Logo
Právě je 28. bře 2024 12:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 09. říj 2020 14:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. čer 2020 16:57
Příspěvky: 10
Bydliště: 91056 Erlangen/D
Namontoval jsem do sveho miniho r56 Teplotu vody a teplotu oleje, tlak oleje se da vycist ze software na otackomeru. Abych nemusel pri zapojeni zasahovat do vodni hadice (mezikusem) a do oleje taky z rozdelovacim blokem, vyvedl jsem kabel na cidlo vody vyvrtanou dirou vpravo vedle Baterie, a dale umelym kryrem pred motorem u steny kabiny a oba kabely na cidla jsem vedl po prave vystuze motoru az do prostoru chladice, kde jsem cidlo teploty vody spustil vrtanym otvorem seshora do vyrovnavaci nadrzky chladice, kabelovy pruchod zalepil 2 komp. lepidlem, ta nadrzka ma 2 vyvody, proto tam cirkuluje voda jako v chladici a ma stejnou teplotu, 85-90'C, funguje to bez ztraty jako v motoru (mereno laserovym teplomerem), na teplotu oleje jsem vzal desticku medi, na ni jsem naletoval 6hran se zavitem M10 (dostane se hotovy v baumarktu), do nej pasuje cidlo oleje, a na krajich jsenm pripevnil 2 magnety v rovine s medi (Neodym, ty drzi magnetismus do 180'C)a potom jsem namazal pritlacnou plochu medene desticky keramickou teplovodici pastou, (dostane se v kazde televizni opravne) a takto upravene cidlo jsem spustil vlevo vedle vyrovnavaci nadrzky dolu k olejove vane, kde jsem desticku prilepil magnety na stranu olejove vany, ktera drzi (magnety maji silu ä' 23kg a jsou v prumeru 2 cm, Teplota oleje je stejna jako v motoru,ukazuje normalne 120-125'C a pri externich horkach 145'C, pridavam pri vymene oleje pridavny US- olej STP pro vykone zavodni motory, ktery hlida viskositu oleje i pri vysokych teplotach. Takto zapojena cidla jsou lehce namontovatelna a funguji stejne jako v motoru, ja jsem s tim nalel zhruba 1100 km ! Honza


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. říj 2020 19:46 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2013 21:21
Příspěvky: 195
Bydliště: Praha
Možná raději měřit vodu před termostatem a ne až v chladiči a čidlo teploty oleje se dává často místo vypoustaku.

_________________
cooper S, 2005, JCW + GP soft


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz