, zda by šli dát JCW brzdiče z F56 na R56? Možná je to hloupý dotaz, ale ptám se, protože o tom vůbec nic nevím. Asi to nejde kvůli rozměrům, nebo z jiných důvodů, ale třeba by to za pomocí "nějakých" adaptérů šlo. Nezkoušel, nepoměřoval, neporovnával nebo nezkoumal jste to někdo?

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

12. kvě 2017 11:06

Myslím, že problém by v tom být neměl, jediný problém bude s kompatibilitou kol, protože ty 6-pístkové třmeny jsou ještě větší než 4-pístkové u R56 JCW a i ty chtějí 15 mm podložky pro některá OEM 17" kola (a 5 mm pro 18" OEM kola). S aftermarket koly s ET kolem 38 problém nejspíš nebude. Kotouče jsou o 19 mm větší, tam by problém být neměl.

Na R53/R56 by uchycení mělo být stejné:
http://www.minitorque.com/forum/f229/sale-f56-john-cooper-works-brembo-brakes-79642/#post1133370

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

19. kvě 2017 19:59

ycyk píše:Už tu někdo zkoušel nebo přemýšlel nad tím, zda by šli dát JCW brzdiče z F56 na R56? Možná je to hloupý dotaz, ale ptám se, protože o tom vůbec nic nevím. Asi to nejde kvůli rozměrům, nebo z jiných důvodů, ale třeba by to za pomocí "nějakých" adaptérů šlo. Nezkoušel, nepoměřoval, neporovnával nebo nezkoumal jste to někdo?

no ja som to skusal :mrgreen:
a nesedi to
jedine skusit nejak prisposobit/vyrobit adapter a prispdobit kotuc z GP 2 330mm
ale to uz treba aby sa s tym niekto poriadne pohral
ale zatial brzdice z JCW F56 na 1. a 2.G priamo nepojdu osadit :?
inak tie jcw brzdice su obrovske :mrgreen:
Přílohy
20170509_151418.jpg
20170509_151504.jpg
1948123_234877893370553_189048291_n.jpg

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

20. kvě 2017 10:54

Ah, tak to naštve, to jsem nevěděl... :?

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

30. črc 2017 20:01

ahojta
mozno hlupa otazka ale...
chcem by som dat na brzdice nalepku logo Works a aby nalepka vydrzala rozmyslal som brzdic nastriekat nejakym lakom
myslite ze je to dobre ?? ak ano aky prehladny lak na to pouzit
dakujem pekne za akekolvek rady
:roll:
Naposledy upravil Pumik9 dne 30. črc 2017 20:06, celkově upraveno 1

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

30. črc 2017 20:02

žáruvzdorný

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

31. črc 2017 11:45

Mekkk píše:žáruvzdorný

mozes konkretizovat ?? typ,znacku ? diky :wink:

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

31. črc 2017 11:56

Já používám motip. sice se musel objednat, ale i přes to spokojenost.
Odeslat odpověď