Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Pomoc

17. srp 2015 11:43

Zdravím vás, potreboval by som poradiť.. včera som menil olej na mojom minikovi r.v. 2002 R50 a našiel som nezapojenú el päticu (viď foto) nevietek čomu to slúži?? lebo zatiaľ mi všetko podstatné funguje ,,okrem sťahovania okna spolujazdca,, .. prikladám foto... A ešte aby som nezabudol Minik je prerobený na plyn (Tartarini).. Vopred ďakujem za rady a prikladám foto...
20150816_162537.jpg
Přílohy
20150816_162526.jpg

Re: Pomoc

17. srp 2015 11:54

Ahoj to je jednoduchý nemáš zapojenou zadní lambda sondu na výfuku jsou tam dvě a ta zadní je důležitější a tu máš odpojenou. Cus

Re: Pomoc

17. srp 2015 12:26

Kuťa píše:Ahoj to je jednoduchý nemáš zapojenou zadní lambda sondu na výfuku jsou tam dvě a ta zadní je důležitější a tu máš odpojenou. Cus


čiže by som to mal asi zapojiť čo ?? :-D

Re: Pomoc

17. srp 2015 12:31

Keď máš plyn tak nie

Re: Pomoc

17. srp 2015 12:50

Pumik9 píše:Keď máš plyn tak nie

Mohol by si mi to vysvetliť aby som bol múdrejší ?? Dík

Re: Pomoc

17. srp 2015 13:50

Pravděpodobně při přestavbě na LPG někdo odpojil (odstranil) zadní lambda sondu.
Nevím co to může mít za význam, ale předpokládám, že startuješ občas i na benzin, takže by mohla být potřeba. Také trochu nechápu smysl takové úpravy.
...Italové dělají různé úpravy, i takové které nedávají smysl.

Dovoz z itálie?

Re: Pomoc

17. srp 2015 13:58

dejvaval píše:Pravděpodobně při přestavbě na LPG někdo odpojil (odstranil) zadní lambda sondu.
Nevím co to může mít za význam, ale předpokládám, že startuješ občas i na benzin, takže by mohla být potřeba. Také trochu nechápu smysl takové úpravy.
...Italové dělají různé úpravy, i takové které nedávají smysl.

Dovoz z itálie?


Ano je to ITA dovoz.. všetko ide ok tak preto sa pýtam či je to potrebné zapájať a odpojiť to len ak idem na STK , alebo to nechať odpojené a jazdiť na tom ako doteraz... BTW vždy štartujem na benzín a po ca 20sek sa to prepne na plyn..

Re: Pomoc

17. srp 2015 14:12

Nikdo netuší, co ital provedl.
Optimální by bylo dovézt do servisu a nechat vše zkontrolovat i přes diagnostiku, vč. celého LPG. Od monitoru ti nikdo moc neporadí.
...auta z itálie bych se trochu bál, tak proto bych se trochu věnoval prevenci.

Re: Pomoc

17. srp 2015 17:55

No, my koupili pro mati Fiata 500 (1,4 z 2008). Taky dovoz z Italie, taky prestaveny na plyn a TAKY je tam odpojeny podobny konektor :blink:
Rikal jsem si, ze to bude neco navic z prestavbove sady na plyn. Je tam Landi Renzo. Ted ale koukam, ze to bude asi taky ta lambda, protoze konektor vypada uplne stejne.
Ten Fiat jezdi uplne v pohode az na jednu vec - kdyz jezdis na plyn a druhy den chces nastartovat, tak se to prepne na benzin (tak jak ma), ale nastartuje to asi az na 3-4 pokus. Mezitim jdou z motoru straslive zvuky - jako samozapaly a hodne moc se to tam skube. Jakoby se chtel vyrvat ze silentbloku... Podle rad lidi kolem jsem nechal procistit vstriky, pak koupil i jine (pres PL Allegro - ceny asi na 60% cen u nas), ale zatim to neni lepsi. Takze to taky pujde na diagnostiku :wink:

Re: Pomoc

18. srp 2015 18:37

Ahoj, máš v coopru plyn? Jak jsi spokojenej? Mám taky R 50, 204 000 km. Uvažuju taky o plynu... ale asi to nemá cenu...
Díkys...:)

Re: Pomoc

18. srp 2015 22:10

zapoměl jsi napsat kolik najedeš km ročně ?

Re: Pomoc

19. srp 2015 06:19

30 000 km...

Re: Pomoc

19. srp 2015 08:57

petrTTR píše:30 000 km...


Ja som maximálne spokojný zatiaľ jazdím 90 % v meste a spotreba plynu mi vychádza tak že ak natankujem plnú nádrž cca 30L plynu za 15e tak urobím na tom cca 320 km .. takže není o čom... :-)
Odeslat odpověď