Prepnout do plneho zobrazeni
interiéry, volanty, sedačky, tapecy...
Odeslat odpověď

Country R60 hluky

22. úno 2013 00:17

zadné pásy, celé zadné plasty - plato a podlaha kufru podlepené akustickou nitto paskou a od vtedy všetko ok...

budúci týždeň je v pláne doležitejší zásah v servise na odstránenie posledných pa-zvukov zo zadu čo ostali...
zatiaľ musím pochváliť Invelt za super podporu a prístup....zisťovali v DE, či sa podobný problém už objavil a ako sa prípadne riešil...

a ozýva sa občas posledné dni Ačko vs. prístrojovka...ale to bude vyriešené hneď za pár sekúnd čo sa mi do toho bude chcieť pustiť...


zadné zapadky vs. plastový kryt podbehu
a/ riešenie relatívne jednoduché a rýchle ale nie úplne estetické - fleecová akustická izolácia a la nitto
b/ kolegovia to volaju "scheisse schlauch", ale ide o relatívne účinné a estetické riešenie a la nová octavia, kedy sa západka schová medzi pás a oko z pásu. Tým je zabezpečené, že neklepe plast o plast...v prípade, keď neštastnou náhodou zapadka neostane niekde vyššie než je prídave oko na páse - budem inštalovať ihlou a niťou v blízkej dobe...poreferujem ako dobre to funguje, po čase odstránim nittto

zadné plato podlepené podobnou páskou typu nitto, hlavne pri prejazde priečnych nerovností, kedy dochádza ku krúteniu karosérie dochádzalo k hlukom zo zadu...

vynittoval som aj predné kapsy a odkladaciu schránku na poháre pod rádiom, kde mám často dialkáč od garáže...takže aktuálne počúvam len rádio, šum svistu a brumlanie motora....trošku úchylka ale nemám moc rád akekoľvek hluky, kt. pri jazde nemusia byť... :wink:
Přílohy
IMG_2511.JPG
nitto na plastovom kryte podbehu
IMG_2511.JPG (41.64 KiB) Zobrazeno 4371 krát
IMG_2513.JPG
scheisse schlauch...
IMG_2513.JPG (97.67 KiB) Zobrazeno 4371 krát

Re: Country R60 hluky

22. úno 2013 08:20

Je to smutné u nového auta za těžké peníze odstranovat nedostatky.

Re: Country R60 hluky

26. úno 2013 20:29

máš X ľudí čo nosí v prístrojovke 20obalov z Cd, v držiaku na pohár 3sady kľúčov a čo také niečo vôbec nikdy neriešia...

ja nič z toho schválne nevozím tam kde to spomínam a teda mi vadia aj také drobnosti ako západka klepajúca o kryt podbehu...praskajúce plasty sú problémom v dnešnej dobe na X autách, niektoré automobilky to riešia viac, niektoré menej...
vždy to je o tom, čo kt. majiteľ ešte rieši alebo nie...

nič to nemení na tom pocite z toho podvozku a auta ako celku...a potom človek prepáči v pho takéto drobnôstky...
cieľom tohto vlákna nie je haniť MINI, alebo výrobcov ako celok, skôr podotknúť ako sa to prípadne riešiť dá, ak niekto podobné veci rieši...

a popravde, je super, keď ide niečo odstrániť tak ľahko ako niekde niečo nalepiť alebo našiť...to máš hneď hotovo...

Re: Country R60 hluky

26. úno 2013 21:02

a ešte jedna fotka, ako rieši hluky v CM náš pes...
samozrejme paródia, keď nemože ísť na sedačku, tak aj brada na sedačke je dobrá, pár krát jej hlava pekne odkvecla...
Přílohy
gery vs hluky country.jpg
gery vs hluky country.jpg (123.5 KiB) Zobrazeno 4299 krát
Odeslat odpověď