Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

[R50|R52|R53] Cool vychytávky pro 1. generaci

20. srp 2011 22:05

UPDATE: Software řízení motoru

Po dlouhé době opět rozšiřuji tento příspěvek o další vymoženost. Nyní je možné bez problému nahrát jakýkoliv software do řídící jednotky motoru. Aktualizace na novější verzi je samozřejmostí.
Nejvíce by měli zbystřit majitelé modelu ONE, který je možně softwarově povýšit na model Cooper a doplnit tak koníky, které záměrně nechali ve fabrice.
Tato úprava je pochopitelně možná pouze pro majitele s motorem o obsahu 1.6L (motor v modelu One je identický s modelem Cooper). Pro modely s objemem 1.4L nelze nic dělat. Z něj toho více vytřískat nejde :D
Pro majitele modelu S je možné nahrát JCW software. Avšak počítá se s tím, že motor bude vybaven tím, co se nachází v JCW kitu

- Aktivace denního svícení

Kromě aktivace standartního denního svícení, kdy svítí kompletně celé auto (přední i zadní světla), lze nyní zvolit možnost, kdy svítí jako denní dálková světla. Ty pochopitelně svítí asi na 50% svého výkonu a jsou mírně sklopená níž. Zbytek auta je zhasnutý. Výhoda je, že při nich nefunguje ostřikování světel a nedojde tak k zaprasení celé kapoty :)
daylights.jpg
daylights.jpg (60.08 KiB) Zobrazeno 26296 krát

- Aktivace automatického zamknutí dveří po rozjezdu vozidla

- Automatické zavíraní spolujezdcova okna + otevírání/zavírání oken dálkovým ovládáním

Dnes, po úmorně strávených 2 hodinách v autě, se mi podařilo zprovoznit automatické zavření spolujezdcova okna. Už není potřeba tlačítko držet, takže i spolujezdec si může dopřát stejného pohodlí jako řidič
Ukázka :banana:
Omluvtem prosím kvalitu záznamu, v 10 večer už není mnoho světla

Aktualizace: Tak a je to tady, na co všichni čekali. Funkční zavírání oken dálkovým ovládáním. Nyní lze také automaticky zavírat jak okno spolujezdce a tak i řidiče při vypnutém motoru (stačí klíček v první poloze)
Ukázka :rock:

- Aktivace palubního počítače - dojezd + aktuální rychlost + trip 2 + průměrná rychlost + průměrná spotřeba + (aktuální spotřeba*)

Pro ty, kteří nebyli obdarováni aktuální rychlostí a spotřebou, je tu nyní možnost dodatečné aktivace.
*Aktuální spotřebu lze aktivovat pouze na novějším typu budíku(pravděpodobně instalován ve vozech po datu výroby 09/2003). Dřívější myšlenka aktivace těchto 2 položek pouhou výměnou budíku byla mylná…Je třeba nakódovat jednotku.

Pro velké cestovatele lze aktivovat trip 2. Např. na středovém odometru můžete sledovat ujeté kilometry od posledního natankování a na otáčkoměru celkovou ujetou vzdálenost.

Rozdíl mezi starým (1) a novějším (2) typem budíku:
qwertz.jpg
qwertz.jpg (125.36 KiB) Zobrazeno 26799 krát

Mekkk, Worry a Pampeago už nějaké z těchto vychytávek mají a myslím si, že jsou spokojeni :D
Naposledy upravil OKCZ dne 24. úno 2012 15:00, celkově upraveno 12

Re: [MOD]Automatické zavírání spolujezdcova okna :)

20. srp 2011 22:14

Cool, to mi taky musíš zprovoznit. Nebo se to dá nějak svépomocí?

Re: [MOD]Automatické zavírání spolujezdcova okna :)

20. srp 2011 22:15

Grayson píše:Cool, to mi taky musíš zprovoznit. Nebo se to dá nějak svépomocí?

Není problém...bohužel člověk si sám jednoduše neudělá.

Re: [MOD]Automatické zavírání spolujezdcova okna :)

21. srp 2011 00:18

Škoda že si to nevedel o pár hodín skôr :(
Ale ďakujem za ten palubný počítač funguje na vybornu

Re: [MOD]Automatické zavírání spolujezdcova okna :)

21. srp 2011 11:12

keď vyriešíš aj to druhé tak si asi budem musieť spraviť výlet :)

Re: [MOD]Automatické zavírání spolujezdcova okna :)

21. srp 2011 20:02

ferix píše:keď vyriešíš aj to druhé tak si asi budem musieť spraviť výlet :)

to si spravime asi dvaja :mrgreen:

Re: [MOD]Automatické zavírání spolujezdcova okna :)

23. srp 2011 12:32

Tak to se tam pak potkame vsichni a bude to super sraz :bigups: :bigups:

Re: [MOD]Automatické zavírání spolujezdcova okna - Aktualizace!!

25. srp 2011 13:52

Mazec vychytavka !!!! To musíme mít :bigups:

Re: [MOD]Automatické zavírání spolujezdcova okna - Aktualizace!!

25. srp 2011 15:42

Hafo... to zavíraní prostě cool :)

Re: Cool vychytávky pro 1. generaci

07. lis 2011 21:42

přidány prkotiny ohledně palubního počítače...

Re: Cool vychytávky pro 1. generaci

08. lis 2011 01:58

V závorce máš brno :D ale pro tu úpravu jednotky bych musel do HK? :(

Re: Cool vychytávky pro 1. generaci

08. lis 2011 08:06

Ondra je nejlepsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups:

Re: Cool vychytávky pro 1. generaci

08. lis 2011 09:28

palec nahoru paráda :bigups:

ps. ty se nakonec kvuli tomu naucis nemecky :mrgreen:

Re: Cool vychytávky pro 1. generaci

08. lis 2011 16:39

schnappislav píše:V závorce máš brno :D ale pro tu úpravu jednotky bych musel do HK? :(


Bychom zvládli i v Brně ;) Napiš mi na mail a domluvíme se...

Re: Cool vychytávky pro 1. generaci

08. lis 2011 16:51

Oki napíšu až mi vrátí mini z servisu je tam asi už 3 tejden a furt nic :D

tak dneska nad to sedl a dělá zázraky můžu jen doporučit :D dokonce mi spravil veci které sem ani nečekal 8)

Re: [R50|R52|R53] Cool vychytávky pro 1. generaci

05. úno 2012 23:40

UPDATE: software řízení motoru

Re: [R50|R52|R53] Cool vychytávky pro 1. generaci

06. úno 2012 18:52

:bigups: je videt ze jsi se tim SW uz pekne prokousal :mrgreen:

Re: [R50|R52|R53] Cool vychytávky pro 1. generaci

06. úno 2012 19:49

Ondro uz sa neviem doskat kym pridem domov a potom k Tebe nech mi tam vsetky super vychytavky nahadzes :banana:

Re: [R50|R52|R53] Cool vychytávky pro 1. generaci

07. úno 2012 16:50

Vážně super! Ty okna bych bral hnedka. Děsně mě to u spolujezdce irituje :lol: . A trip 2. je úplně geniální! Na jaře budu mít určitě někdy cestu přes HK. A hned bych se ozval :wink: .

Ale to určitě nejsou úplně všechny věci co zvládáš, ne? Bylo by úplně super doplnit úplně komplet výčet!

Ještě přidám blbej dotaz na závěr. Děsně se mi líbí jak většina US aut lehce zatroubí když je zamkneš. Není tady možnost jak to přes SW zprovoznit? Nevím jestli to vůbec US verze MINI mají nebo ne.

Re: [R50|R52|R53] Cool vychytávky pro 1. generaci

24. úno 2012 15:02

UPDATE: denní svícení
Odeslat odpověď