Logo
Právě je 29. bře 2024 01:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 24. črc 2009 23:05 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. črc 2009 14:39
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Zdravim a prosim o radu. Mini 2007 na straně řidiče jsem si všimla na prave straně od plynoveho pedalu je bočni stěna silně zahřátá od kovove trubky uložene za plastovým krytem. Trubka dosahuje teplot cca 80C a to už po 1 minute jizdy?

Auto nevykazuje žadné hlašky ani problemy, ale přijde mi to neobvykle. Nevite posim co to je za trubici případně co by mohlo být příčinou?.

Děkuji za pomoc

_________________
One


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. črc 2009 10:15 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1012
Bydliště: Hradec Králové
Takhle rychle se snad dokáží zahřát jen svody :shock:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. srp 2017 09:50 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. lis 2015 22:03
Příspěvky: 3
Bydliště: brno
Ahoj, u mé R55 to taky hrozně hřeje, jedná se o boční plast vedle plynového pedálu??? :?: :?: :?:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. srp 2017 11:33 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Já bych řekl, že to je trubka od topení a ta kdyby teplá nebyla, tak ti auto nebude topit :-)

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. srp 2017 23:43 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Big_ben má pravdu, ale moc to nerozepsal :)

Tohle jsem taky řešil a to proto, že mi nefungovala klima. V horkých dnech bylo v autě díky tomu mnohem větší peklo, než být muselo. Venku vedro a do toho ti pere horko u nohy... peklo... jel jsem takhle do Anglie... peklo mnoho hodin... :blink:
Podle toho, že píšeš tento dotaz bych si tipoval, že ti klima nejde, tak? Jinak si myslím, že to člověk jen tak neodhalí :wink:

Pokusím se to popsat srozumitelně, ale nejsem si jistý, jestli to půjde pochopit.
Bohužel tohle je řešení automatické klimatizace jak to dnes dělají. Nejde jen o Mini, ale komplet všichni to dnes takhle dělají.
Všichni (nepíšu 'všechny automobilky', protože tohle dělají a pro automobilky vyvýjejí jiní, např. Continental) si pro automatickou klimatizaci zjednodušují ovládání regulace teploty. Do kabiny se pouští teplá voda od motoru naplno (bez regulace a bez ohledu na to, jestli je léto nebo zima) :| Požadovaná teplota se pak míchá v klimatizační jednotce z teplého vzduchu (proto ta horká trubka u tvé nohy) a studeného vzduchu od výparníku klimatizace. Je trochu na hlavu, že se to děje v zimě i v létě při 35 stupních...

Jiná situace bývá, když máš manuální klimu nebo auto bez klimy. Tady nevím přesně jak to mají New Mini (protože jsem to u ostatních nestudoval), ale bývá to tak, že se kolečkem teploty na panelu na centrální konzoli reguluje množství teplé vody, která jde od motoru do kabiny (klimatizační jednotky). Tady by tenhle jev neměl nastat a mělo by to odpovídat selskému rozumu - nechci teplo, tak nepouštím horkou vodu do kabiny - chci trochu tepla, tak pustím trochu horké vody...

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. srp 2017 22:05 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. lis 2015 22:03
Příspěvky: 3
Bydliště: brno
to že tam jsou trubky k topení jsem zjistil měl jsem to sundané :banana: , klimu mám manuální a funguje dobře ale musím si jí zapnou na nohy abych to trochu ochladil protože na tom plastu se nedá udržet ruka jak je to horké. Netuším co je špatně, co termostat :?: mám pocit že je tam nějaký složitější systém, mám R55 S, 2008


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz