Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Nesvítí třetí brzdové světlo

10. říj 2018 19:25

Ahojky, nesvítí mi na R50 třetí brzdové světlo, nevíte jak se dostat k žárovičkám? Zkoumaly jsme ale nepřišly jsme na to a násilí není řešení. Nebo může být jiný důvod než špatné žárovky nebo kontakty? Hlavní brzdová světla fungují. Díky.

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

10. říj 2018 20:16

Ahojky :lol: , nema to zarovicky ale LEDky a ty tak snadno neodchazeji. Otevri kufr a v mistech pod tim svetlem zevnitr jsou sroubky. Ty povol a svetlo vyndas. Promeril bych, zda tam jde vubec “stava” :bigups:

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

10. říj 2018 20:59

Díky moc, těch šroubků jsme si nevšimly. Kdyby tam "šťáva" šla, v čem by případně mohl být problém?

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

10. říj 2018 21:01

Když by tam "štáva" šla tak by bylo světlo po smrti a muselo by se nahradit funkčním. :bigups:

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

10. říj 2018 21:02

Ok, díky moc :-) Prověříme a uvidíme :-)

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

11. říj 2018 16:06

Tak je problém že v demontáži překáží křídlo, které je nalepené. Nevíte o nějakém fíglu jak se tam dostat? Kdyžtak dodám fotku jestli by pomohla.

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

11. říj 2018 16:25

Nevím jaké máš křídlo ty. Já mám S-ko a tam křídlo překáží poměrně dost, ale s trochou šikovnosti jsem světlo vyměnil během 10 minut. Pravda, chce to pracovat ve stylu hlavolamu Ježek v kleci.
Jaké máš křídlo, pošli foto.

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

11. říj 2018 16:28

Pokud je na autě křídlo typ Cooper tak je to problém. Ze spodní strany víka jsou černé gumové záslepky co zakrývají dvě matice držící křídlo. Ořechem číslo 10 odšroubovat matice a pak se snažit křídlo vyklonit a dostat ven světlo. Někdy je to opravdu zábava.

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

11. říj 2018 19:05

Foto přikládám, snad z toho něco poznáte.

Jinak ty šrouby tam jsou, ale po sundání matic se křídlo ani nehne, jako by bylo přilepené.

IMG_0562.jpg

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

11. říj 2018 19:08

však je ještě přilepene.

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

11. říj 2018 19:14

Aha, tak jak se tedy dá odklopit? Bojím se aby nedošlo k jeho destrukci :-(

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

11. říj 2018 20:26

Křídlo se vůbec nemusí sundávat, je to taková rubikova kostka a celý fígl je v tom, že se musí sundat jen ta černá lišta nad oknem a jde to. :bigups:

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

11. říj 2018 20:33

Horní lišta je jako čert v plechovce. Raději nechat na místě :blink: Bo když prasknou úchyty nejdou vyměnit bez sundání skla.

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

11. říj 2018 21:28

Tak já nevím, jestli nakonec nebude nejlepší to vzít do servisu...

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

12. říj 2018 16:30

Světlo už svítí, ale bylo to také "čecháčkovské" řešení, bastlení. Pevně doufám že sem už nebude nikdy potřeba vlézt :-D Jinak podle toho jak vypadají LEDky to nesvítilo minimálně několik let protože celý ten tišťák s LED byl zkorodovaný, takže závada byla přímo ve světle.

Ono celkově koukám že bude potřeba udělat pár oprav, protože jsme dnes zjistily že nestříká zadní ostřikovač a přestalo fungovat stahování pravého okýnka. Cvaká v něm, ale ani se nehne. Ale důležité pro mě je že je v pořádku motoricky, servo, převodovka a vůbec ty "důležité" věci, že nepapá olej ani nemizí chladící kapalina a drobnosti typu třetí brzdové světlo, zadní ostřikovač a okýnko se holt stávají. Akorát teda doufám že toho nebude moc najednou a když opravíme tohle že se hned neobjeví něco dalšího :-D Každopádně jsem počítala s tím že se bude opravovat takže mě to ani moc nepřekvapuje, holt Miník má 15 let... Ale je to láska na první pohled :-)

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

13. říj 2018 22:50

Neboj, ty "důležité" také přijdou na pořad dne :mrgreen:

Re: Nesvítí třetí brzdové světlo

13. říj 2018 22:50

Snad ne moc brzo :-D
Odeslat odpověď