Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Re: Nefunkcni dalkove ovladani centralu

15. bře 2012 19:23

Zkus sundat a rozebrat zrcatko a podivej se zda na elektronice neni oxidace.

Zrcatko lze celkem lehce sundat. Staci rozcvaknout plastovy kryt drzaku zrcatka a pak s zdrzakem pootocit. Pak rozcvakout plast zrcatka a vyndat sklo zrcatka a budes tam kde potrebujes.

Re: Nefunkcni dalkove ovladani centralu

15. bře 2012 21:39

Peppino píše:Zkus sundat a rozebrat zrcatko a podivej se zda na elektronice neni oxidace.

Zrcatko lze celkem lehce sundat. Staci rozcvaknout plastovy kryt drzaku zrcatka a pak s zdrzakem pootocit. Pak rozcvakout plast zrcatka a vyndat sklo zrcatka a budes tam kde potrebujes.


Diky za tip - vyzkousim podle tveho navodu.

Central

29. dub 2012 14:27

Zdavim vsetkych clenov, mam otazku na moj mini cooper s 2003. Pri odomykani auta na dialku mi neotvori soferove dvere, musim ich otvorit klucom a ked ho zamknem tak sa auto zamkne cele. nevie mi niekto poradit v com je chyba? a neviete kde by som zohnal na kompresor o 19% mensiu remenicu alebo o 15%..... dakujem

Re: Central

29. dub 2012 14:56

http://www.lohen.co.uk/shop/proddetail.php?prod=AltaSuperchargerPulleyV2&cat=45

Re: Central

29. dub 2012 21:39

dik za ten odkaz :D :banana:

Re: Central

30. dub 2012 08:53

Ahoj, mam stejny problem s dvermi u spolujezdce. Podle meho mechaniky je problem v zamku. Mechanizmus stoji z BMW 2000,- zatim jsem se nedokopal ho koupit a cekam, zda neuvidim nejaky starsi nekde ke koupi, ale vetsinou vsichni nabizincele dvere.

To, ze jde zamknout central a ne odemknout, je pry tim, ze vysunuti toho cumprdliku je narocnejsi a obstarava ho elektromotor, to zasunuti je snazsi. Moc tomu neverim a vubec tomu nerozumim, ale prijal sem to jako fakt.

Re: Central

30. dub 2012 20:13

No tak nakonec som si povedal ze vsak to je pokazene a viac to nepokazim tak som rozobral dvere snazil som sa vytiahnut ten motorcek co to odomika a zamika a zistil som ze to je uzamykaci sistem je spolu z motorcekom a dokym som ho vytiahol z dveri tak to trvalo ale vytiahol som ho vycistil od starej vazeliny vystiekal z vedeckom a zrazu to ide takze to skus aj ty mozno usetris 2000 litre
:D :D :D :D :D :D :D :banana: :D :D :D :D :D :D :D

Nefunkční centrál u spolujezdce

03. srp 2012 22:25

Cauves, u me R50 Cooper, nefunguje odemykani centralu u spolujezdce.
Zamykani funguje normalka a to vse plati pri zamykani klicku na dalku.
Pri zamykani a odemykani packou na ovladacim panelu, nefunguje u spolujezdce ani zamykani ani odemykani.
Ale hlavne bych chtel odstranit to odemykani klickem.
Jedine co jsem zkousel, prostrikal zamek WDeckem.
Nejakej napad?

manikman na cooperu

Re: Nefunkční centrál u spolujezdce

03. srp 2012 23:50

No ja jsem na tom stejne, uz tu nekde je jiste i vlakno...


Podle mych mechaniku je to zrale na novy zamek. Zatim jsem se k tomu nedokopal, anzto jezdim prevazne sam... Myslim ze novy mechanizmus zamykani je neco pres 2000,- z vrakace mi ho nabizeli za tusim 1500,- coz jsem s diky odmitl.

Re: Nefunkční centrál u spolujezdce

03. srp 2012 23:52

Dnes se mi naskytl podobný problém ale u řidiče... minulou noc sem omylm zamkl auto rukou manualne a ted uz se nezamyká ani při rozjezdu, z venku zamčít de ale odemčít jen klíčem nebo zevnitř klikou :o

Re: Nefunkční centrál u spolujezdce

04. srp 2012 23:58

A jeste bych dodal, ze po rozjezdu se mi oboje dvere zamykaji.
Mam pocit, ze pri odemykani klickem na dalku v zamku u spolujezdce cvaka, avsak se neodemknou.
Hadal bych to asi take na mechanickou zavadu.
Mel nekdo zamek venku, da se tam neco pokazit?

manikman na cooperu

Dveře se neodemknou

17. srp 2012 11:17

AHoj Miníkáři, zlobí mě odemykání centrálem u řidičových dveří. Nevyskočí čudlík, tedy neodemknou se. Občas jo, občas ne. Chtěl jsem slyšet pár názorů, jestli vás nenapadá čím by to mohlo být, než to rozeberu, ať vím co hledat.

Děkuji

Re: Nefunkcni dalkove ovladani centralu

17. srp 2012 12:22

Presunuto vice temat do jednoho ..vse se toci okolo centralu a zamykani.. :wink:

A ted k tobe .. v tbvem pripade to vypada na stavkovani hlavniho mechanismu s elektromagnetem ..

v prvni fazi se zkousi vyndat vycistit promazat ... pokud se nezchodi pak vymna za novy nebo zanovni

V me pripade uz jsem promazaval 2x a porad se jeste drzi :wink:
Přílohy
zamek.jpg
zamek.jpg (28.61 KiB) Zobrazeno 14859 krát

Re: Nefunkcni dalkove ovladani centralu..zamykani

23. srp 2012 10:40

Děkuji za radu. Už mě zlobí obě dvě strany :cry:

A otázka číslo dvě, Jsou tam jen tři šroubky v madlech + jeden pod červenou odrazkou? A pak už stačí použít sílu? Nebo je tam někde schované ještě něco?

Děkuji

Re: Nefunkcni dalkove ovladani centralu..zamykani

23. srp 2012 12:38

Ano, celke 4 srouby a pak hruba sila.. Pomuze sroubovak obaleny izolepou vrazeny mezu plech a tapec na spodni strane. Tim uvolnis klipy, ktere drzi tapec a pak uz to sundas odchylenim a vysunutim smerem nahoru. Jeste Ti vypadne ten stribrny ramecek kolem klicky..

Easy :bigups:

Re: Nefunkcni dalkove ovladani centralu..zamykani

23. srp 2012 14:57

tak to mam otevrene a promazavani nechce pomoc. nejaky napad do ceho tam konkretne drbnout? neco vyskocene, nebo nejaky tip co presne promazat?

Re: Nefunkcni dalkove ovladani centralu..zamykani

23. srp 2012 20:42

Mne central u spolujezdce take neodemyka.
Ja mel vyndany zamek, prostrikal wdeckem, ale nepomohlo.
Po strance elektricke je vse v poradku.
Zamek je z jedne strany zakryty bilim krytem (plastem) a ten se neda tak jednoduse sundat, je to tam ruzne divne propletene a roznytovane. A pod timto krytem bych hledal zavadu.
Pri zkouseni je videt ze zamek snahu ma, ale neodemkne.
V mem pripade je to opravdu asi na vymenu zamku.

Re: Nefunkcni dalkove ovladani centralu..zamykani

23. srp 2012 21:54

manikman píše:Mne central u spolujezdce take neodemyka.
Ja mel vyndany zamek, prostrikal wdeckem, ale nepomohlo.
Po strance elektricke je vse v poradku.
Zamek je z jedne strany zakryty bilim krytem (plastem) a ten se neda tak jednoduse sundat, je to tam ruzne divne propletene a roznytovane. A pod timto krytem bych hledal zavadu.
Pri zkouseni je videt ze zamek snahu ma, ale neodemkne.
V mem pripade je to opravdu asi na vymenu zamku.



Měl jsem to venku. Hodí se někam zvýraznit, že aby ten zámek šel ven celý, musí se posunout výztuha. Chvilku mi trvalo než jsem připustil, že ta výztuha se opravdu posunout dá, a začal hledat jak. :biggrin: Ale moje nervy. Tak jsem to vyndal, promazal komplet vše co šlo, ale více jsem to nerozdělával. Dal zpátky, trvalo mi to další hodinu, a samozřejmě to nefungovalo. Takže mě v nejbližší volné chvilce čeká pokus číslo dvě.

Doufám že nějakou závadu objevím, a půjde to dát dohromady, nechce se mi kupovat nové. Musím teď měnit ložiška :angry:

Re: Nefunkcni dalkove ovladani centralu..zamykani

23. srp 2012 22:17

Taken píše:
manikman píše:Mne central u spolujezdce take neodemyka.
Ja mel vyndany zamek, prostrikal wdeckem, ale nepomohlo.
Po strance elektricke je vse v poradku.
Zamek je z jedne strany zakryty bilim krytem (plastem) a ten se neda tak jednoduse sundat, je to tam ruzne divne propletene a roznytovane. A pod timto krytem bych hledal zavadu.
Pri zkouseni je videt ze zamek snahu ma, ale neodemkne.
V mem pripade je to opravdu asi na vymenu zamku.



Měl jsem to venku. Hodí se někam zvýraznit, že aby ten zámek šel ven celý, musí se posunout výztuha. Chvilku mi trvalo než jsem připustil, že ta výztuha se opravdu posunout dá, a začal hledat jak. :biggrin: Ale moje nervy. Tak jsem to vyndal, promazal komplet vše co šlo, ale více jsem to nerozdělával. Dal zpátky, trvalo mi to další hodinu, a samozřejmě to nefungovalo. Takže mě v nejbližší volné chvilce čeká pokus číslo dvě.

Doufám že nějakou závadu objevím, a půjde to dát dohromady, nechce se mi kupovat nové. Musím teď měnit ložiška :angry:


Ano, musi se opravdu povolit a posunout vodici lista okna (vyztuha), jak kdo to nazve, aby se zamek dostal ven. :D
A jak pisi, z druhe strany je take kryt (bilej plast) na ctyrech sroubech, ale neni to vse, aby sel kryt sundat a tam jsem to vzdal.
Nenafotil jsem a to je skoda.
Tak cekam na tvuj druhy pokus. 8)

Re: Nefunkcni dalkove ovladani centralu..zamykani

10. zář 2012 19:30

Tak jsem sehnal staronovy zamek pravych dveri a central (odemyka) maka, moc spokojen. 8)
Odeslat odpověď