kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 15:30

Worry: rozdíl je jen v cene nebo jsem něco přehlídl ?:) jinak díky kazda ušetřená koruna dobrá :-) ja četl že prý pasuji ale taky vím že středová díra by měla bát 56,1 a tohle je 60,1 nevyznate se někdo jestli je to problém ?

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 15:32

Martas: díky za tip:-) jinak mně se líbí ty rapier :-) nevíš jak je to s tou redukcí ? promin jestli obtežuju nemám vubec žádne zkušeností s tím :(

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 15:57

Na redukci se vykašli, potřebuješ schválená kola na Mini, aby ti k tomu dali typový list a mohl sis to nechat zapsat do techničáku.
Zeptej se jich, zda to pasuje na Mini, oni to musí vědět, mají k tomu i schválení z TÜV.

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 16:25

Přesně jak píše Nick, kupuj vždy kola s certifikátem na Mini. V techničáku máš jen rozměry factory disků, samozřejmě zůstává rozměr třeba 7x17, ale mění se ET, takže i tuto změnu bys měl mít napsanou v TP a pokud nemáš certifikát (typový list) nikdo Ti to tam nezapíše...

Jinak s tou středovou dírou, pokud má disk větší, než je na náboji na nápravě, tak ten disk budeš horko těžko vystřeďovat, může Ti potom házet při otáčení... Pokud bys měl disk s větším středovým otvorem, je nutné pořídit si redukční vložku, v tomto případě z 56,1 mm na 60,1 mm... Běžně se prodávají, ale doporučení zůstává, koupit disk na Mini, který bude mít určitě mít středový otvor 56,1 mm, rozteč 4x100 a typový list od TÜV...

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 16:26

Nick píše:Na redukci se vykašli, potřebuješ schválená kola na Mini, aby ti k tomu dali typový list a mohl sis to nechat zapsat do techničáku.
Zeptej se jich, zda to pasuje na Mini, oni to musí vědět, mají k tomu i schválení z TÜV.


No já bych mrknul do velkého techničáku a většinou docela široká škála kol je již zahrnuta v základním popisu. Ale nemyslim, že pokud bude kupovat 17" bez extra límce, že to bude někdo hrotit. Kdyby chtěl 20" tak neřeknu, ale 17" ?? To nebudou řešit.. Spíš jde o pneu.. A pochybuji, že někdo bude měřit ET :blink:

Jinak ty středové kroužky se dají snadno koupit.. A šlo fakt jen o cenu - každá kačka dobrá..

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 16:45

Worry píše:Ale nemyslim, že pokud bude kupovat 17" bez extra límce, že to bude někdo hrotit. Kdyby chtěl 20" tak neřeknu, ale 17" ?? To nebudou řešit.. Spíš jde o pneu.. A pochybuji, že někdo bude měřit ET :blink:

Nikdo to hrotit nebude, ani ET nebude měřit (na což spoléhám i já u 18"). Ale tyhle disky přímo volají po 215/40 R17 :wink: Ty nejsou OEM a bez typového listu mu je tam nikdo nezapíše.
A nějak mi nehraje, že uvádějí, že jsou na Mini a přitom středovou díru mají jinou. Proto to chce poptat, je možný, že to mají jen špatně uvedené.

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 16:56

Tibi píše:Martas: díky za tip:-) jinak mně se líbí ty rapier :-) nevíš jak je to s tou redukcí ?


Tady je máš s dírou 56,1 mm a i s typovým listem (začátek předposledního řádku)
http://www.e-pneu.cz/hledej_alu.php?z=49&t=501&r=811&p=17&s=&v=DOTZ&ra=c&po=v&ds=n

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 20:31

Psal jsem dodavatli a bylo mi řečeno že kola na můj vuz budou pazovat. Že pry rozdíl středove diry si řeší pomocí středícího kroužku Který se dodáva spolu s disky a Šrouby.


Moje otazka tedy zní myslite si že mám pořídit ty se středovou dirou 60,1 cca o 800kč levněji za kus celkem teda bych ušetřil 3200 kč nebo koupit ty jak poslal marta s 56,1mm děkuji.

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 20:38

Nejspíš u obou dostaneš ty středící kroužky, pochybuju, že by se jim vyplatilo vyrábět dvě verze. Na e-pneu to nejspíš píše středící díru správně, protože se hledala kola přímo pro Mini.
Naposledy upravil Nick dne 21. úno 2012 20:48, celkově upraveno 1

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 20:44

Stredici krouzky jsou naprosto bezna vec. Vetsina, mozna vsichni aftermarket vyrobci kol delaji kola s vetsi stredovou dirou kvuli univerzalnosti a snizeni vyrobnich nakladu. Tuto vetsi diru pote redukuji stredicimi krouzky na urcity typ vozu a jak pises, pri nakupu dostanes v cene stredici krouzky na vuz na ktery kola objednavas.

Nevidim v tom zadny problem a nikdy jsem ani problem s vystredenim kol nemel...

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 20:50

Takže je to jedno které koupím a když koupim ty levnejśi se stredovou dirou 60,1 ušetřím peníze pochopil jsem dobře?:)

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 20:54

Pokud u tech 60,1 budes mit stredici krouzky na 56,1 tak ano a jeste usetris...

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 20:58

Děkuju moc za radu :) psali mi zle jsou součástí :) jinak mužes mi říct svuj názor na tyhle kola? Jazdim opravdu poklidně žadne psí kusy nedělam nemám esko :(

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 21:02

NA TYHLE STRÁNCE Dokonce když vyberu dole svuj model auta tak je k auto certifikát :-)
http://www.ipneu.cz/alu-kolo/dotz-rapie ... t38-60_1mm

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 21:04

Typový list a TÜV schválení dostaneš od všech těchhle prodejců.

Na stylu jízdy vůbec nezáleží, kola jsou hlavně o vzhledu. Pokud se ti líbí, tak do nich jdi :bigups:

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 21:07

Kola od DOTZ jsem na zadnem aute nemel, takze nemohu posoudit co vydrzej. Na muj vkus to ma az moc paprsku, takze udrzba je pak celkem za trest, ale zase v kombinaci s cernou to je na udrzbu celkem v pohode. Mam take kombinaci cernych kol s matnou stribrnou a je to ocistene celkem bez namahy.

Jeste by me celkem zajimala hmotnost kola s obutym a vyvazenym pneu, pac to celkem dobre dokaze pozabijet hromadu koni :blush:

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

21. úno 2012 21:08

Díky :-) už se teším až sundám zimní a nahodím konečne něco stylovějšího :-)

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

22. úno 2012 10:39

!B+mUho!BWk~$(KGrHqYOKkYEznEZ9ykKBN!KRd6M1!~~_1.JPG
!B+mUho!BWk~$(KGrHqYOKkYEznEZ9ykKBN!KRd6M1!~~_1.JPG (27.3 KiB) Zobrazeno 9602 krát

18" MINI 06> COOPER D GRAPHITE LEAGUE VIRTUOS


Tyhle bych si nechal na jaro/leto libit uplne bez problemu :D

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

22. úno 2012 12:25

Taky krásný :D už se těším na léto :D

Re: PNEU, KOLA ..rozmery, druhy ,problemy a vse kolem nich

27. úno 2012 15:42

Ahojky, vykouklo slunicko, silnice jsou suchy, tak zacinam resit gumy na leto. :biggrin: Budou to 16" asi 195, nebo 205. Vejsku nevim neco mezi 45-55 podle toho co zrovna bude k dispozici. Resp jaký je doporuceny rozmer pro 16 kola?

Poradite mi neco? Nepotrebuju zadny super sporty. Na okruh stim jezdit nebudu, ale i po silnicich jezdim docela ostre, tak zadny marketovy sracky. Najezd tak 15 tis km ročně. Dřív sem jezdil Bridgestone turanza a za tu cenu to nebylo spatny, jen docela rychle mizely.
Odeslat odpověď