Prepnout do plneho zobrazeni
interiéry, volanty, sedačky, tapecy...
Odeslat odpověď

Vlhkost v kufru

26. bře 2017 17:20

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli má také někdo problém se srážením vody v kufru.
Všiml jsem si oroseného nářadí pod podlahou, pak i orosené kastle pod podlahou. Teď přes zimu se nasákl i koberec.
Nikudy tam neteče, jen jestli třeba není někde ucpané odvětrání.
Jde o Cooper S s vyfukem uprostred, jestli to třeba nemá vliv.

Díky

Re: Vlhkost v kufru

26. bře 2017 18:26

Ahoj, ked otvoris kufor, tak na spodku vedla zamku z oboch stran najdes dierky. Tie musia byt volne. Ak je tam vosk, tak to je ok, len sprav dierku na odvod vody. Inak ti este moze tiect strecha ak ju mas sklenu, alebo tesnenie okolo dveri kufra.

Re: Vlhkost v kufru

26. bře 2017 18:39

Nikudy tam neteče, fakt se tam ta voda sráží. Vedle zámku jsem si všiml těch mřížek, podívám se jestli jsou průchozí.
Díky

Re: Vlhkost v kufru

27. bře 2017 11:56

Aby se voda mohla srážet, tak musí být v aute vlhký vzduch. Což se ti stane když třeba zmokneš a vlezes do auta s mokrou bundou. Jenže taková vlhkost se zase poměrně rychle vyvětrá. Pokud tam máš tak mokro až tak, že se ti nasákl koberec, tak bych se zaměřil na to jestli ti opravdu do auta někudy neteče.

Re: Vlhkost v kufru

27. bře 2017 16:15

Střešní okno nemáš?

Re: Vlhkost v kufru

27. bře 2017 20:39

Střešní okno mám. Každopádně jsem nenašel nikde noc mokrého kromě podlahy. Vlhko začalo odspodu. Tady jsem vše vysušil, tak uvidím jestli se to znovu objeví.

Re: Vlhkost v kufru

27. bře 2017 21:50

Jo, těžko říct, ale občas se stává, že jsou ucpané odvodňovací kanály od střešního okna nebo je tam špatně nasazená hadička. Mohlo by to stékat za čalouněním sloupku. Ale to by chtělo sundat a hledat jestli tam nejsou stopy. Pak by se dala i mítně pohnout stropnice a mrknout jestli je to dobře napojeno. Jsou to ale jen teorie...
Ono totiž střešní okno nejde dotěsnit a počítá se s tím, že do něj teče. Aby to bylo pod kontrolou, tak jsou tam odvodňovací kanály v každém rohu. No a tam může být skrytý problém. Ale spíš asi ne. Ty kanály jsou vzadu celkem velké a krátké...

Re: Vlhkost v kufru

27. bře 2017 21:54

Ja bych hledal treba problem v zadnich svetlech.
Ja si lepil folie na zadni svetla (mel jsem je venku) a to jedno mi tak uplne nesedlo a zatekalo mi do kufru, presne jak popisujes.
U me tedy u R50, ale treba to same je mozne i u R56 Ska.

Re: Vlhkost v kufru

27. bře 2017 22:21

Díky všem za rady. Zkusím to nejprve vše vysušené vrátit zpět a uvidím jestli se to bude opakovat. Pokud ano, budu pátrat dál.

Re: Vlhkost v kufru

11. kvě 2017 09:44

...a aj sem přidávám propojení sexterierem, kdy řeším totéž:
viewtopic.php?f=76&t=8373
tak snad se dopátráme.
petr

Re: Vlhkost v kufru

18. čer 2017 09:21

Dekuji za propojení témat. Ve vedlejším tématu je dobrý postřeh, ovšem mé testující řešení napíšu i sem.

Na nářadí pod dnem kufru jsem položil výstražný trojúhelník z výbavy a na to dal dno kufru. Tudíž je lehce přizvedlé a větrá to. Od té doby je sucho, myslel jsem, že to bude kondenzát. Zkusím na to kouknout po dešti a uvidíme.
Odeslat odpověď