Logo
Právě je 28. bře 2024 20:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zatéká do zavazadlového prostoru R55
PříspěvekNapsal: 05. kvě 2017 21:19 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. pro 2013 18:46
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Tak nevím, zda tento příspěvek patří do exterieru či interieru... :) když to teče z exterieru do interieru...
Mám tu jednu prozatím úsměvnou záležitost k řešení...a totiž, že nám do našeho MINI zatéká mnoho vody. Konkrétně do zavazadlového prostou. Nevím jak a odkud, ale zjistitl jsem to tak, že samotné "servisní" příslušenství bylo/a stále je mokré a také se drželo dost vody v prostotu pro rezervu po tou polystyrenovou šablonou pro to příslušenství.
Nevíte, jak na to? Může to být panoramou? Či netěsnými střešními lištami? či ze spoda po dodatečné montáži tažného? "tapecírunk" kufru je však mimo samotného úplného dna suchý...

Díky za Vaše podněty. Petr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. kvě 2017 22:31 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Nejsi sam, kdo tam ma "vlhko" Podle posledniho patrani jde o kondenzat..

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. kvě 2017 13:25 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. pro 2013 18:46
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
děkuju za odezvu...taky mě to napadlo, ale když to vytírám i v létě a je toho klidně na půllitru, tak si myslím, že tam bude někdě díra. tak zkusím pátrat ještě dál...hezký den.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. kvě 2017 16:37 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2013 19:50
Příspěvky: 326
Bydliště: většinou Česká Třebová
I já zjistil tuto nepříjemnost, když jsem chystal výbavu na velikonoční výlet do Itálie.
Vody bylo v té vaně cca 2 dcl, tak jsem ji jen nahrubo vytřel. V tom polystyrénu bylo jen vlhko.
Cestou z Itálie jsme přes Brenner a Garmisch jeli na sněhu a v dešti.

Minulý víkend bylo teplo, tak jsem se rozhodl, že kufr vysuším a nechám vyvětrat.
Byl jsem hodně překvapen tím, že ve vaně bylo vody ještě víc než před vytřením, ale hlavně že jí bylo dost i v tom polystyrénu a všechno v něm samozřejmě mokré.
Proběhlo důkladné vytření vody hadrem a vysušení vany kufru, polystyrénu a výbavy sluníčkem.
Mezi dno kufru (vanu) a polystyrén jsem dal na zkoušku hadru.

Ve středu proběhla kontrola.
Jezdil jsem málo, zatím nepršelo. Všude sucho.

Dnes proběhla kontrola.
Jezdil jsem málo, včera v dešti. Malinko vody na dně vany směrem k nárazníku v místě spoje dvou plechů kde není vidět tmel.
Utřeno.

Z důvodu že voda je úplně čistá, ale hlavně že je i v místech kam prostě nemůže sama natéct si myslím, že se jedná o kondenzát.
Po dnešní kontrole se ale zaměřím na možnou netěsnost mezi profily na dně vany.

Takže nastává období pozorování...

_________________
Jezdím jen tak rychle, jak můj anděl strážný lítá. Nooo, někdy i trochu rychleji...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08. kvě 2017 17:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. pro 2013 18:46
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
...taky jsem dopadl shodně...i vše v tom polystyrenu, vesty, nářadí a podobně, zcela mokré a narezlé...a taky spodní strana "spodního" deklu kufru...a kraj spodního polstrování kufru...
Je pravdou, že voda nebyla nijak špinavá...ale tolik vody z kondenzace se mi stále "nezdá".
Totiž kondenzuje jen určité množství vody při styku s povrchem, který má teplotu nižší než je rosný bod okolního vzduchu...https://cs.wikipedia.org/wiki/Rosn%C3%BD_bod...a já to měl i přes léto...a to dle mého nedochází k tak velké kondenzaci neb v autě, pokud nevezeš plný auto kaprů, tak nemáš o nic moc větší vlhkost vzduchu, než je "venku"...to by pak musela ta voda kondenzovat i na sklech apod...

Také budu pozorovat a dáme si vědět...
p

přidávám propojenís interierem: viewtopic.php?f=77&t=8298 od snb-rider


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. čer 2017 13:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. úno 2010 14:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Nitra, Bratislava
Mám R56ku, takže trochu iné, ale myslím, že riešenie by mohlo byť rovnaké. Objavovala sa mi v kufri voda. Vždy po daždi, takže bolo jasné, že niekade tam zateká. Svetlá, panoramatickú strechu, 3. brzdové svetlo a dno kufra som po istom pozorovaní vylúčil.

Blablabla, long story short:
chybné bolo kruhové prechodové tesnenie okolo stierača (číslo 61627129283). Voda cezeň zatekala po kvapkách, prešla pod plastovým krytom dverí a okolo zámku natekala do kufra, kde sa vpíjala do tapacíru spodného i bočných. To moje tesnenie malo cca 10 rokov a bolo zostarnuté.
Dal som dolu vnútorný plast zadných dverí, zatvoril kufor, usadil sa dovnútra a známy striekal vodu z hadice priamo na stierač - po chvíli to pekne začalo prekvapkávať.

Problém bol, že nevedel som ani za boha ani so sťahovákom dostať dolu zadný stierač, takže nutná bola jeho deštrukčná demontáž. Kompletný nový stierač (ramienko+stierač) som kúpil neorigo za cca 26€, v BMW to mali asi 2x drahšie.

Odvtedy je v mojom kufri všetko v poriadku (všetko v poriaadkúúú).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. čer 2017 20:09 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2012 20:57
Příspěvky: 214
Bydliště: Rakovnik
Tak mi cas konecne dovolil a juknul jsem take do kufru sveho Clubmana a mam v kufru (pod polystyrenem) naprosto sucho a nevypada, ze by tam nekdy nejaka voda byla.

_________________
Mini Cooper R50 12/2002 (Indi Blue) ... bylo prvni MINI
CLUBMAN Cooper S BRG R55 (12/2007)


Naposledy upravil manikman dne 01. čer 2017 20:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. čer 2017 20:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. pro 2013 18:46
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Díky Yperitovi, půjdu touto cestou...zatím jsem jen vypozoroval, že se voda v kufru objevila po dlouhých jarních deštích-bouřkách a to auto stálo venku...tedy nějaké tesnění určitě...zkusím ty stěrače (které ostatně ani nepoužívám) ...
A gratuluji k vyřešení.
p


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. čer 2017 11:55 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2013 19:50
Příspěvky: 326
Bydliště: většinou Česká Třebová
Od minulého příspěvku proběhla dvakrát kontrola a všude bylo sucho.
Po úterní cestě do Olomouce během průtrže mračen mně včera napadlo kouknout do kufru a co myslíte? Měl ho tam.
Přesněji, bylo tam bohužel trochu mokro, takže budu sledovat dál...

_________________
Jezdím jen tak rychle, jak můj anděl strážný lítá. Nooo, někdy i trochu rychleji...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. čer 2017 09:19 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. úno 2016 16:57
Příspěvky: 19
Bydliště: Mini
Ten stěrač je dobrý nápad, zkusím na to také kouknout. Ovšem zatím jsem to vyřešil jinak. Na nářadí pod dnem kufru jsem položil výstražný trojúhelník z výbavy a na to dal dno kufru. Tudíž je lehce přizvedlé a větrá to. Od té doby je sucho, myslel jsem, že to bude kondenzát. Zkusím na to kouknout po dešti a uvidíme.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30. črc 2017 12:42 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. pro 2013 18:46
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
tak nesu nikterak konkrétní zjištění...
při přívalových deštích a autě zaparkovaném na rovině se do kufru nedostalo nic, tedy sucho.
pak při dlouhotrvajícím dešti a jízdě v kufru cca 0,5 litru..to fakt kondenzát v létě nebude...odendal jsem plastyz prahu kufru a dveří a budu zjišťovat více...okolo stěračů mi příjde, že nic neteče...toliko prozatím vše..petr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31. črc 2017 17:41 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2013 19:50
Příspěvky: 326
Bydliště: většinou Česká Třebová
Do kufru jsem dlouho nekoukal, ale...

V pátek jsem byl nemile překvapen když mi při jízdě městem nejdříve začala kapat voda ze zpětného zrcátka, poté trochu vody vyteklo z krytky airbagu na řidičově sloupku předního okna, pak mi přestalo fungovat dálkové ovládání a nastavení středového panelu se vrátilo do němčiny...

_________________
Jezdím jen tak rychle, jak můj anděl strážný lítá. Nooo, někdy i trochu rychleji...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz