Logo
Právě je 29. bře 2024 01:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini Cooper S 2007-2011, zvuk výfuku
PříspěvekNapsal: 03. pro 2013 17:48 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. lis 2013 23:38
Příspěvky: 3
Bydliště: Púchov, Slovensko
Zdravím,

už dlhé roky snívam o Mini. A tiež aj dlhé roky sporím na Mini Cooper S druhej generácie. Ak sa podarí tak cez leto 2014 by som sa chcel aj ja pridať do naj komunity akou Mini komunita určite je. :) No mám taký problém. Chcem Mini ktoré "prdí". :D A čo to znamená? Že keď sa pustí plynový pedál a otáčky padajú do nižších tak Mini prdí, puká. Taký "popcorn". :D No Ská 2007-2010 sú bez tohoto "popcornu". No a tak uvažujem nad Mini Cooper S 2011. Ktorí prdí v Sport Mode. No cena toho ročníka sa zatial pohybuje okolo 16000€ a viac. No a preto sa chcem spýtať či by bolo možné toto prdenie pridať nejakými úpravami aj do Cooprov 2007-2010? Stačil by výfuk JCW? Niekde som sa dočítal, že to prdenie je niekde naprogramované v ECU jednotke. Dalo by sa teda aj do Coopra 2007 preprogramovať ECU jenotka aby Mini prdel? :) Ak by to nebolo možné pôjdem do 2011 aj keď to bude finančne nákladné. Tak nejak si to bez tých zvukov neviem predstaviť.

Tu je video zvuku výfuku v Sport Mode Mini Coopra S 2011.

http://youtu.be/f1jUsligR-I


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03. pro 2013 18:59 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
pienXo píše:
No Ská 2007-2010 sú bez tohoto "popcornu".

Tak to rozhodně není pravda, prdí a dost, i bez sport režimu. S JCW výfukem samozřejmě ještě víc. Velmi pochybuju, že u faceliftu by to bylo ještě víc zvýrazněné, podle toho videa se mi to zdá stejné jako u mě.

U Ska neslyším znatelný rozdíl ve sport režimu a normálně, ale je fakt, že jsem to neposlouchal zvenku a celkově jsem se přímo na poslouchání tohohle nezaměřil.

Každopádně nejjednodušší je dát laděný výfuk tobě na míru, pokud ti standard nevyhovuje.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03. pro 2013 19:52 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. říj 2013 20:50
Příspěvky: 151
Bydliště: Trnava, Slovakia
Myslim ze Ondra ako nas Guru/Programing chief by sa mohol vyjadrit.. lebo on to robi preprogramovanim:))

_________________
Mini Cooper R50 + 15.11.13 ultra happy for OKCZ upgrade :))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03. pro 2013 21:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. lis 2013 23:38
Příspěvky: 3
Bydliště: Púchov, Slovensko
Nick píše:
Tak to rozhodně není pravda, prdí a dost, i bez sport režimu. S JCW výfukem samozřejmě ještě víc. Velmi pochybuju, že u faceliftu by to bylo ještě víc zvýrazněné, podle toho videa se mi to zdá stejné jako u mě.

U Ska neslyším znatelný rozdíl ve sport režimu a normálně, ale je fakt, že jsem to neposlouchal zvenku a celkově jsem se přímo na poslouchání tohohle nezaměřil.

Každopádně nejjednodušší je dát laděný výfuk tobě na míru, pokud ti standard nevyhovuje.

No ak je to naozaj tak tak som len rád. :) Ušetrím kopu peňazí a je aj väčší výber. No ja keď som aj hladal na YouTube tak som nenašiel žiadny prdiaci Mini Copper S po rok 2010... :( Až tie 2011 v Sport Mode. A našiel som aj pár fór kde to rozoberajú prečo im Mini neprdia. Je tam písané že to má na starosti tá ECU jednotka. Že sa ludia na ten prdiaci zvuk sťažovali tak im v servise nahodili nový softvér a prdenie bolo preč.

Napr. tu sa o tom bavia:

http://www.minitorque.com/forum/f709/minis-latest-software-upgrade-removes-r56-mcs-exhaust-pops-burble-15779/

http://www.northamericanmotoring.com/forums/r56-hatch-talk-2007/206380-mini-claims-all-cooper-s-and-john-cooper-s-pop-when-in-sport-mode.html

jozef1605 píše:
Myslim ze Ondra ako nas Guru/Programing chief by sa mohol vyjadrit.. lebo on to robi preprogramovanim:))

Ak by to to šlo bolo by to na nezaplatenie! :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03. pro 2013 21:15 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
no jezdil jsem 2012 JCW a jako az zas tak moc to neprdelo... moje R53 prdi vic s Milltekem :D

celkove mi R56 prisla "nudna"

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03. pro 2013 23:17 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. říj 2013 20:50
Příspěvky: 151
Bydliště: Trnava, Slovakia
http://www.youtube.com/watch?v=ZgV_Iq1OHqs Toto je tusim Ondrov Prekopany Cooper S..

http://minimania.cz/r50-r52-r53-ridici- ... -pokorena/


Kontaktuj OKCZ.. jeho:))

_________________
Mini Cooper R50 + 15.11.13 ultra happy for OKCZ upgrade :))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03. pro 2013 23:21 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
porovnávať std jcw v R56 vs. cracknuté R53 s milltekom nie sú celkom jabka a jabka...viď.

daj R56 lepší priechod od turba až do atmošky, k tomu trochu cracku na mape a bude prdieť až sa ti to za deň preje... :bigups:

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. pro 2013 20:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. lis 2013 23:38
Příspěvky: 3
Bydliště: Púchov, Slovensko
speedygon79 píše:
porovnávať std jcw v R56 vs. cracknuté R53 s milltekom nie sú celkom jabka a jabka...viď.

daj R56 lepší priechod od turba až do atmošky, k tomu trochu cracku na mape a bude prdieť až sa ti to za deň preje... :bigups:

Ja som tu v tomto nový tak neviem čo je napr. pridať cracku na mape. :D No ale ak to dobre chápem tak môže prdieť s nejakými úpravami aj 2007 a dokonca s nimi prdieť lepšie ako prdí sériový Cooper S 2011? :) A stačilo by iba vymeniť výfuk za JCW? A bude to s ním prdieť?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. pro 2013 23:18 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
cracku na mape=nahrať mapu, kt.je v tom lepšom prípade mierne :blush: inde ako tá sériová....

výfuk samotný asi std. R56 moc nepridá, ale pramen to absolvoval na mierne upgradovanom aute, tak povie viac...
ja si matne pamatam to jeho nadšenie v očiach pri poslednej akciii...

jak prdí otvorená R56 s otvorenou mapou ti možem ukázaŤ...
či to je viac alebo menej ako R56 11 neviem ale dojde mi to niečo úplne iné ako to čo píše peppo

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. pro 2013 09:50 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. bře 2013 13:24
Příspěvky: 63
Bydliště: Jablonec n/N
Ahoj,no já mám teda mini S R56 rok 07 a chrochtání,prdění a střílení je u něj na denním pořádku :D a to nemluvě po stisknutí tlačítka sport :D žádnou úpravu ani laděný výfuk nemám,tiché auto to rozhodně není :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. pro 2013 10:34 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
ac mam gen.1 hodne rad tak upravena R56 /napr ta speedyho / ma dle meho lepsi zvuk nez R53 ale je to dane koncepci kompresor/turbo takze je to trosku jako porovnavat hrusky s jablky

jinak jedno z nejlepsich videi odladenych R56 - HERE

ps.ale co funguje na okreskach nemusi fungovat na delsi ceste po dalnici /rozumej po 200 km hlavu vyhucenou jak vcely ul /...vsak vime :wink:

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. pro 2013 19:49 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. črc 2012 18:52
Příspěvky: 437
Bydliště: Liberec
tak tak speedy.

intercooler - jsem dal větší
KN filtr - větší propustnost
Speed Buster - více vzduchu do spalování (mimochodem mám tu ještě jeden, tak pokud by někdo měl zájem může ozkoušet je to pecka výkon o 20% ?, ale na brzdě jsem zatím nebyl)
works výfuck je zatím poslední úprava
další krok bude sport kat, pak už budu raději plánovat brzdy

zvuk parááááda
natočím a dám na Youtube, ale naživio je naživo

_________________
MINI COOPER S R56/11/2008

coMpocore


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. pro 2013 22:19 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Ja mám sériové MCS 2007 bez Sport tlačítka a výfuk mi doteraz nestrelil ani raz. Neviete čím to môže byť?

Je to možno detinské, ale táto featura sa mi veľmi páči :-)

zuzzara píše:
Ahoj,no já mám teda mini S R56 rok 07 a chrochtání,prdění a střílení je u něj na denním pořádku :D a to nemluvě po stisknutí tlačítka sport :D žádnou úpravu ani laděný výfuk nemám,tiché auto to rozhodně není :D

Toto je pre mňa celkom záhada, lebo máme rovnaký ročník a tebe prdí, mne nie.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. pro 2013 23:08 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Sériový Countryman Cooper S ani MINI Cooper S taky neprdí. Výstřely z výfuku se ozvou po stisknutí tlačítka sport a to až tehdy, kdy je auto zahřáté a tedy horký výfuk (alespoň tak jsem to vysledoval za mých 33 000km v R60). V velkých mrazech nemusí auto střílet do výfuku ani po 20 km jízdy. Pokud máte někdo jiné poznatky se sériovým vozem, sem s nimi :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. pro 2013 23:53 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
jak som pisal, aj bez Sportu si vie R56 S-ko prdnúť. v sporte, s jcw komponentami a s dalšími úpravami to ale až potom prdí o 106

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Naposledy upravil speedygon79 dne 29. pro 2013 01:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. pro 2013 01:07 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. čer 2011 21:23
Příspěvky: 741
Bydliště: Bratislava
dost zalezi od stylu jazdy. Kamarat s R56 S uprave bez SPORT modu a prdi mu to o 106. Stock auto, akurat jazdi ako prasa a nesetri ho, tym padom dostava vyfuk vacsie bomby co sa tyka tepelnych hodnot a len cez leto. Ale musi takymto stylom jazdy jazdit aj cez 30km. On bohuzial inak ako po obmedzovac jazdit nevie...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30. pro 2013 14:55 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. pro 2008 20:09
Příspěvky: 462
Bydliště: Hradec Králové
Já jezdím stále na SPORT. Popcorn je prostě skvělej :) Kdybys chtěl SPORT dodělat, tak dej vedět...není problém i aktualizovat software ;)

_________________
MINI Cooper S R53 2003|Mini City 1991
BMW(E+F) + MINI(R50|R52|R53|R55|R56|R57|R58|R59|R60|R61|F56) - Coding & Programming
[R50|R52|R53] Cool vychytávky pro 1. generaci
Výroba klíče pro 1. generaci. Zvýšení výkonu MINI One. JCW/GP software pro R53|R55|R56.
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 24. dub 2014 06:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 14. led 2014 12:56
Příspěvky: 3
Bydliště: karlovy vary
Potrebuji poradit. Mam mini cooper s rv 2002. Schanim ladeny vyfuk za dobrou cenu. Poradi nekdo? Diky moc. Nasel jsem jen ragazon a ren je za 19 000. To se mi nechce davat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 24. dub 2014 21:40 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. lis 2013 23:18
Příspěvky: 75
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom
hanzpetrik píše:
Potrebuji poradit. Mam mini cooper s rv 2002. Schanim ladeny vyfuk za dobrou cenu. Poradi nekdo? Diky moc. Nasel jsem jen ragazon a ren je za 19 000. To se mi nechce davat.


Nomje tu toho dost na fore staci hladat... Otazka by skor znela, ze co od takeho vyfuku chces ocakavat?

_________________
Mini Cooper (2004)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. dub 2014 12:05 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Tiež prispejem do diskusie ohľadom prdenia a neprdenia výfuku... Keď som mal základný S výfuk, auto prdlo/strelilo raz za mesiac... Nejaké to brblanie bolo stále, ale fakt že strela z dela len raz za čas. Potom som nahodil JCW výfuk a prdenie/strieľanie je na dennom poriadku. A kedže som sa toho nemohol nabažiť, tak som to znásobil sport tlačítkom, ktoré tomu dodáva na dramatickosti.

Takže stačí nahodiť JCW výfuk a tankovať 100 oktánový benzín a auto je hneď veselšie :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz