Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

05. lis 2015 13:53

Dotaz. Viz vlakno vedle potrebuju doplnit trosinku ( velky panak ??? ) brzdovky. Uz sem psal do Drazdan, jakou davaj, abych to nemichal, ale vazne to muze byt problem? Kdyz doplnujete, tak ji menite tedy komplet?

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

05. lis 2015 15:41

Nemusíš ji měnit komplet.
Brzdové kapaliny DOT 3, DOT 4 a DOT 5.1 jsou na bázi glykolu a jsou zaměnitelné, čím vyšší číslo, tím vyšší bod varu.
DOT 5 je na bázi silikonu a není zaměnitelná s výše uvedenými.

(některé kvalitní DOT 4 překračují specifikaci a mají vyšší bod varu než jiné obyčejné DOT 5.1)


Můj typ: ATE Super Blue Racing DOT 4 (modrá) a ATE TYP 200 DOT 4 (žlutohnědá), parametrově jsou shodné, odlišná barva snadno při výměně ukáže, kdy už teče nová kapalina.
Cena je dobrá a parametry jsou skvělé, suchý bod varu je 280 °C a mokrý bod varu je 198 °C, což bez problému umožňuje výrobcem doporučený interval výměny 3 roky místo 2 u obyčejných kapalin.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

06. lis 2015 13:32

Tak z Dráždan píšou, DOT4 LV s nízkou viskozitou. Tak se juknu po tech co píšeš. ď

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

15. bře 2016 14:41

nazdarek
pocujte riesil tu uz niekto dosky pre zadne brzdy ktore menej "prašia" ??
neviem ci su take "polokeramicke" dosky pre r56 na zadok
lebo mam orginaly a tie neskutocne davaju bielim kolesam zabrat viac ako predok
vdaka

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

15. bře 2016 14:46

Ja mam velmi dobre zkusenosti s EBC. Mel jsem green stuff a brzdily paradne a vubec neprasily.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

15. bře 2016 14:55

vies aj nejake obj/katalogove cislo dosiek?
a tie spominane mam v predu ale predok je predok tam to presi stale :mrgreen:
Přílohy
IMG-20140108-WA0015.jpg

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

20. bře 2016 09:12

Taky mám bílý kola a destičky EBC yellowstuff - ty prášej jako :twisted: Vzadu je nechávám, ale dopředu už dávám něco jinýho (DS2500).

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

20. bře 2016 22:42

Tina. píše:Taky mám bílý kola a destičky EBC yellowstuff - ty prášej jako :twisted: Vzadu je nechávám, ale dopředu už dávám něco jinýho (DS2500).

tak tie yellov by som osobne nepouzil zbytocne drahe a nevyuzitelne si myslim
max by som isiel do red ale objednal som na zadok green
mam tiez v zalohe DS2500 od ferroda ale to asi dam na nove kotuce

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

20. bře 2016 23:30

Pumik9 píše:tak tie yellov by som osobne nepouzil zbytocne drahe a nevyuzitelne si myslim

Noo... Ohledně využitelnosti záleží... Jednou jsem dal Green a dlouho nevydržely. Oni u nich píšou, že nejsou na okruhy a já je tam párkrát vzal. Po 12.000 km jsem je dojezdil na plech v Brně... :lol:
Od té doby jen Yellow a trvanlivost v pohodě :)

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

25. zář 2016 13:14

tak jsem skončil už i tady :))

když jsem kupoval Clubmana, byly přední desky téměř na konci životnosti, chvíli jsem pojezdil a usoudil, že je "na čase".....

na zadku originál kotouče, originál desky, na přední nápravě vrtané kotouče (výrobce nezjištěn), destičky EBC Yellow stuff.

Jelikož je mini opravdu ve velice dobré kondici, tak bych mu rád dopřál komplet koutouče + desky.

Přední kotouče mají u vrtaných děr mikrotrhliny, proto zvažuji koupi EBC, drážkované a vrtané (ale ne skrz), tudíž nehrozí údajně právě zmíněné praskání. Rád bych je osadil opět deskama Yellow Stuff taktéž od EBC.

Nějaké zkušenosti, nebo existuje v podobné relaci něco lepšího?
Přílohy
ebc.jpg
ebc.jpg (18.01 KiB) Zobrazeno 10579 krát

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

25. zář 2016 19:23

Kouknul bych se i na kotouče EBC Blades a zvážil desky Ferodo DS2500.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

25. zář 2016 20:01

Ahoj, přejdu rovnou k věci.. Nemáte někdo tip kde koupit destičky DS2500 na S R56? Díky

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

25. zář 2016 23:49

2bep píše:Kouknul bych se i na kotouče EBC Blades a zvážil desky Ferodo DS2500.


osvědčená kombinace?

proč ne zmíněné kotouče s Yellow Stuff deskama?

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

26. zář 2016 00:15

tak jsem o tom něco početl......

jen zřejmě blbě hledám, ale DS2500 se nedělá na zadní nápravu?

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

26. zář 2016 10:23

StreetFighter píše:zvažuji koupi EBC, drážkované a vrtané (ale ne skrz)... Rád bych je osadil opět deskama Yellow Stuff taktéž od EBC.
Nějaké zkušenosti, nebo existuje v podobné relaci něco lepšího?

Jo, tohle přesně mám. Kotouče proto, že už byly v kufru při koupi auta :wink: a desky proto, že standard i Green moc nevydrží okruhy :wink:
Funguje to. Je na tom cca 15.000 km, občas svezení Brno, Most, Mýto. Opotřebení je vidět snad pouze na žluté barvě, kde je vidět jak se trochu opálila. Jinak naprosto OK.
Na ty žluté desky se musí při prvním zabrždění šlápnout trošku větší silou, ale když nad tím nepřemýšlíš, tak si to člověk ani neuvědomí.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

26. zář 2016 20:31

YellowStuff jsem právě jezdil, ovšem nevím co tam je za kotouče (vrtaný), první sešlápnutí jsem zaregistroval, zvykl si, jediné co mi vadí je jejich prašnost.....

nicméně začalo mě zajímat Ferodo DS2500....

a teď babo raď......nejezdím s Clubmanem tolik, další výměna bude za dlooooouho, tak bych rád vybral co nejlépe.... :banana:

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

26. zář 2016 22:00

to StreetFighter: Kombinace EBC Blades (případně TurboGrove z Tvého obrázku) + Ferodo DS2500 je oblíbený "Starter pack" mezi majiteli Civicu 8.generace (300mmpředek/260mm zadek), kteří si rádi užijou ostřejší okresku nebo tu a tam zablbnou na okruhu.
O trochu líp brzdí ještě desky DS1.11, ale ty už jsou dost hlučné v civilním provozu.
Bohužel EBC desky (modrý, zelený, červný i žlutý) u nás dost pohořely.

Na vytrvalostní závod už budou asi málo, ale 4-5 ostrých kol v Mostě zvládaj v pohodě a bez vadnutí i na trochu těžším autě (cca 1.300kg) než je Mini.

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

29. zář 2016 09:00

2bep píše:to StreetFighter: Kombinace EBC Blades (případně TurboGrove z Tvého obrázku) + Ferodo DS2500 je oblíbený "Starter pack" mezi majiteli Civicu 8.generace (300mmpředek/260mm zadek), kteří si rádi užijou ostřejší okresku nebo tu a tam zablbnou na okruhu.
O trochu líp brzdí ještě desky DS1.11, ale ty už jsou dost hlučné v civilním provozu.
Bohužel EBC desky (modrý, zelený, červný i žlutý) u nás dost pohořely.

Na vytrvalostní závod už budou asi málo, ale 4-5 ostrých kol v Mostě zvládaj v pohodě a bez vadnutí i na trochu těžším autě (cca 1.300kg) než je Mini.


Díky za postřeh :wink:

No, ona R55 má také bezmála 1300kg :x

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

29. zář 2016 09:01

jezdí někdo originál JCW vrtaný koutouče?

PN 34 11 6 777 826

Re: BRZDY,KOTOUCE,DESTICKY a vse kolem nich..... 2.generace

29. zář 2016 11:13

StreetFighter píše:jezdí někdo originál JCW vrtaný koutouče?

Ano, mám na nich 35 tisíc kilometrů, problémy žádné, neměnil bych. Destičky taky originál, opotřebování malé, práší, ale to je asi u všech.
Odeslat odpověď