Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Nefunkci sterace

17. pro 2012 23:44

Ahojte ,vcera na dalnici se sterace rozhodly , ze vypovi sluzbu :( Nastesti blizko domova a moc neprselo. Stalo se to, ze sem sterace zapl do nejrychlejsi poloḧy sterace fungovaly a pote jak sem je vypnul a chtel po chvili zapnout a prestaly reagovat. Dnes sem kontroloval vsechny pojistky jak u ridice u nohy tak v motorovem prostoru a vsechny ok. Nemel z Vas nekdo podobny problem.

Pri zapnuti packou slysim relatka v motor. prostoru (pojistkova skrinka vedle baterie) cvakat, ale to je vse.

Diky.

Re: Nefunkci sterace

18. pro 2012 08:54

motorek stěrače.. ale zkontroluj i takovou prkotinu, jestli je máš dotažené na matkách ramínek.. Už jsem viděl, že po výměně čelního skla je v servisu zapoměli pořádně utáhnout a po čase přestaly stírat, protože se protáčely na hřídelkách..

Re: Nefunkci sterace

18. pro 2012 08:59

No me treba u NewBeetle zaoxidovaly hridelky, takze se musel rozebrat mechanismus steracu, obrousit, namazat a pak zase vse slapalo jak melo. - Nevim zda nemuze byt neco podobneho i u Mini, zatim mi sterace stiraji...

Re: Nefunkci sterace

02. led 2014 22:03

Tak mně postihlo to co píše první přispěvatel.. s tím rozdílem, že mi nefunguje zadní stěrač (ostřik ano) a na předních krom nejrychlejší polohy, na kterou to někdy jede/jindy nejede ale o dost pomaleji než by mělo.. (ostřik funguje) pojistky a relé jsme kontrolovali, ale žádná se nejevila jako špatná.. co by to krom vadného motorku ostřikovačů mohlo být?

Re: Nefunkci sterace

03. led 2014 14:28

Kdyz to tak ctu..napada me samotna packa prepinace ?

Re: Nefunkci sterace

17. říj 2014 20:47

frisbee píše:Ahojte ,vcera na dalnici se sterace rozhodly , ze vypovi sluzbu :( Nastesti blizko domova a moc neprselo. Stalo se to, ze sem sterace zapl do nejrychlejsi poloḧy sterace fungovaly a pote jak sem je vypnul a chtel po chvili zapnout a prestaly reagovat. Dnes sem kontroloval vsechny pojistky jak u ridice u nohy tak v motorovem prostoru a vsechny ok. Nemel z Vas nekdo podobny problem.

Pri zapnuti packou slysim relatka v motor. prostoru (pojistkova skrinka vedle baterie) cvakat, ale to je vse.

Diky.


Mám ten samý případ.
Za chodu se ničeho nic STOP. V poloze za 5 12. V tý největší průtrži.
(zarostlý nebudou, rukou šly bez většího odporu přesunout do nulové pozice)
Pojistky OK, relé cvaká - takže páčka bude nejspíš taky O.K.

Jak a kudy se dostat k motorku. Když jsem tak na to po tmě koukal, je to na sundání plechu pod oknem.

A je to asi poprvé, co bych viděl mrtvý , motor stěračů... Že zatuhnou (typicky VW koncern) víc. Ale mrtvý jsem ještě nikdy neviděl.

Re: Nefunkci sterace

18. říj 2014 13:29

Tak jsem si poradil. Ráno moudřejší večera. Oprava vyšla na 40 korun ;)

Re: Nefunkci sterace

18. říj 2014 19:06

ReX píše:Tak jsem si poradil. Ráno moudřejší večera. Oprava vyšla na 40 korun ;)
Možno by nebolo od veci odtajniť tvoje riešenie :banana:

Re: Nefunkci sterace

24. lis 2014 09:11

Pomohlo "ukostření" motorku stěračů :)
Po příčině jsem nepátral, to si nechám na dlouhé zimní večery.
Metr kabelu a 2 očka.
Stěrače od té doby fungují jak mají.

Re: Nefunkci sterace

04. kvě 2016 21:37

Tak dneska prestaly fungovat predni sterace. Rano zkusim figl s ukostrenim a dalsi tipy, ma pripadne nekdo predstavu, kde se da motor steracu sehnat?

Re: Nefunkci sterace

04. kvě 2016 23:01

m1r3cz3k píše:Tak dneska prestaly fungovat predni sterace. Rano zkusim figl s ukostrenim a dalsi tipy, ma pripadne nekdo predstavu, kde se da motor steracu sehnat?

Mě pomohlo rozebrat motorek a vyčistit. Dostala se mi tam voda. Nejdřív se zastavovali třeba uprostřed okna a potom už nešli vůbec. Vyčistit, rozhýbat a běhají jako nový ;)

Re: Nefunkci sterace

22. kvě 2016 17:17

Ukostreni nepomohlo. Rozebrali jsme to, plech pod oknem musi ven. Kdyz se napoji motor steracu na 12V, tak bezi jen kdyz se zapoji prostredni piny konektoru, nevi nekdo, jak je motor ovladany, jestli ty krajni piny pousti cyklovac nebo tak neco? Nebo jestli neodesla packa pod volantem?

Re: Nefunkci sterace

02. lis 2017 10:32

mal som tiez problem zo stieracmi na R50, pomohlo vybrat motorcek a vycistit kontakty od vazeliny ktora je medzi ozubenim a casom sa dostala na kontakty. odporucam skontrolovat. je tam taky klzny kontakt na velkom koliesku.. ;)

co sa tyka elektriky, da sa na nete stiehnut cely repair manual.. ;)
Odeslat odpověď