Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Nefunkčná Klíma

30. kvě 2017 19:56

Ahoj, na mojom mini R53 nefunguje klíma. Bolo kupivané v zime takže som netestoval funkčnosť klimatizácie. Zistili sme nefunkčnosť klimatizacie pri plnení novou kvapalinou. Takže skontroloval som elektromagneticku spojku, ak v aute zapnem klimu ( svetielko svieti vedľa vločky ale kompresor sa nekrúti... Jedná sa o automaticku klimatizaciu mini r53 2003. Ak niekto mate nejake skusenosti bol by som rad ak by sa somnou one podelil :) poistky som kontroloval

Re: Nefunkčná Klíma

31. kvě 2017 07:36

co zkusit dojet do servisu a nechat klimatizaci naplnit? Pripadne muze byt netesnost v okruhu, ale to zjisti pri plneni klimatizace....

Re: Nefunkčná Klíma

31. kvě 2017 08:47

Ako píšem už v druhom riadku, chyba bola zistena pri plneni klimatizácie v servise :)

Re: Nefunkčná Klíma

31. kvě 2017 09:05

Jo sorry, a obvod je v poradku a nikde to neuchazi? tj. da se to natlakovat?

Re: Nefunkčná Klíma

31. kvě 2017 11:57

Mě když přestala chodit klima, tak to vždycky bylo kompresorem :-(
Když píšeš že se kompresor nekrútí, to znamená co? Kompresor klimy je poháněný klinovým řemenem.
Takže mě napadají scénáře:
1) kompresoru se netočí ani ta řemenice kterou má být poháněn, to by znamenalo že se ti přes tu řemenici dře řemen a to by jsi asi slyšel = zadřený kompresor?
2) řemenice kompresoru se točí, ale spojka se nesepne takže se nic neděje, takže může být vadná ta spojka? = vadný kompresor
3) řemenice kompresoru se točí, ale spojka se nesepne takže se nic neděje, spojka se nemusí sepnout když čidlo zjistí že tam je málo tlaku chladícího média, ochrana aby se to nezadřelo, protože to médium zaroven maže kompresor, takže jsi možná doplnil médium, ale hned uteklo pryč

Re: Nefunkčná Klíma

17. čer 2017 16:11

No takže, klimu som dnes rozbehal... objednaná a vymenená elektromagnetická spojka. Teraz mam otázku. Ak bola klima nefuknčná a oni mi ju naplnili, naplnili ju úplne ? Alebo len čiastočne sa vymenila nápln ? Mam isť znova naplniť ?
Odeslat odpověď