Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Dotaz - okno u řidiče

26. led 2012 11:12

Dobry den pánové.Budu ráda když mi někdo poradí a děkuji za odpovědi.Dnes už vím že jsem dostala Mini 1.generace R50 a zajimaji me tyto veci.Jde na moje auto bez nejakych uprav nasadi kapota z Eska a zadní dveře s kridelkem taky z Eska?A taky me zajima jestli jde nejak utesnit okno u ridice.pri rychlosti nad 50km/h tam hrozne svistí vítr.u spolujezdce je uplne ticho.Dekuji za odpovedi.Ciarka :blush:

Re: Dotaz

26. led 2012 11:23

Kapota i zadni dvere z Ska jsou naprosto shodne, muzes klidne zamenit..

Okno zrejme nema spravnou polohu a tim vznika skvira. Navod je TADY

V zasade:
1) otocit klickem v zapalovani
2) vytahnout okno uplne nahoru
3) drzet spinac okna v horni poloze 10sek +
4) otevrit dvere a kouknout, zda okno sjizdi o tech par mm na otevirani

Re: Dotaz

26. led 2012 11:33

Děkuji za radu.To okno teda vyzkousim i kdyz pri otvirani a zavirani se okno dovira tak jak ma o ten kousicek.

Re: Dotaz

26. led 2012 11:50

Pokud nepomůže výše uvedený postup tak nezbude nic jineho než rozebrat dveře a nastavit správný dojezd manuálně :wink:

Re: Dotaz

26. led 2012 12:03

Tak to mam strasnou radost :D

Re: Dotaz

26. led 2012 12:10

Popravde mi neni jasna ta poznamka - vytahnout okno.. Zda se, ze to je manualne, ze to proste nasilim vytahnete az do horni polohy a pak drzite ten spinac.. Mozna nekdo muze potvrdit/upresnit ?

Re: New Mini - jak na opravu stahovani oken...

24. bře 2012 18:16

Nick píše:Potřebuji radu. Nefunguje mi automatické stažení/zajetí okýnka spolujezdce po krátkém cvaknutí čudlíku. Při držení funguje úplně normálně a u řidiče to funguje komplet dobře. Nenapadá vás něco?

"Problém" vyřešil OKCZ za pár minut :biggrin: :banana: :bigups:

Plus k tomu přidal, že stahování se nepřeruší, když se otevřou dveře.

Re: New Mini - jak na opravu stahovani oken...

25. bře 2012 02:44

Presne tak, tento "neduh" odtrani OKCZ. A mimo jine u Mini One umi pridat i tretinu vykonu...
On je proste kouzelnik:-D

Jinak me problemy s nesjizdenim okynek jsem opravdu vyresil az nakupem stahovacky-lehce jete.

Re: New Mini - jak na opravu stahovani oken...

08. kvě 2012 13:38

Caute, nefunguje mi ani jedno okno, mam r50 rocnik 2003,pustili sme sa s kamaratmi do opravy dali sme dole panel ale dat prec sklo(okno) bolo nezrealizovatelne... Tak sme to dali naspat, je tu niekto z bratislavy alebo z okolia kto by mi to vedel spravit? V servise chceli za jedno okno 300 eur, takze chcem to lacnejsie , takze ak niekto taky sa najde, zaplatim.

Re: New Mini - jak na opravu stahovani oken...

08. kvě 2012 13:46

oSiSko píše:Caute, nefunguje mi ani jedno okno, mam r50 rocnik 2003,pustili sme sa s kamaratmi do opravy dali sme dole panel ale dat prec sklo(okno) bolo nezrealizovatelne... Tak sme to dali naspat, je tu niekto z bratislavy alebo z okolia kto by mi to vedel spravit? V servise chceli za jedno okno 300 eur, takze chcem to lacnejsie , takze ak niekto taky sa najde, zaplatim.


zkousel si to nejdrive poradne procvakat ?? nahoru dolu (mel bys slyset cvaknuti klidne) to zkousej 5-10 minut. Tohle mi vzdycky pomohlo a myslim, ze i plno lidem tady :)

Re: New Mini - jak na opravu stahovani oken...

08. kvě 2012 14:58

skusal som to asi polroka, raz to zacalo ist nahodou, par dni to islo potom zase nic, cital som toto forum cele takze skusal som vsetko...

Re: New Mini - jak na opravu stahovani oken...

08. kvě 2012 19:02

Jedině rozdělat, vyčistit, promazat a musi jit.

Re: New Mini - jak na opravu stahovani oken...

08. kvě 2012 19:09

Mekkk píše:Jedině rozdělat, vyčistit, promazat a musi jit.

presne tak ako pises :bigups:

Re: New Mini - jak na opravu stahovani oken...

11. kvě 2012 11:52

nakoniec som zohnal cloveka, co mi to za 50 eur spravil a ide to ako nove, takze vybavene :)

Re: New Mini - jak na opravu stahovani oken...

03. srp 2012 22:05

Dnes mam za sebou opravu stahovani okna u spolujezdce.
Rozebrani moturku ve dverich. Nasledne ocisteni rotoru jemnym sMirkem a sup nazpatek. :lol:
Az tolik jsem se nesmal, je to operace no. :D
A prostrikal vodici listy okna.
Moc dekuji za radu. Funguje to.

manikman na coopru

el.stahování okýnek

20. srp 2012 16:26

Ahojky, potřebuju radu. Když stahuju okýnko u řidiče dolů, je vše v pořádku ale pokud ho vytahuju, začne se cukat a pomalu doskáče nahoru... Nevěděl by někdo, co je špatně??? Díky

Re: el.stahování okýnek

20. srp 2012 20:30

Zrejme budeš musieť rozobrať tapacírung a mechanizmus sťahovania a prečistiť to pekne návod určite nájdeš niekde tu na fóre ak by bolo treba :D

Re: Dotaz - okno u řidiče

30. zář 2012 20:03

Ahojte, ja mam podobny problem. Ale mne okenne dojazdy funguju,ale spolujazdcove dvere maju dost velku fugu mezdi sklom a tesnenim na streche.. Vlastne je tam dost mezdera na maly damsky malicek. Aj som troska nasilikonoval to tesenenie ci nahodu by sa trosku nenapucilo,ale nic. Do auta netecie,len tadial pri vyssej rychlosti fuci,a je to neprijemny zvuk v aute..

Neporadite niekto ?

Re: Dotaz - okno u řidiče

30. zář 2012 20:46

Mozna jde nastavit uhel okna a to klinkama, ktere jsou ve dverich pod vodicimi listami okna. Samozrejmosti je sundany tapecirunk dveri.
Pote nutne povolit dva srouby, ktere jsou ze spodu dveri a posouvat listu po klinku. Tim by se mel menit uhel okna, odklon, nebo naopak se sklo bude vice tlacit na gumu. Pri vymene zamku dveri jsem si vsimnul tech klinku. Ja sam s nedolehanim okna problem nemel.
Je to jen ma uvaha.

Re: Dotaz - okno u řidiče

30. zář 2012 21:05

Nejlepsi je uvolnit sklo a posunout, jelikoz ten posuvny mechanizmus nepusti sklo uplne nahoru, kdyz je sklo spatne v tom mechanizmu usazene.
Odeslat odpověď