Prepnout do plneho zobrazeni
interiéry, volanty, sedačky, tapecy...
Odeslat odpověď

R60 - pískání od zadní části vozu

07. srp 2014 18:09

Dobré odpoledne všem,

chtěl bych se zeptat, jestli jste se někdo nesetkal s pískáním ze zadní části Countrymana?

Pozoruji vysokofrekvenční pískání v interiéru od pravých zadních dvěří. Je to podobné pískání plašičů proti hlodavcům. Po nastartování, s asi 5 sekundovým zpožděním, to spustí. Je jedno jestli stojím na místě nebo jedu. V kamarádem jsem s autem najel na jámu a prohlídli auto zespoda. Pískání vychází z prostoru za zadním pravým kolem. Je tam pod krytem nějaká součástka, která to pískání vydává. Přenáší se to do interiéru.

Zatím s tím nechci jet do servisu, protože to pískání není pravidelné. Už si připadám jako blázen, ale řekl jsem několika lidem a také to slyší. Většinou to ráno slyším, ale odpoledne, když je auto vyhřáté od sluníčka a jedu z práce, tak nic.

Nevíte co by to mohlo být? Zkoušel jsem hledat nějaké konstrukční nákresy na netu, ale nic :-(

Předem děkuji za příspěvky.

Vráťa
Přílohy
Podvozek.jpg
Stáhnul jsem si jen obrázek podvozku jiného Countryho a vyznačil, odkud jsme slyšeli to pištění.

Re: R60 - pískání od zadní části vozu

07. srp 2014 20:56

kryt mas dole za 5min, to je jednoduchsie ako cokolvek ine...
podla fotky mas benzin ale potvrd...a mozno ci turbo alebo bez...

je tam filter paliva, mne to v isty moment popri nom zacalo pretekat, tak neviem cim by tam mohlo byt piskanie, ale asi by sundal kryt a pozrel v detaile...

menil som pred chvilkou gumy na stabilizatore, ale to mi piskalo skor v zakrutach nez po nastartovani...
raz som este na inom aute chytil v zime do podvozku drat a ten mi robil rozne podobne pazvuky....klepanie v pravidelnych intervaloch...

Re: R60 - pískání od zadní části vozu

08. srp 2014 07:04

Díky za odpověď,

mám dva týdny nový S ALL4 :oops: na nic jsme nešahali kvůli záruce. Jen jsme poslouchali, odkud to jde. Ta fotografie není přímo moje, je stažená z netu - jen abych ukázal, odkud šlo to pískání.

Vím, že si s tím mám zajet do servisu a nespamovat tady. Jenže ono to nedělá pravidelně. A už vidím, až tam přijedu, tak to dělat nebude :|

Ještě mě napado, jestli se to časem neusadí. Mám najeto 700 Km.

Re: R60 - pískání od zadní části vozu

02. zář 2015 14:17

Taky jsem měla stejný problém, dali jsme to na hever a zjistili jsme že to dělá uložení výfuku, stačilo promazat avše je OK :biggrin:
Odeslat odpověď