Logo
Právě je 28. bře 2024 23:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozdil klima a digi klima u G2
PříspěvekNapsal: 29. kvě 2012 11:41 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 02. bře 2012 00:27
Příspěvky: 6
Bydliště: Prague
Uvazuju o koupi Mini Clubmana D, rocniky kolem 2008. Z vybavy vim ze chci Xenony, kuzi a automatickou klimatizaci.

Ted jsem narazil na jeden pekny kousek, ktery ale nema digi klimu, jak ta klima bez displeje s teplotou funguje? Je to manualni klimatizace typu zmacku AC - chladi naplno, nebo cca to same jako klima s displejem, jenom se teplota nastavuje pomoci analogoveho budiku (jak to ma treba Mercedes)?

Dalsi z vybavy nad cim vaham je stresni okno - merim 193 cm, takze je pro me vyska stropu a vyhled dost zasadni. Omezuje nejak stresni okno ve vyhledu (tj je kvuli nemu tlustsi strop)?

Posledni vec co spis nechci je navigace - ten budik s tachacem se mi libi, je nejaky duvod, proc bych mel navigaci chtit? U BMW jsem ji stejne nepouzival a navigoval se pomoci iPhonu...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rozdil klima a digi klima
PříspěvekNapsal: 29. kvě 2012 11:54 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Automatická klimatizace má režim Auto, kdy si podle nastavené teploty miník sám nastaví proudění vzduchu a odkud má proudit, aby se té teploty dosáhlo. Tzn. např. po nastartování rozehřátého auta zchladí a pak udržuje teplotu automaticky. U topení v zimě to samé.

U manuální klimatizace si musíš množství vzduchu regulovat sám. Teplota se v obou případech nastavuje kolečkem.

Já teda automatickou klimatizaci miluju, funguje skvěle v létě v zimě, de fakto vůbec ji nevypínám :bigups:



Střešní okno nijak neomezuje. 193 cm výška je v pohodě, většina lidí si stejně dává sedadlo nízko, aby dobře viděli z okna.

Pokud zabudovanou navigaci nepotřebuješ, tak ji nepotřebuješ. K ničemu jinému než navigování není.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rozdil klima a digi klima
PříspěvekNapsal: 29. kvě 2012 12:03 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 02. bře 2012 00:27
Příspěvky: 6
Bydliště: Prague
Diky za odpoved, i kdyz me moc nepotesila :). To auto, nad kterym uvazuju je tohle - http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... res=EXPORT

Ma to najeto 150 000, potom mam o 2000e drazsiho kandidata se 100 000 (oboji servsika a v zaruce), je to u Mini nejaky rozdil? Treba u BMW bych 50 000 km navic neresil, ale nevim, jak je to u Mini s odolnosti podvozku, ci jinych veci co mezi 100 a 150 000 odchazi?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rozdil klima a digi klima
PříspěvekNapsal: 29. kvě 2012 12:27 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
V tomhle ti moc neporadím, projdi sekci Kupujeme New Mini, tam jsou věci, na co si dát pozor.

Rozdíl mezi 100k a 150k může být značný, ale záleží to auto od auta. Při těchhle kilometrech můžeš klidně už měnit spojku nebo převodovku, ale fakt to záleží auto od auta.
150 tisíc kilometrů se mi na rok 2008 zdá nějak extrémně moc, tomu dávali pěkně zabrat.

Tady je pár obecných tipů: http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?p=25977#p25977

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rozdil klima a digi klima
PříspěvekNapsal: 29. kvě 2012 20:09 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
jak píše nick, 50tkm može aj nemusí znamenať veľa, podľa toho nájazdu to asi nebolo po meste ale skôr po autobahn...takže asi v pho
šanca, že niečo odíde skôr u toho co ma o 50tkm viac je ale asi vyššia...vo finále to bolo ale o vodičovi, čo zistíš len dôkladnou prehliadkou...

navi, ponúka pár drobnosti naviac asi podobne ako iDrive u bawa...ale asi žiť sa dá aj s tým aj bez toho...
myslím, že som niekde videl aj TV alebo DVD, ale kto by to už v miníku potreboval, ja v poslednej dobe nepúšťam ani rádio...

strešné okno ubere pár cm, ale ako píše nick, z miníka je špatný výhľad na semafór anyway, takže väčšina jazdí v dolnej polohe sedáku...

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rozdil klima a digi klima
PříspěvekNapsal: 30. kvě 2012 19:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 02. bře 2012 00:27
Příspěvky: 6
Bydliště: Prague
Tak v patek se snad pridam k vam do klubu! Nakonec si jedu pro tohle:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... res=EXPORT

Poznal by nekdo, jestli je v te servisce vse jak ma byt? Aktualni stav tacho je pry 71 000 (v inzeratu maji 69 a pritom je v servisce zaznam pri 70). Jeste se mi zda, ze pod otackomerem sviti neco jako brzdove oblozeni, ale typ rikal, ze jsou brzdy v poradku, tak nevim...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rozdil klima a digi klima u G2
PříspěvekNapsal: 30. kvě 2012 19:19 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Ta kontrolka je pro zataženou ruční brzdu.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz