Prepnout do plneho zobrazeni
interiéry, volanty, sedačky, tapecy...
Odeslat odpověď

Auto Stop-Start

17. pro 2009 11:04

Ahoj, mohl by mi prosím někdo vysvětlit logiku fungování Auto Stop-Star nebo jak se to vlastně jmenuje? Zatím jsem nevypozoroval za jakých podmínek to vlastně funguje, co musím udělat pro to aby to fungovalo. První den se mi motor vypínal snad na všech světlech a od té doby nic. Díky za rady.

Re: Auto Stop-Start

17. pro 2009 11:21

Hmm, zajímavé :D Pokud jsem to dobře pochopil z nějakého pořadu, tak tahle funkce se aktivuje kdykoliv zastavíš třeba na semaforu, vyřadíš a myslím že stojíš na brzdě ? Jakmile sešlápneš spojku, tak motor znovu naskočí...

Re: Auto Stop-Start

17. pro 2009 17:31

je to na hlouhé psaní ...uplně jednoduché to není princip je v tom že motor zustane v připravnem režimu horní uvrat a nasledný zážeh roztočí snadnějíi motor...

viz net napr. mazda
Smart Idle Stop System (SISS
Systém zastaví písty motoru v ideální pozici pro nový zážeh. Po impulzu z řídící jednotky jednoduše vstříkne palivo a provede zážeh, čímž uvede motor do chodu, aniž by potřeboval startér a další systémy spotřebovávající energii a čas.

Opětovný restart tak trvá pouze 0,35 sekundy, což je o půl sekundy rychleji, než to svedou konvenční systémy stop-start využívající obyčejný startér a alternátor.

Re: Auto Stop-Start

17. pro 2009 19:53

Povězme si ale o funkcích Start-Stop a Brake Energy Regeneration něco více. Výhoda zařízení Start-Stop spočívá v samočinném zastavením motoru v případě stání vozidla (dopravní zácpy, světelné křižovatky apod.). S uvolněním brzdového pedálu se generátor, sloužící zároveň i jako startér, postará o jeho rychlé opětovné nastartování. Signálem ke startu není stlačení pedálu akcelerátoru, nýbrž již uvolnění pedálu brzdy. Tímto systémem je proto omezen běh naprázdno na minimum a současně rychlý rozjezd bez prodlevy potřebné pro startování motoru.

Zdroj auto.cz

Re: Auto Stop-Start

17. pro 2009 21:57

ahoi.. :wink: neznam konkretne system start -stop v new mini ..jsem zastance old mini..ale pracuju v hyundae se kterýma a nekolika jezdim denne -pouzivame system start-stop ve dvou modelech nekolika motorizaci /jinak hyundae vsechno okopiroval od ostatnich a snad pomuzu .*doktordee*. pouzivame techniku od bosch. coz by mohl mit i new mini? .. system obecne slouzi k setreni paliva na miste,kde je jasne,ze budete dlouhodobe stat a k mensimu podilu skodlivin a emisi napr. ve meste... znovu rikam ze fakt nevim jak to ma new mini,ale podminky pro spravne fungujici start-stop by meli byt priblizne asi stejne...
1. baterka musi mit plnou kapacitu ...i kdyz sviti kontrolka(nevim jestli ma new mini tlacitko s kontrolkou...) i kdyz auto startuje bez problemu..muze mit mensi pokles v baterii napětí coz zpusobuje nefunkcni start-stop..prakticky nechávame auto nakalibrovat tim,ze jede na volnobeh nekde zaparkovane 3 hodiny cim se aktivuje a dobije-v praxi by stacila mozna delsi jizda...
2. zahrany motor na urc. teplotu-u hyundae 70 st.celsia
3. auto musi jet urc. rychlosti aby se system aktivoval...mim 40 km/h
4. sice to byla castecne vyrobni diskuze a dle meho nazoru blbost,ale v hyundae funguje system na 2 zpusoby a to pri zapnute klimatizaci a bez klimy...pro kazdou variantu se pouziva jiny zpusob testovaní..a s klimou se system start stop muze aktivovat se spojkou,dale 2* seslapnuti brzdoveho pedalu nebo kdyz se otoci regulaci síly vetrani.. se zavrenymi okny..coz je v lete kdyz stojite na miste v systemu start-stop bez klimy a se zavrenymi okny trochu blbost ..ale realita je jina..
takze skus/te auto zahrat na delsi jizdu a na par hodin vkuse jet nebo nechat nekde vrcet na zahrade pres obed- nemusis se bat ze by ti to vycucalo benzin z nadrze,, pak si pohrej s vetranim -ohledne te aktivace system start a stop..kterou bych vyzkousel z variaci oken...a naposled coz byh nikomu nepral je mozny ze je nejaka slozita technicka zavada ktera si zada urc. pristroje ..snad jsem aspon trochu pomohl.--

Re: Auto Stop-Start

18. pro 2009 07:37

V NM Stop Start se aktivuje při dojíždění ke křižovace rychostí 5 km/h při vyřazení na neutrál.
Nefunguje:- když je venku teplota pod 3 st.
-když intenzivně vytápíš nebo chladíš interiér
-motor není zahřátý /v NM není ukazatel teploty motoru/
-slabá baterka
-couvání
-nezapnutý pás řidiče
Motor může jakoby samovolně naskočit (bez zmáčknutí spojkového pedálu): - při přehřátém interiéru a zapnuté klimatizaci
- slabé baterce
- nízkém podtlaku brzd (několikrát po sobě sešlápneš pedál)
- rozjetí vozu (stojíš z kopce na brzdě a odbrzdíš)

Re: Auto Stop-Start

20. kvě 2013 14:36

Tohle téma asi je už dlouho mrtvý, ale nemáte tušení jestli se právě automatický Start/Stop nedá odstavit? Někdo něco podobnýho řešil jinde u ctrmana a přiznám se, že jsem moc nepochopil :blink:

Re: Auto Stop-Start

20. kvě 2013 14:52

V podstatě nechá, lze jednoduše aktivovat přes diagnostiku funkci pamatování si posledního stavu, takže když ho vypneš, po nastartování si to pamatuje a zůstane vypnutý.

OKCZ to umí a funguje mi to dobře už pár měsíců :-)

Viz: viewtopic.php?f=80&t=5439

Re: Auto Stop-Start

20. kvě 2013 21:29

ale asi to nejde všade...
u R60 2011 CountryMan to nešlo.

Re: Auto Stop-Start

20. kvě 2013 21:39

To je software v Countrymanu tak specifickej, že to nejde trvale vypnout?
Jinak teda popravdě, jezdim s tim i po Praze a vypínam to jen v kolonách, kde neustálé zhasínání motoru způsobuje, že se nepohybujete v souladu se zbytkem kolony a všichni se před vás tlačí. Jinde než v kolonách je to ok. Samozřejmě na první řadu na semaforech a závodění to neni ideální.

Re: Auto Stop-Start

20. kvě 2013 21:55

Možná starý soft v pojistkové skříní, který to neumí...

Re: Auto Stop-Start

21. kvě 2013 11:19

lambdamen píše:To je software v Countrymanu tak specifickej, že to nejde trvale vypnout?
Jinak teda popravdě, jezdim s tim i po Praze a vypínam to jen v kolonách, kde neustálé zhasínání motoru způsobuje, že se nepohybujete v souladu se zbytkem kolony a všichni se před vás tlačí. Jinde než v kolonách je to ok. Samozřejmě na první řadu na semaforech a závodění to neni ideální.


No to je přesně ten problém. Nehledě na to, jak dostává zakouřit startér, baterka (když se pořád svítí), atd... :bigups:

Re: Auto Stop-Start

21. kvě 2013 11:21

Ty auta jsou na to dělaný, baterka je speciální Varta AGM, válce se zastaví v poloze pro rychlé nastartování atd.

Re: Auto Stop-Start

21. kvě 2013 18:25

Ano, vývoj a testování auta s tímhle počítá a navíc jsou tam právě za účelem ochrany motoru ty výjimky, kdy se to neaktivuje.
Když člověk kouká před sebe, jestli se kolona pohne (což dělám stejně),předem zmáčkne spojku a dá 1, nepřijde mi to omezující.

Re: Auto Stop-Start

22. kvě 2013 17:11

O čom je tu vlastne táto siahodlhá diskusia?
Ja mám v MINI start/stop a funguje perfektne.
Vypne sa vtedy ked uz je motor zahriaty.
Vypne sa aj ked mate zapnutú klímu, v prípade ze stojíte uz velmi dlho a klíma si pýta viac energie, motor sa automaticky bez akehokolvek dotyku zapne.
Startuje tiez minimalnym dotykom spojky nie vyslapnutim brzdy ako niekto pisal.

ALE HLAVNE hned pri radiacej páke vedľa tlačidla ESP je tlačidlo s peškrtnutým veľkým A.

Ktoré keď stisnete start/stop sa deaktivuje. Po vytiahnutí kľúča a opatovnom vlozeni je funkcia znova aktivna. 10 sekundovym podrzanim tlacidla a da funkcia na trvalo vypnut.

Re: Auto Stop-Start

22. kvě 2013 17:18

prepinakos píše:10 sekundovym podrzanim tlacidla a da funkcia na trvalo vypnut.

Fakt jo? O tomhle jsem nikdy od nikoho neslyšel ani nečetl.


No ono to ve městě na semaforech kolikrát dost otravuje.
Pokud člověk trochu ohřeje turbo, tak vypnutí motoru při zastavení (na benzince na dálnici, na křižovatce atd.) fakt není dobré.

Re: Auto Stop-Start

22. kvě 2013 17:21

Ja mam turbo stále vypnuté :D
Kedže ho tam nemám

Re: Auto Stop-Start

22. kvě 2013 17:51

Teď jsi mě dostal :biggrin:

Re: Auto Stop-Start

23. kvě 2013 10:51

prepinakos píše:O čom je tu vlastne táto siahodlhá diskusia?
Ja mám v MINI start/stop a funguje perfektne.
Vypne sa vtedy ked uz je motor zahriaty.
Vypne sa aj ked mate zapnutú klímu, v prípade ze stojíte uz velmi dlho a klíma si pýta viac energie, motor sa automaticky bez akehokolvek dotyku zapne.
Startuje tiez minimalnym dotykom spojky nie vyslapnutim brzdy ako niekto pisal.

ALE HLAVNE hned pri radiacej páke vedľa tlačidla ESP je tlačidlo s peškrtnutým veľkým A.

Ktoré keď stisnete start/stop sa deaktivuje. Po vytiahnutí kľúča a opatovnom vlozeni je funkcia znova aktivna. 10 sekundovym podrzanim tlacidla a da funkcia na trvalo vypnut.


:banana: Skvělá rada. Díky moc. Ono mě to zdechání a startování otravuje. A mám Miníka z Itálie pochopitelně s Italským manuálem :sneaky: takž jsem tohle řešení nenašel :oops:

Re: Auto Stop-Start

23. kvě 2013 19:24

10ti sekundové podržení tlačítka u Countrymana auto start-stop rozhodně nevypne natrvalo.
Odeslat odpověď