Prepnout do plneho zobrazeni
karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odeslat odpověď

Panoramaticka strecha - Huceni

09. bře 2014 10:27

Ahoj prosím o radu mam r 56 rok 2006 88kw s paromatickou střechou a už v 100 km rychlosti je slišet že začíná hučet je to normalní

Re: otazka

09. bře 2014 12:07

jemný aero hluk počujem od 120hore aj ja...ale te jo iba o trochu viac ako na niektorých autách od spatných zrkadiel.

ale možno pod pojmom hučaŤ myslíš niečo iné. Po zavretí strešného okna dosadne dobre, nič netrčí pri pohľade oproti streche?
ak hej odporúčam prečistiť a premazať kinematiku, obnoviť prípravkom na gumenné tesnenia nech to dobre doľahne oproti rámu, skontrolovať či sa niekde nevydrelo.

Re: Panoramaticka strecha - Huceni

14. bře 2014 00:00

Neviem, čo máš na mysli pod pojmom "začína to hučet". Ak to robí viac, ako pri aute s pevnou strechou, skús toto:

Stačí ti jeden šrobovák s T25 alebo T30 nástavcom (to sú také hviezdičkové bity). Každý panel je chytený 6timi skrutkami. Stačí ich trocha povoliť a upraviť polohu panelu tak, aby to dobre dosadalo, t.j. nerobilo hluk. Dajú sa na nete aj nájsť videá k tomu pre predstavu. Ja som tie panely po prečistení mechanizmu otvárania namontoval možno o pol milimetra viac dozadu a už to od cca 80tky hučalo. Stačilo povoliť tých 6 šróbov na prednom panely, posunúť panel o pár desatiniek mm dopredu a zatiahnuť. Strecha sa otvára normálne (tak ako u mini s čiernou strechou zvykne v lete chodiť, že;-) ), absolútne nehučí a netečie.

Re: Panoramaticka strecha - Huceni

14. bře 2014 00:20

stopa1198 píše:slišet


Tohle slovo neznám :D
Odeslat odpověď