Logo
Právě je 28. bře 2024 10:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 23. kvě 2018 23:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
Hello,
Mam jednu otazocku na elektronicky zdatneho miniclubaka....

-Mam kupeny system Start/Stop button s IMO,
No problem je v tom ze neviem aky kablik naco sluzi v spinacej skrinke...
chapem samotnemu principu zapojenia no mam zapoit do RJ start-stop systemu zo spinacej skrinky +12v kablik, prvu polohu kluca, druhu polohu kluca, start, a stalich +12v kabel.
no neviem ktore to su v samotnej spinacke + sa musi natiahnut plusko od snimaca rucnej brzdy, aby sa auto nedalo nastartovat pokial nieje zatiahnuta rucka, no verim vto ze to su len dva vodice, to snad trafim ktory je ten spravny...
Vedel by mi niekto povedat ktora farba vodica naco sluzi v spinacke?
Montovat by som to mal do R50 (rv.03)
Za kazde info budem nesmierne vdacny a budem o krok blizsie k startovaniu bez klucu..

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Naposledy upravil palec03 dne 24. kvě 2018 16:50, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 24. kvě 2018 07:28 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
A proc tudle silenost delas? Vsichni se snazi start stop nemit / vypinat a ty si prvni, u ktereho vidim, ze si ji chce dobrovolne namontovat ....

A jsi si vedom, ze ty auta, ktery maji start stop z vyroby jsou k tomu nejakym i kdyz zanedbatelnym zpusobem prizpusobeny? Minimalne kapacita baterky je mnohem vetsi nez u aut bez start stop systemu.....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 24. kvě 2018 08:05 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
MiniMike píše:
A proc tudle silenost delas? Vsichni se snazi start stop nemit / vypinat a ty si prvni, u ktereho vidim, ze si ji chce dobrovolne namontovat ....

A jsi si vedom, ze ty auta, ktery maji start stop z vyroby jsou k tomu nejakym i kdyz zanedbatelnym zpusobem prizpusobeny? Minimalne kapacita baterky je mnohem vetsi nez u aut bez start stop systemu.....


____________________________________________________________________________________________________


Som rád za každú reakciu, no asi sme sa nerozumeli...
Start - Stop systém - je funkcia automatického zhasnutie motora.
Start - Stop Button - je bezkľúčové štartovanie motorového vozidla (štart auta pomocou tlačítka)

Samozrejme že systém Start/Stop by som nikdy nechcel považujem to za totálnu hlúposť čo si
uvedomujú aj samotné automobilky no neuveriteľne im to skresá emisie na jedno vozidlo...
a môžu si napísať že sú GREEN :D

pre pochopenie čo vlastne chcem toť videjko :D

https://www.youtube.com/watch?v=lUuIhogK4ww&t=84s

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. kvě 2018 19:04 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. zář 2015 23:22
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha 22
MiniMike píše:
A proc tudle silenost delas? Vsichni se snazi start stop nemit / vypinat a ty si prvni, u ktereho vidim, ze si ji chce dobrovolne namontovat ....

A jsi si vedom, ze ty auta, ktery maji start stop z vyroby jsou k tomu nejakym i kdyz zanedbatelnym zpusobem prizpusobeny? Minimalne kapacita baterky je mnohem vetsi nez u aut bez start stop systemu.....


Já mám třeba start/stop u obou aut, jsem za něj vděčný, nikdy jsem ho nevypnul a nemám sebemenší důvod ho jakkoliv kritizovat. Je mi jasná vlna kritiky, která se snese na tohle prohlášení, ale ani v nejmenším mě to neomezuje.

_________________
Mini F57 (JCW Cabrio) od 12.4.2016, SmartTOP from MODS4CARS, Union Jack tail lamps (coding by OKCZ)
Rover Mini 1997 od 10.7.2019
Rover Mini British Open 1997 od 24.9.2019


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. kvě 2018 20:37 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
Samotný systém tě nijak neomezuje, jen si musíš zvyknout na zdechani motoru, bohužel jsem si nevšiml, že by se počítalo s dochlazením turba po zastavení z plného zatížení a to už problém je, ale je spousta lidí co to stejně hned po zastavení vypne, takže výsledek je stejný

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. kvě 2018 12:25 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. dub 2013 22:38
Příspěvky: 101
Bydliště: Chlum u Třeboně
Všechna auta se start/stop mají dochlazovací elektrická čerpadla na vodní okruh, i eSko R56 ho má dokonce bez start/stop :)

_________________
06' Mini Cooper S R56 JCW by OKCZ, 17'' OZ, Katt-Off, Forge Blow Off, Alta CAI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2018 08:34 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
Samotný start stop systém je somarina, nijako pozitívne neovplyvňuje reálne emisie a ani spotrebu (ba spotreba je o malinko väčšia ako bez start stop systému) vedia to aj samotné koncerny no keď auto stojí a ma off motor nevylučuje žiadne emisie čiže sú GREEN a majú odpočítané ročné emisie (môžu vyrobiť za rok viacej áut) preto vznikajú trápne 3oj valce s turbom (kvôli emisiám) aby im ostalo na poriadne autá :D
samotný systém start stop ti nevypne motor pokiaľ nieje turbo dostatočne ochladené, žiadna automobilka si nemôže dovoliť takto radikálne znížiť životnosť tubrodúchadiel, no aj tak motor dostáva dvojnásobnú nakladačku od samotného štartéra, akumulátora, silentblokov, trisiek a pod.... (pracujem v automotiv tak trocha do toho vidím, i keď pre koncern Volvo, Land Rover, Jaguár a Aston Maertin) pre mini som mal jeden projekt a to boli len sedáky a strešné okná....

no len sme trocha odbočili od témy Start Stop button k Start Stop systému...
neviem mi nik odpovedať na moju hore uvedenú otázočku pls?

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2018 11:21 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. úno 2011 14:32
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Nejsem sice zastáncem start/stop systému, ale třeba Countryman má jedoucí olejovou pumpu i po normálním vypnutí motoru dokud se turbo neschladí.

Na druhou stranu, otec má Tiguana, má najeto 370k km, start/stop v životě nevypnul, a jezdí stále na původní turbo. I když on tam má všechno ještě původní (klep klep) takže nějak to vymyšlené asi mají.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2018 13:33 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2013 21:21
Příspěvky: 195
Bydliště: Praha
zvrtlo se to tu k posuzování start stop, ale původně šlo o startovací tlačítko !!!

_________________
cooper S, 2005, JCW + GP soft


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2018 18:25 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
Ďakujem že si to niekto všimol že sa rieši úplne niečo iné :D :pray:

Mám záujem o toto : :oha: https://www.youtube.com/watch?v=lFgDgSiGxqw

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2018 19:17 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
všimnout jsme si všimli, ale bohužel se do něčeho takového asi nikdo nepustil, našel jsem akorát tohle, ale to ti je k ničemu

https://secretech.wordpress.com/categor ... op-button/

uvnitř je diagram

https://secretech.files.wordpress.com/2 ... pload5.jpg

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. kvě 2018 20:35 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2013 21:21
Příspěvky: 195
Bydliště: Praha
Změř si to na kabelech. Myslim,že u spinaci skříňky jsou dva červený kabely (plusove) ktere postupně spinaji další tři kabely: 1.fialovocerny - el. v zásuvce prostroje atd. 2.zeleny - kontrolky atd. 3. Černomodry - Start.

Jinak by jsi mohl vše najít tady:
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

_________________
cooper S, 2005, JCW + GP soft


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30. kvě 2018 20:01 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
Jop idu tam 4 kable preste vo farbach ako si povedal...musim odniekal splasit skusacku bo doteraz som fungoval tak ze ,,hmm asi toto bude plus" (vzdy mi to vislo) no netvrdim ze nie jednu poistku som musel vymenit :D

Ked sa pustim do samotnej montaze spravim aj navod ak by niekto chcel nieco podobne domontovat a mohol sa do toho hned pustit... tak zatim a vdaka za pomoc/info ;)

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. črc 2018 16:35 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
Zdravim pani.
Takze jednotka namontovana secko ide ako ma. Az na maly zadrhel ktory ma priviedol do uplneho zufalstva...
Do RJ start stop vedie 6kablov (ACC - nvm co to je ale kamkolvek ho zapoim je to bez zmeny. Staly 12v. Prva pozicia kluca. Druha pozicia kluca. Start (tretia poliha) a kostra) zo spinacky to je nasledovne: 2ks stale 12v napetie (nvm preco su dva) prva a druha poloha a start...setko by som mal mat napojene spravne (podla voltmetra) avsak, zmacknem tlacitko 1x (prva poloha) ide mi radio a ostatne somariny zmacknem druhy krat (rozsvietia sa kontrolky) zmacknem treti krat a NIC. ani nepretoci po stvordnovom patrani som zistil ze to ma na starosti imobilizer... do snimaca immo vedu dva vodice a oba maju napetie 3v no pokial nieje spinacka v polohe 2 (pomocou kluca) motor nenabehne. Pride mi to tak ze v polohe 2 da spinacka signal RJ immo aby zacala citat no ked startujem cez tlacitko tak ten signaj RJ nejte (teda moja uvaha)
Ja som chcel spravit nasledovne:
Nechat (alebo napoit s tlacitka ked ho raz zmacknem aby aktivoval citacku immo) a samotnu citacku s immo v kluci by som niekam zabudoval je nieco take realne?
Lebo aj ked mam kluc mimo spinacky a citacka sa dotika immo s kluca nejde nastartovat...ta prasiva spinacka v druhej polohe nieco robi a ja to nvm obis a ani neviem kde sa RJ immo nachadza... pls o pomoc uz mam auto rozobrane tyzden a nikam som sa nepohol...

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Naposledy upravil palec03 dne 12. črc 2018 11:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. črc 2018 16:35 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
.

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Naposledy upravil palec03 dne 12. črc 2018 11:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12. črc 2018 11:53 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
Staci mi len povedat kde sa nachadza RJ imobilizeru...

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. úno 2020 18:05 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 15. led 2020 10:37
Příspěvky: 1
Bydliště: Piešťany
Zdravím podarilo sa ti to namontovať. Chcem to aj ja ale mam problém pokiaľ je kľúč v polohe 2 naštartuje tlačítkom ale ak nie tak sa iba zapnu kontrolky radio atď. Dokážem aj tlačidlom spravit aj aby štartér točil ale ne naštartuje drží ho imobilizer. A neviem ako to spraviť aby začalo čítať kľúč bez toho aby musel byť otočený v 2 polohe. Ďakujem za každú radu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. čer 2022 13:10 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. srp 2015 11:03
Příspěvky: 28
Bydliště: Stupava Slovakia
fft3vt píše:
Zdravím podarilo sa ti to namontovať. Chcem to aj ja ale mam problém pokiaľ je kľúč v polohe 2 naštartuje tlačítkom ale ak nie tak sa iba zapnu kontrolky radio atď. Dokážem aj tlačidlom spravit aj aby štartér točil ale ne naštartuje drží ho imobilizer. A neviem ako to spraviť aby začalo čítať kľúč bez toho aby musel byť otočený v 2 polohe. Ďakujem za každú radu.


sorry že až teraz no ja som už mini predal a len som si sem šiel zaspomínať :D

áno toto robí IMMO, ten istý problém som mal aj ja, vyriešil som to tak že som rozobral originál kľuč v ktorom je IMMO (je to ako zmenšená tabletka) ten som prilepil ku spínačke (tam kde je samotná čítačka imobilizéra - na spínacej skrinke) a už to išlo .... trochu mi trvalo nájsť tú správnu polohu ale šlo to. na samotnú spínačku som vyrobil krytku aby to nebolo vidieť ..... len nezabúdaj na zámok volantu... ak v spínačke nebude kľúč a ty naštartuješ tak hneť pri prvom pootočení volantu sa ti zamkne. Ja som zámok volantu urezal...

_________________
Mini Cooper One R50 66kw 2004 vybava: social packet ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz