Logo
Právě je 28. bře 2024 19:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21. úno 2011 09:06 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. pro 2010 23:01
Příspěvky: 95
Bydliště: Prostějov - Mariánské Lázně
Mám Miniho něco přes dva měsíce a najel jsem s ním asi 7000 km a za tu dobu mám dvě obrovský díry v předním skle od kamínků. Sklo mám připojištěný na 20.000,-Kč a hned na jaře ho chci nechat vyměnit. Jde mi o to jestli jet do BMW a nechat dát originální sklo ( nemám vůbec představu jestli to jde u nich přes pojišťovnu a jaká je cena) a nebo jít někde v blízkosti do firmy co vyměňuje skla a nechat to vyměnit tam, mít to sice bez papírování a starostí, ale bez originálního skla.

_________________
MINI COOPER S CABRIO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 21. úno 2011 10:02 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. bře 2009 16:07
Příspěvky: 314
Bydliště: Liberec
Nejlepší asi zavolat do pojišťovny a zeptat se na jejich autorizované servisy, myslím ale, že tam je nějaká ochraná lhůta a po 2 měsících okno měnit na pojistku nejde, záleží asi na konkrétní smlouvě.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 21. úno 2011 18:08 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
Nevim kolik je cena na R56 ale na R50 jsem platil cele sklo se slevickou pod 3T /sklo Pilkington - dvorni dodavatel vetsiny automobilek/ :bigups:

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. kvě 2011 12:23 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. dub 2011 12:49
Příspěvky: 4
zdravim, ja sem menil sklo na R50 zhruba pred mesicem. Delali to autosklo daro ve zlene. Dyz sem mluvil s allianz tak mi doporucili smluvniho partnera xo se specializuje na mini ale kdyz coopera videl, tak se tvaril ze to vidi prvne v zivote. Akorat sem mel stesti protoze to bylo presne 6 mesicu a dva dni od uzavreni pojistky tak nebyl problem. allianz tam ma 6mesicu ochranou lhutu, cmeuz vubec nerozumim, kdyz pojistka plati od prvniho dne vcetne, ale to je jina vec. Okno i s montazi stalo 5 a pul tisice, akorat mi zlomily pravy kryt sloupku a to menili na sve naklady. JInak auto jak novy s novym oknem :) filip


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. kvě 2011 21:55 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Taky by mě zajímala cena čelního skla u R56. Už mě dost štvou malý ďubky od kamínků... Zeptám se, kolik by stála oprava a pokud by to bylo moc drahý, tak tomu trochu pomůžu sám, je to pojištěný na 10 tisíc :-)

Originál sklo je od Saint-Gobain Sekurit a zajímalo by mě, jestli i tyhle levnější mají to černé rámování s tečkami...

Na Autokelly jsem si něco vyhledal:
http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1;52;1560;310279;171153;171154;171169|CT=4|PCT=16|CUR=0|PGS=20|PT=0|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0|LNG=0|

Ale dvakrát moudrej z toho nejsem. Proč píšou zelené? Vyh. je asi vyhřívání, to nemám a ani jsem netušil, že u Mini jde. Dešťový senzor taky nemám. Ten zelený pruh je asi zatmavení v horní části proti sluníčku? To nechci. PIL/AGC znamená asi výrobce Pilkington? Pak tam mají 2 stejné Čelní - zelené PIL/AGC za různou cenu (dražší a levnější)...

Dokáže do toho někdo vnést trochu světla? :-) 4-5 tisíc cena je v pohodě. Jak by se lišilo od originálního? Jen jinou značkou výrobce?



Ah, tak na realoem taky píšou "zelené", takže asi OK a cena $300. To by origoš nemuselo být o tolik dražší oproti tomu Pilkingtonu a ještě bych se vešel do pojištění :-)

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2011 00:42 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. srp 2009 12:22
Příspěvky: 87
Bydliště: Pardubice
tak barva většinou určuje nádech zbarvení, často zelená, taky je možný ten vrchní pruh co je už dnes asi out..taky záleží, jestli nemáte vypískované VIN na sklech, to dost stojí...většinou je to tak, že pojišťovna zaplatí až fakturu, takže není úplně od věci sehnat si sklo někde, někde si ho nechat vyměnit a do čelního skla se dá zařadit i stěrače, gumičky, atd atd. a třeba si ještě rozdělit s opravářem zbytek z pojištěné částky....Pojišťovny sou ošklivá věc :)

_________________
Mini & Sex & Rock 'N' Roll


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2011 14:02 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. pro 2010 23:01
Příspěvky: 95
Bydliště: Prostějov - Mariánské Lázně
Já už mám sklo u R55 vyměněno, původně jsem chtěl jít taky do originálního skla od BMW, ale musel bych si všechno vyřizovat sám na pojišťovně a ještě zaplatit ihned a potom až žádat pojišťovnu o proplacení faktury a to se mi nechtělo. Tak jsem zajel u nás do servisu kde vyměňují skla a druhý den mi sklo ihned vyměnili ráno jsem přistavil auto a v poledne odjížděl i s novým sklem. Mám tam sklo od AGC Automotive, pro nový model je jen zelené sklo bez stínícího pruhu. A to černé rámování s tečkami má taky.

_________________
MINI COOPER S CABRIO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2011 14:09 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
CLUBMAN píše:
Mám tam sklo od AGC Automotive, pro nový model je jen zelené sklo bez stínícího pruhu. A to černé rámování s tečkami má taky.

Cool, dík za info :) Až bude po státnicích, tak určitě nějakej kamínek chytím a budu taky měnit :D

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. čer 2011 20:01 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. pro 2010 23:01
Příspěvky: 95
Bydliště: Prostějov - Mariánské Lázně
Tak se mi zdá, že přední sklo je u MINI spotřební zboží :biggrin: , nemám ho vyměněný ani tři týdny a dnes jsem dostal na dálnici dělovku kamenem a před spolujezdcem je opět dírka :cry:
Za osmnáct let co jezdím jsem přední sklo neměl nikdy rozbitý až teď s MINIm během půl roku a 15.000 km co ho mám již třetí zásah do skla, no jsem zvědavej jak se na to bude tvářit pojišťovna.

_________________
MINI COOPER S CABRIO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. čer 2011 20:28 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
doporučuju nechat zalepit tedy jestli už se to nerozjelo :? delali mi to na 2 autech a nikdy to v tom miste neprasklo
...ten uhel skla je docela ostry oproti ostatnim autum :blush:

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. čer 2011 20:53 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
pampeago píše:
...ten uhel skla je docela ostry oproti ostatnim autum :blush:


Je to tak...

Jinak spravit se toho nechá fakt hodně, třeba tady jsou popsané možnosti:
http://www.autoskla.org/oprava-autoskel.html

Pokud těch vad není moc, tak se to ještě dá.

Jestli máš sklo pojištěný na 10 tisíc, tak při ceně skla pod 5k to určitě 2x do roka to pojišťovna cvakne.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. čer 2011 21:59 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. pro 2010 23:01
Příspěvky: 95
Bydliště: Prostějov - Mariánské Lázně
Tak podle toho webu tam mám "býčí oko", ale velikost tak asi jako dvoukoruna :cry: , zítra zkusím zajet do servisu a uvidím co mi řeknou.

_________________
MINI COOPER S CABRIO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03. čer 2011 10:49 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. pro 2010 23:01
Příspěvky: 95
Bydliště: Prostějov - Mariánské Lázně
Příští týden budu mít opět nové sklo, naštěstí mám dobrou pojistku, takže se každá pojistná událost počítá samostatně.

_________________
MINI COOPER S CABRIO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10. črc 2012 17:57 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
CLUBMAN píše:
Jde mi o to jestli jet do BMW a nechat dát originální sklo (nemám vůbec představu jestli to jde u nich přes pojišťovnu a jaká je cena)

Konečně jsem se k tomu taky dostal a začal zjišťovat informace, zdejší BMW servis je smluvním partnerem pojišťoven (u mě Kooperativa) a řeší si to s pojišťovnou sám, takže bez problému a bez zaplacení jediné koruny.
Překvapila mě cena za sklo + práci 13500 Kč (i na BMW mi to přijde dost drahý). Ale do limitu se to vejde, takže půjdu do origo servisu. Nechci přijít o logo Mini na skle :biggrin:

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. říj 2013 10:33 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. lis 2008 20:57
Příspěvky: 176
Bydliště: Pržno FM
Na našem Miníkovi jsme měnili čelní sklo 2x, porvé vloni, dělal mi to v Pakovicích, MT Auto, bez problémů.
Letos jsem ho nechal vyměnit v AR Cars a auto vrátili s oběma prasklými kryty vnějších sloupků, prý to nešlo sundat, je to normální?
Objednal jsem nové (je to už cca 2 měsíce) takže si to do detailu nevybavuju, ale, měl jsem za to, že jsme hovořili o ceně za oba okolo 1000,-kč.
Já pro auto osobně nebyl,(určitě bych fakturu nepřevzal) ale přistála mi na stole faktura (2x sloupek po 1049,- 2x výlisek po 145,- bez dph + práce 375,-) na 3343,-kč vč. dph.
Můj názor je, že se jednalo čistě o šikovnost mechanika a byl bych ochoten platit nové výlisky, ale já tam dával auto v pořádku. To mi přijde, jako by při výměně např. rozvodů, mechanikovi něco nešlo, urval to a já to měl zaplatit.
Co radíte?

_________________
http://moje.auto.cz/m-z-/modre.html
R50 S-ko RE31
M135i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. říj 2013 13:13 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Tohle je jasná chyba servisu, za jakékoliv poškození jsou zodpovědní oni (i v rámci záruky). Navíc na to mají pojištění.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. říj 2013 15:39 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. kvě 2010 11:20
Příspěvky: 176
Stalo se mi to samy. Po vymene celniho skla mi na D1 v plny rychlosti odlitl kryt A sloupku. Podle me ten kryt dotahli tak moc, ze jim praskly plasty. Prijel jsem tam hned druhy den, byli z toho trochu spatni, ale dil objednali a za tyden jsem to mel prisroubovany.
Hovorili, ze na to pojisteny jsou.
Rozhodne bych reklamoval.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. led 2014 09:34 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
Ahojky,

resim ted pojisteni Mazlíka a mohu upravit pojisteni skel. Mohu pojistit vsechna, nebo jen predni. Co myslite ma cenu pojistit vsechny? Cena je samo krapet vyssi. Da se nekde zjistit ramcove cena skel?

EDIT: tak sem vydozvedel, ze sklo na moje MINI vyjde na 6400Kč, plus lepidlo, plus lista celkem cca 8000Kč. S praci kolem 10 000Kč.

EDIT2: Origo autosklo ho má za 4098Kč. Listu spodni za 730 Kč horni za 630 Kč lepidlo asi 500 Kč S praci kolem 7 000Kč.

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. led 2014 10:35 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. črc 2012 18:52
Příspěvky: 437
Bydliště: Liberec
dával jsem origo výměna v BMW Cartech Liberec a něco přes 12k

_________________
MINI COOPER S R56/11/2008

coMpocore


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. led 2014 11:32 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. pro 2013 01:09
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha
ceny čelních skel se taky hodně houpou dle toho zda-li máš sensor/výhřev/stínící pruhy.
základní okno (zelené s okýnkem pro VIN) + horní lišta začíná dle tabulek Kooperativu na 6 300 Kč.
nejdražší vyhřívané se sensorem + horní lišta je za 13 200 Kč.
V náhledech je vidět sada lišt za 14 815 bez DPH - na Mini se dá koupit horní, levá, pravá, spodní levá, spodní pravá.
Většinou se ale nemusí měnit všechny...

Každá pojišťovna má tabulky trochu jinak, proto bych dal všechny okna
určitě na min. 10 000, tím se nic nezkazí. Já mam sám u Allianz k havárce bez limitu :bigups:

CENY TAM JSOU BEZ DPH, je potřeba připočíst 21%+ práce a lepící sada ( cca 2500 Kč s DPH)
náhledy dílů - skla na mini
Obrázek
clubman
Obrázek

_________________
MCS R53
Autoskla a reklama všeho druhu:)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz