Prepnout do plneho zobrazeni
karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odeslat odpověď

Nastavení výšky světla

27. úno 2017 18:30

Ahoj,
jsem čerstvým majitelem Mini Cooper D a když jsem ho koupil tak přední halogenové světla svítily tak 2 metry před auto objevil jsem šroubek pro nastavení výšky ale teď zase svítím po špičkách stromů což taky není úplně nejlepší. Problém ale je v tom, že když teď tím, šroubem točím nic se neděje můžete někdo poradit?

Díky

Re: Nastavení výšky světla

28. úno 2017 13:22

Neznam uplne utroby klasickych svetel, ale o nastaveni se staraji bezne dva prvky.

1) motorek ovladany z vnitrku kabiny (nastaveni aktualniho sklonu dle zatizeni)
2) manualni nastaveni

Pokud nejde manualni, tak bych hledat pricinu uvnitr svetla - treba se "vytocil" nastavovaci pastorek pri prehnanem preklapeni svetel a potrebuje "jen" nasadit zpatky a zatocit ?

Muj tip a odhad. Svetla se daji lehce vyndat, tak bych je vyndal a prozkoumal, co je kam napojene a co ovlada kterou cast. :bigups:

Re: Nastavení výšky světla

28. úno 2017 18:51

Jako naklápění elektrické po nastartování právě funguje.
Když otáčím tím mechanickým šroubem tak tam jakoby něco cvaká a nic se neděje.

Takže to asi bude vyskočené?

Ještě možná hloupý dotaz ale když bych tam chtěl dát ty lepší světla a teď funguje po nastartování naklápění bude fungovat i na těch lepších?

Díky

Re: Nastavení výšky světla

28. úno 2017 21:34

Uplne mi neni jasny vyraz "lepsi svetla" ? Lepsi jako xenony ?

Re: Nastavení výšky světla

01. bře 2017 08:18

jo tak jsem to myslel.

Re: Nastavení výšky světla

01. bře 2017 14:56

Predelani klasickych halogenovych svetel na xenony neni p***l a mysli na to. Vsechno je jinak - neni to vymena kus za kus. Kdyz uz bych menil, tak co zkusit treba nahradu ala F56 ?
Přílohy
Screen Shot 2017-03-01 at 13.55.25.png
Screen Shot 2017-03-01 at 13.55.36.png
Screen Shot 2017-03-01 at 13.55.42.png

Re: Nastavení výšky světla

02. bře 2017 08:43

Tak jsem na to koukal, celý ten motor je vyjetý asi z té šroubovice a vůbec s ním nejde pohnout směrem dovnitř. Nechci to úplně rozlepovat takhle už jsem pár světel zničil. Nějaká rada?
Odeslat odpověď