Prepnout do plneho zobrazeni
karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odeslat odpověď

Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

20. dub 2014 08:03

Mám taký zvláštny problém. Žiarovky v zadných svetlách mi na palubnom počítači vyhadzuju chybu, ako keby nefungovali, ale pritom všetko funguje a svietí ako má.

Raz mi vyhodí chybu obrysoviek a spiatočiek + osvetlenie ŠPZ. Potom zase inú kombináciu blinkre a obrysovky a podobne.

Nemá niekto nápady čo s tým môže byť?

BTW - Žiarovky sú tam klasické, nie sú tam LED.

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

20. dub 2014 09:24

Skus pozriet ci nemas vodu na podlahe. Niekde v mieste spolujazdca. Vyzera to ako keby blbla BCU jednotka. Tu najdes vpravo pri A stlpiku - pri nohach spolujazdca - pozri ci nie je mokra.

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

20. dub 2014 11:44

Mám tam úplne sucho. Ako presne vyzerá tá BCU? Pretože pri nohách spolujazdca sú len poistky.

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

20. dub 2014 12:26

Druhá generace nemá BCU!

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

20. dub 2014 15:18

OKCZ píše:Druhá generace nemá BCU!

Ups, som zabludil do zlej sekcie :blush:

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

22. dub 2014 14:22

Zda sa, že chybné sú ľavá predná stretávačka, pravá spiatočka a osvetlenie ŠPZ.

Svetlá fungujú normálne, skúšal som dať aj nové žiarovky, ale chyby vyhadzuje stále. Ak si dobre pamätám tak na diagnostike vyhadzovalo chybu "open circuit" spojenú s týmito svetlami.

Má niekto nápad čo s tým môže byť?

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

26. dub 2014 21:32

maš tam niekde činsku LEDku?

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

26. dub 2014 22:08

Všade sú klasické žiarovky. Okruh problémových žiaroviek za zúžil na spiatočky, osvetlenie špz a ľavá predná obrysovka. Mám schémy, tak zájdem za elektrikárom nech na to mrkne...

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

28. dub 2014 15:12

A jaky mas zarovky v prednich parkovackach?
Zaclo ti to zlobit po koupi a nebo az po urcity dobe?

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

29. dub 2014 13:29

V predných parkovačkách sú myslím W5W žiarovky.

Neviem kedy presne to nastalo... Pretože som montoval aerokit, čiže som mal zhodené nárazníky a keď som montoval PDC tak som mal vybrané aj zadné svetlá. Ale všade sú to len konektory, ktoré sa vycvakli a nacvakli bez problémov.

Jediné čo sa mohlo stat, že sa do tých konektorov dostala vlhkosť/voda... ale mohlo by to spôsobiť takéto divné správanie? Že všetko svieti ako má, ale palubný PC hlásí že je to vypálené?

Ešte som stále nemal čas zájsť do servisu...

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

29. dub 2014 14:29

No a prave vepredu maji byt 12W5... patice stejna, ale vetsi vykon... jestli to neni zpusobene prave tim ... zkus na to kouknout

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

29. dub 2014 15:19

Vďaka za tip. Je to fakt označenie 12W5 (pretože shopy kde nakupujem takú nemajú)?

V manuáli pre R56 je napísané 5W5.

Edit: Samozrejme som myslel W5W a nie 5W5 :)
Naposledy upravil deli dne 29. dub 2014 16:56, celkově upraveno 1

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

29. dub 2014 16:49

Parkovačky jsou W5W, osvětlení SPZ C5W, viz 102-104 v manuálu.

Re: Chyba vypálenej žiarovky, ale žiarovky fungujú

21. kvě 2014 22:22

Chcel by som prispieť spätnou väzbou, i keď asi nikomu nepomôže...

Keď som si konečne našiel čas aby som skočil za nejakým elektrikárom aby sa pozrel na tento problém... tak problém sa vyriešil sám. A to si nerobím srandu! Nechápem ako je to možné že ma to niekoľko týždňov neustále otravovalo, a zrazu keď išlo do tuhého... tak chybové hlášky proste zmizli.

Čiže asi blbá konštelácia hviezd zapríčinila "skrat" nejakej jednotky ktorá tie žiarovky vyhodnocovala. Ale každopádne teraz je všetko v pohode, tak hádam to tak aj zostane.
Odeslat odpověď