Prepnout do plneho zobrazeni
karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odeslat odpověď

Výměna žárovek - parkovačky - R56

03. bře 2012 17:44

Můžete mi prosím někdo poradit, jak se vyndaj parkovačky (žárovky)? Odpojím konektor, ale dál mi s tím nic nejde :(

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

03. bře 2012 21:15

parkovacky.jpg
parkovacky.jpg (78.85 KiB) Zobrazeno 11305 krát

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

03. bře 2012 21:43

Urcite jsi vyndal konektor parkovacek? Nebyla to mlhovka? Parkovacka je v tom dloouhym konektoru, ktery cely vytahnes ze svetla. Zarovka je bezpaticova. Proste jen banka, kterou z toho konektoru vytahnes.

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

03. bře 2012 21:47

Nick píše:
parkovacky.jpg


Přesně tak jsem to dělal, resp. chtěl, ale nechtělo to povolit, tak jsem se bál, že to utrhnu :wink: Zítra nastoupí trocha násilí :D

Každopádně díky Nicku!!! Já mám bohužel návod vyndanej v kanceláři :)

Blacky píše:Urcite jsi vyndal konektor parkovacek? Nebyla to mlhovka? Parkovacka je v tom dloouhym konektoru, ktery cely vytahnes ze svetla. Zarovka je bezpaticova. Proste jen banka, kterou z toho konektoru vytahnes.


Jo jo odpojil jsem konektor k parkovačce, ta je potom v tom pouzdru...
Mlhovka je H8, ta je úplně jiná...

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

04. bře 2012 18:40

a co tam dávaš Marťas...nechávaš žiarovky?

ja to asi zamením za w5w diody, kt. budú xenónom bližšie. nejaké skúsenosti, odporúčania?

dik

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

04. bře 2012 20:45

speedygon79 píše:a co tam dávaš Marťas...nechávaš žiarovky?

ja to asi zamením za w5w diody, kt. budú xenónom bližšie. nejaké skúsenosti, odporúčania?

dik


Právě že mám koupené Can-bus diody w5w, akorát se mi to včera nepovedlo otevřít, dneska jsem na to neměl čas, vyzkouším zítra a dám info...
Koupil jsem je na eBay, ale už vím o dvou eshopech v ČR, kde tyhle Can-busy mají a dokonce i skladem :wink:

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

04. bře 2012 20:58

JJ ja tam mam taky diody. 9 modulove. Svitej pekne a k xenonum je to lepsi.

Natrapil sem se s osvetlenim RZ. Netusim proc, ale PP to hlasil jako chybu (i kdyz byly s odporem) a po nejake dobe proste jednu odpalil. Takze sme tam zatim vratil zarovky.
Přílohy
led.JPG
led.JPG (37.97 KiB) Zobrazeno 11249 krát

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

04. bře 2012 22:10

Blacky píše:JJ ja tam mam taky diody. 9 modulove. Svitej pekne a k xenonum je to lepsi.

Natrapil sem se s osvetlenim RZ. Netusim proc, ale PP to hlasil jako chybu (i kdyz byly s odporem) a po nejake dobe proste jednu odpalil. Takze sme tam zatim vratil zarovky.


moc pekná fotka Blacky, ďakujem...

ja budem riešit len parkovačky, aby mi bolo lepšie vidieť značku, to mi moc nechýba...
:blush:

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

11. lis 2016 16:36

ahoj, date mi tip kde to koupit? taky me sere ze parkovacky jsou zlute a xenony modre.... ted nastesti jedna praskla a mam duvod to resit.
diky vsem M

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

11. lis 2016 17:13

Parkovací žárovka Can-bus W5W bílá (6000K) s 9-13 SMD diodami a vestavěným rezistorem. Ty 5x SMD asi nebudou moc svítit.

Např.
http://www.led-autozarovky.cz/led-autozarovky/eshop/7-1-Parkovaci-zarovky-LED/117-2-Patice-T10-W5W-LED-SMD/5/399-CAN-BUS-bila-parkovaci-zarovka-T10-W5W-13xSMD-1ks

Trochu je otázka, jak dlouho tyhle 10x dražší žárovky vydrží, někde jsem četl, že kvůli tomu rezistoru, aby nehlásila řídící jednotka chybu, se přehřívají...
Např. u mě jsem za 6 let a 55 tisíc km neměnil ani jednu žárovku. Hned po koupi akorát 2x W5W u SPZ, které nesvítili. Tomu říkám výdrž :-)

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

11. lis 2016 17:35

diky moc a ty 5ti se budou taky tak prehrivat? vlastne by mi nevadilo kdyby to nesvitilo vubec:)

Re: Výměna žárovek - parkovačky - R56

11. lis 2016 17:42

Svítit budou určitě dost, píšou "vysocesvítivá". Odběr bude nižší, takže životnost by opravdu mohla být vyšší.
Odeslat odpověď