co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

problemy se starterem

14. říj 2010 16:28

mel bych otazecku .... uz se mi podruhe behem dvou mesicu podarilo to, ze jsem nenastartoval .... starter jen dokolecka cvakal a nic (vsechno ostatni nabehlo, jen se mi proste nepodarilo nastartovat). Baterka je v pohode. Auto jsem roztlacil a nastartoval. Pak uz zase startovalo normalne. Ale celkove se mi zda, ze auticku trva trosku dyl nez nastartuje.
Nejake rady? Tipy ? Zkusenosti ?

Re: problemy se starterem

14. říj 2010 16:38

Ahoj, to že mi jen relátka procvakali, už se mi několikrát stalo, ale vyždy to byla jen vybitá baterka.. Jinak nic jeného mě nenapadá... Zkus změřit kapacitu baterky...

Re: problemy se starterem

15. říj 2010 10:32

To samé jsem zažil před měsícem - cvakání a dokonce roztlačení (v podzemních garážích, poněkud potupné...)
Pomohla výměna baterie. Jenom pozor na správný postup při odpojování.

Re: problemy se starterem

15. říj 2010 13:36

pvenos píše:Jenom pozor na správný postup při odpojování.


Jaky vje spravny postup odpojovani baterie u MINI? Nebo jen klasika - nejdriv kostru, potom +?

autobaterie

20. říj 2010 07:58

zdravim ... chtel bych se zeptat, jakou baterii do Mini ?
rozmery, kapacita ... znacka.

Re: autobaterie

20. říj 2010 08:07

No ja Ti nevim, ale myslim ze auto mas, kde je motor asi take vis a tak mas skoro vyhrano :biggrin:

Najdi si baterku, zmer si ji, kapacita by mela byt 55AH (standart u MINI) a znacka muze byt treba podle pekneho motivu na strane :bigups:

To jsou otazky :whaasup: Stejne jako kdyby ses ptal, jakou kapalinu do ostrikovacu - citronovou vuni, nebo malinovou :bigups:

Re: autobaterie

20. říj 2010 08:13

to je to, ze jsem ted pracocne celkem daleko od svojeho MINI a mam tady moznost koupit s nejakou slevou baterku .... kterou tak ci tak potrebuju

jedna se mi hlavne o rozmery ....

Re: autobaterie

20. říj 2010 15:41

jestli to pomuze ....kupoval jsem na jare

Silver bosh S40 02 52 Amh / 470A statovací a padne tam jak hrnec na :zadek:

Re: problemy se starterem

13. led 2012 09:42

Chlapi, mohol by mi niekto z vas poradit? Akumulator som menil v lete, napriek tomu som Mini vcera nenastartoval. Technik, co mi predaval baterku mi povedal, ze ju mam vybrat a on mi ju nabije... Nakoniec som sa dohodol s kamaratom, ktory ma nabijacku a ten tvrdi, ze staci odpojit jeden pol a bateriku nabijeme cez noc, tak, ze ostane v aute.
Chcem sa opytat:
1. Hrozi nieco, ak bude odpojeny jeden (kladny) pol dlhsi cas?
2. Hrozi nieco, ak pripadne baterku uplne vyberiem? Neohrozi to systemove nastavenia, atd.?
3. Neposkodi to auto, ak sa bude baterka tymto sposobom nabijat?
4. Moze byt, ze za problemy moze pripadne nefynkcny alternator? (tipujem, ze to by musel system hlasit, nie?)
Dakujem vopred za radu.

Re: problemy se starterem

13. led 2012 15:32

Musíš vylučovacím způsobem zjistit příčinu vybité baterie. Nejlépe půjčit si jinou baterii. Pokud bude druhý den vybitá je příčina někde v autě. Pokud ne je příčina baterie, ale může být "jenom" vybitá . Možná si nechal svítit světla, nebo zapnutý jiný spotřebič. Baterii bych dobil, je jedno jestli venku, nebo v autě. Já ji raději vyndavám a dobíjím mimo auto. Přece jenom ji mámpři nabíjení raději pod dohledem, viděl sem pár ohořelých aut. Mám v mini navigaci na velkém budíku spolu s počítačem a po odpojení se vynulují jenom údaje v počítači o najetých Km a průměrný spotřebe benzinu, jinak vše zůstane nastaveno včetně radia. U JCW je baterie v kufru a po vyjmutí baterie nejdou otevřít zadní dveře.

Re: problemy se starterem

13. led 2012 16:01

OK, dakujem za radu, dnes to snad zrealizujem, kamos je elektrikar, snad mi pomoze

Re: problemy se starterem

30. bře 2014 21:35

Ahoj,
chci se zeptat, jak to dopadlo, zda jsi našel závadu?
Na podzim jsem u svého mazlika měnil baterku a dnes ráno se mi bohužel nepodařilo nastartovat.
Z motoru se ozývalo jen cvakání ale motor ani neškytl. Všechny kontrolky svítí...
Po nahození přes kabely mi jen soused rychle změřil napětí na baterii a to se zdá být v pořádku.
Nějak si nedovedu vystětlit, že při správném dobíjení, cestám ne pod 15km a stání 3 dny se mi nepodaří nastartovat...
Díky.

Re: problemy se starterem

04. črc 2014 23:33

podobné problémy, premerané napätie, všetko ok. Nechápem. Kontrolky ako keby sa zbláznili. Nenaštartuje, naštartovali sme káblami a drží sa ak držím otáčky nad 2000. Počas jazdy klesá napätie, začnú svietiť kontrolky. Ako keby nedobíjalo ale pri premeraní všetko ok. Už som debil z toho prosím poradte.

Re: problemy se starterem

05. črc 2014 10:29

servo vam ide v pohode? ked stojite kvili takym stylom ako keby sa zapinalo vypinalo?

Re: problemy se starterem

05. črc 2014 11:29

presne tak, servo vypína zapína a aj pri státi ako keby skapínal

Re: problemy se starterem

05. črc 2014 20:57

tak je na case vymenit servo :). Mne to robilo tiez... Resetovalo sa mi auto z nicoho nic

Re: problemy se starterem

05. črc 2014 20:58

waaaa ste ma nepotešili :( ale ďakujem :)

Re: problemy se starterem

06. črc 2014 10:35

Ak sa obcas servo vypina aj pocas jazdy je to ten horsi pripad :). Ak aj pocas toho ze mu kolisaju otacky (myslim servu) ked sa nehybe tak je to v serve.

Re: problemy se starterem

06. črc 2014 15:25

servo sa vypína aj počas jazdy, ale tak mne aj zdochol za jazdy a už nenaskočil. Mám nervy lebo auto máme od apríla a kupovali sme ho ako "v bezproblémovom stave", všetko vraj menené a tak... :(

Re: problemy se starterem

06. črc 2014 17:03

take pozname :)... hej to su pripady... Auto ma najazdenych cez 150+-?
Odeslat odpověď