co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Problém s EŘJ? Zlobí elektronika - OPRAVENO!!!

03. úno 2012 16:51

Včera jsem autícko nechal chvíli vyhřívat na sluníčku a myslel jsem si, že mu to prospělo, ale asi spíš naopak. Již jsem se zmiňoval o problému, že mi svítí jen displeje a ukazatel podhuštění pneu a jinak všechno další osvětlení je mrtvé. A tak to bylo do doby, než jsem k němu přišel po 2 hodichách na sluníčku, sice nevím, jestli to na to mělo vliv, spíš se jedná o náhodu.. No ale najednou se podsvítily budíly, tlačítka, rádio, všechno začlo fungovat, takže paráda, byl jsem happy:D Ujel jsem asi 10 km, vystoupil a zamkul auto.. a samo se zase otevřelo, tak jsem ho zamkl a opět otevřelo.. tak jsem ho zavřel ručně a dobrý. Pak jsem k němu přišl po půl hodině, otevřel, nastartoval a už zase nesvítilo:( a najednou ani nefungoval spínač na hlavní osvětlení i nteriéru, tak jsem byl zase smutnej.. ujel jsem asi km, a chcípl auto, když jsem přišel, nešlo nastartovat a napodruhý chytlo bezchybně jako vždy.. a začalo opět vše fungovat a svítit.. Dojel jsem s ním na čištění interiéru, kde jsem ho nechával přes noc, a kde opět nešlo zamknout dálkou. A ráno, když jsem se tak stavoval, tak mi bylo sděleno, že až do rána svítili budíky a nešlo s tím nic dělat, pak že se s ním popojelo a opět zhasly. Má někdo podobnou zkušenost a mohl by prosím pomoc? Dle známého elektrikáře by mohla byt chyba v řídící jednotce karoserie.. je to možné? Popř. máte tip kde a za kolik se to dá sehnat? Předem díky všem za pomoc
Naposledy upravil Stimpy87 dne 22. bře 2012 19:11, celkově upraveno 3

Re: Mé první trable s MINI

03. úno 2012 16:59

zdravim, mam cas od casu podobny problem, priste u auta zkuste opatrneji s klickem v zapalovani, pomalu zapinat a pomalu vypinat, kdyz rychle tocim klicem, tak je auto zmateny ale dyz to udelam pjekne pomalicku, tak je outo ok (r50, rv 02). ale uz sem si zvykl a dokud to nebude nesnesitleny tak s tim nic nedelam.

Re: Mé první trable s MINI

03. úno 2012 17:00

nazev toho topicu je na zabiti :) to fakt kazdemu pomuze ten dany problem dohledat ....
nicmene ... co tak zkusit diagnostiku ? hmm ? ;)

Re: Mé první trable s MINI

03. úno 2012 17:07

BlackSheep99 píše:nazev toho topicu je na zabiti :) to fakt kazdemu pomuze ten dany problem dohledat ....
nicmene ... co tak zkusit diagnostiku ? hmm ? ;)


tak jsem to měl napíchnutý předtím právě u toho známého a jednotka karoserie se mu nehlásí na diagnostice, takže z toho to tak usuzuje, že by to mohlo být ono..
Naposledy upravil Stimpy87 dne 03. úno 2012 17:13, celkově upraveno 1

Re: Mé první trable s MINI

03. úno 2012 17:09

BlackSheep99 píše:nazev toho topicu je na zabiti :) to fakt kazdemu pomuze ten dany problem dohledat ....
nicmene ... co tak zkusit diagnostiku ? hmm ? ;)

Je to lepší? nevím, jak to správně pojmenovat? ;) :)

Re: Mé první trable s MINI

03. úno 2012 17:11

filsol píše:zdravim, mam cas od casu podobny problem, priste u auta zkuste opatrneji s klickem v zapalovani, pomalu zapinat a pomalu vypinat, kdyz rychle tocim klicem, tak je auto zmateny ale dyz to udelam pjekne pomalicku, tak je outo ok (r50, rv 02). ale uz sem si zvykl a dokud to nebude nesnesitleny tak s tim nic nedelam.


Myslím, že jsem na to vždyck opatrnej a nikdy na to nespěchám, myslíš, že by na to mohla mít třeba i ta spínačka a nějakej kontakt v ní?

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

03. úno 2012 17:25

Ja si tak rikam, jestli jsi to auto kupoval v noci za behu na parkovisti... :oha:

Zavada na elektru je vzdycky nejvetsi vopruz a ja bych tedy takovy auto nechal byt.. Myslim, ze se vice natrapis, nez uzijes..

Co se tyce te jednotky, tak poridit se da pres e-bay, ale bude problem s prehranim nastaveni...

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

03. úno 2012 17:32

Worry píše:Ja si tak rikam, jestli jsi to auto kupoval v noci za behu na parkovisti... :oha:

Zavada na elektru je vzdycky nejvetsi vopruz a ja bych tedy takovy auto nechal byt.. Myslim, ze se vice natrapis, nez uzijes..

Co se tyce te jednotky, tak poridit se da pres e-bay, ale bude problem s prehranim nastaveni...


NE:) kupoval jsem ho v poledne, v zimě jako prase, v Mnichově pod sněhem a na sněhu, bylo uplně promrzlý, zamrzlej zámek, zamrzlý dveře, postupně se vše rozfungovávalo..:) A ve dne to osvětlení palubky uplně tolik nekoumeš a když už vše ostatní funguje a krásně to jede, nic nemlátí, hezky řadí, tak se mi to zdálo fajn.. Po cestě domů, když se začlo stmívat, tak mě to teprve začalo štvát, že to nesvítí, tak jsem to začal řešit až pak až včera to začalo takhle všechno zlobit..

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

03. úno 2012 17:39

Osobně bych si tipnul, že bude problém v základním modulu. Ten ovládá pomalu veškerou elektroniku v autě. Jeho výměna a překódování by mělo být v pohodě. Nezkoumal si zda třeba nemáš velké vlhko v autě? Jednotka se nachází vpravo od spolujezdcových nohou. U jednoho mini jsem viděl, jak tímto místem někudy tekla voda dovnitř auta.

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

03. úno 2012 17:43

OKCZ píše:Osobně bych si tipnul, že bude problém v základním modulu. Ten ovládá pomalu veškerou elektroniku v autě. Jeho výměna a překódování by mělo být v pohodě. Nezkoumal si zda třeba nemáš velké vlhko v autě? Jednotka se nachází vpravo od spolujezdcových nohou. U jednoho mini jsem viděl, jak tímto místem někudy tekla voda dovnitř auta.


No, tak to by mohla být možnost.. Ale vlhko jsem tam nezaznamenal, ale to kdyžtak pokoumu.. Děkuju za radu

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

03. úno 2012 19:42

Sel bych cestou jak rika OKCZ hledal bych vlhko...buh vi jak to auto dloho stalo ?
Ridici jednotka jde vyndat odpojil bych ji a hura s ni do tepla plus provetrat pojistkovku a vubec cely interier
Kontrola koster a pinu rozpojit prohlednout prostrikat Kontoxem
Kdyz nic nepomuze tak shanet novou jednotku

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

03. úno 2012 20:00

Dle popisu je to klasická závada prvních NM. Slyšel jsem o ní od několika majitelů mini. Bohužel nevím co bylo závadou.Vždy to majitelům odstranil servis v záruce což u tebe se závada objevila podstatně déle :? Zkus reklamovat skrytou vadu s tím divným zvukem od motoru by to stalo za zkoušku :wink:

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

03. úno 2012 21:38

pampeago píše:Sel bych cestou jak rika OKCZ hledal bych vlhko...buh vi jak to auto dloho stalo ?
Ridici jednotka jde vyndat odpojil bych ji a hura s ni do tepla plus provetrat pojistkovku a vubec cely interier
Kontrola koster a pinu rozpojit prohlednout prostrikat Kontoxem
Kdyz nic nepomuze tak shanet novou jednotku


Pravda, budet to nejlepší a nejjednodušší a za zkoušku nic nedám.. Jen se chci zeptat, když jí vyndám a pak vrátím, není potřeba něco koumat s diagnostikou? Pak se to automaticky spojí, když je to jedna a ta samá? Omlouvám se, jetli mám debilní otázky, ale prostě to neznám..

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

03. úno 2012 21:40

Mekkk píše:Dle popisu je to klasická závada prvních NM. Slyšel jsem o ní od několika majitelů mini. Bohužel nevím co bylo závadou.Vždy to majitelům odstranil servis v záruce což u tebe se závada objevila podstatně déle :? Zkus reklamovat skrytou vadu s tím divným zvukem od motoru by to stalo za zkoušku :wink:


No, tak to jsem trochu propásl asi o pár let:D s jakým divným zvukem od motoru? To se asi pleteš? To jsem nepsal já.

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

04. úno 2012 00:58

Stimpy87 píše:Pravda, budet to nejlepší a nejjednodušší a za zkoušku nic nedám.. Jen se chci zeptat, když jí vyndám a pak vrátím, není potřeba něco koumat s diagnostikou? Pak se to automaticky spojí, když je to jedna a ta samá? Omlouvám se, jetli mám debilní otázky, ale prostě to neznám..

Odpoj baterku a pak jednotku...s následným zapojením by neměl byt problém ;)

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

04. úno 2012 17:34

a možno ešte trošku preštuduj odporúčania tuná

Re: Problém s řídící jednotkou karoserie? Zlobí elektronika

22. bře 2012 19:09

ZÁVADA KONEČNĚ ODSTRANĚNA

Zdravím všechny, tak po všech zkoušení, přeměřování, sušení jednotek a všem, co by to mohlo být, jsem to dneska při mytí a uklízení auta odstranil nechtíc sám..:D Celý zádrhel zlobení elektroniky byl v tom, že někdo asi před prodejem ukradl z auta CD changer a "moc chytře" někam uložil dráty které se s nějakou oxidací spojili s karoserií a asi se to tím nějako uzemnilo nebo zkratovalo, či co já vím, co se s tím dělo, jen jsem dráty odendal, tak se rozblikal a zbláznil, tak jsem vynul a zapnul klíček a od té doby všechno funguje jak by mělo. Takže mám radost, že si konečně Miníka užiju v plný kráse a funkčnosti:)

Re: Problém s EŘJ? Zlobí elektronika - OPRAVENO!!!

22. bře 2012 20:34

No tak takováhle příčina by asi nikoho nenapadla :-D

Re: Problém s EŘJ? Zlobí elektronika - OPRAVENO!!!

23. bře 2012 11:52

Dobrý mechanik :banana:
Odeslat odpověď