Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

18. led 2013 15:19

aviater píše:Nedodělávat. Je to zbytečné.

Co tím myslíš, palubní počítač je super věc?! Obvzlášť, když jde dodělat za pár korun.

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

18. led 2013 15:50

Nick píše:Co tím myslíš, palubní počítač je super věc?! Obvzlášť, když jde dodělat za pár korun.

Přesně tak :)

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

18. led 2013 15:59

Přesně tak, u takového auta bych čekal že palubní počítač bude v základu u každého Mini, protože to je naprosto normální a potřebná věc

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

18. led 2013 16:48

S tím souhlasím. U Mini se za něj, žel, platí. V 2007 to bylo 4300,-, podle posledního veřejně dostupného ceníku z 2011 to bylo 3800,- (pokud si nepořídíš zároveň nějaký paket, jako např. skoro povinný Chilli u S-ka).

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

27. úno 2013 21:09

Tak se mi dnes Mini Cooper vrátil ze servisu, kde mimo jiné jsem si nechal dodělat palubní PC, nahrán aktualizovaný soft, vše ok až na jedinou věc, krom spotřeby a dojezdu jsem čekal že se mi bude ukazovat i aktuální rychlost, abych nemusel koukat na velkej rychloměr... :cry:

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

27. úno 2013 21:18

da se zapnout taky. Zkus OKCZ :wink:

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

27. úno 2013 21:18

OKCZ by mozna pomohl, ale nevim zda neni potreba novejsi budik na nektere funkce "navic"...

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

27. úno 2013 21:41

Jak kolegové píšou, digitální rychlost jde aktivovat...

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

27. říj 2013 13:26

Chlopy zhanam tu lavu packu s palubakom.. po nete nic moc ebay tiez nic.. nemate niekto na predaj alebo typa??

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

09. dub 2014 21:36

Ahoj, tak od dnes som uz aj ja majitel minika. Packu s tlacidlom tam mam. Da sa prepinat vsak len teplota a rychlost. Je niekto z BA kto by vedel povolit na diagnostike ostatne features? Vdaka. Idem sa vytesovat :-)

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

09. dub 2014 23:21

no kamo asi len OKCZ.. jediny si myslim..

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

08. úno 2016 19:47

V sobotu dodělán pal.počítač-opět díky Ondro.Mohu jen doporučit,za trochu peněz hodně muziky.Autko je zase o kousek dál a hlavně je s čím si hrát.Ondrova precizní a rychlá práce mě prostě baví.Jako bonus vidím že si člověk ještě parádně pokecá!Denní svícení dálkovýma světlama (na 50%)je parádní zvláště když se dá vypnout zatažením ruční brzdy!Auto je teď takňák zábavnější a o stupínek vejš.No prostě paráda!!!!!!!!! :bigups: :banana: :lol:

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

09. úno 2016 08:23

ubrus píše:Denní svícení dálkovýma světlama (na 50%)je parádní zvláště když se dá vypnout zatažením ruční brzdy!!!!!!!!!! :bigups: :banana: :lol:


Tohle mě zaujalo, jaké to má výhody? (svítí jenom dálky a nesvítí parkovačky vpředu/vzadu a SPZ? svítí to v poloze 0 na přepínači?)
A nevýhody? (není homologace pro denní svícení, takže před technickou zase funkci zrušit?)

Díky za info :)

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

09. úno 2016 08:55

Svítí jenom dálkové na 50%. Nic jiného. Nastartuješ a svítí.
Ideální pro sklerotika jako jsem třeba já.
Schválení asi nebude, ale nevím jestli to bude někdo řešit, podobný systém má některých aut i VW koncern.

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

09. úno 2016 10:54

Denní svícení dálkama mám od Ondry také. Už proběhlo 2x STK a nebyl problém, naopak jsem s technikem nastavil ještě přídavný dálky dle toho jejich měřáku na světla, aby měli ten správný efekt :bigups:

Jen jsem zatím nezkoušel to vypnutí světel zatažením ručky, netuším zda to u mě jde také...

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

14. bře 2017 20:22

Ahoj, přítelkyně si o víkendu pořídila mini 2004 a je hrozně smutná že nevidí spotřebu ani dojezd. V autě má páčku se symbolem počítače, ale tou jde na otáčkoměru přepínat jen aktuální rychlost a teplota. Podle toho co jsem si v tomto tématu přečetl jsem pochopil že už tam má na pal. pc všechno akorát se to musí jen naprogramovat přes diagnostiku je to tak ? Nebo se musí natáhnout i ty kablíky ? děkuji za odpověď Karel :wink:

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

02. pro 2018 20:16

Ahoj všem.. Koukám na foto návod, ale jako elektrikář
Bych byl vděčný za popis kam co přesně dotáhnout..
Slo by to? Nebo znázornit do wiring diagramu třeba
Coopera s BC

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

02. pro 2018 21:19

Ahojte. Mam tiec coopra S r53 pez palubneho pc kupil som aj packu s tlacitkom ;) tak by som vas chcel tiez poprosit kam napojit tie kable ? Dakujem ;)

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

23. zář 2021 15:29

Ahoj všichni,
Řeším takový problém a chtěl bych vědět jestli to má řešení.
Když je u R50 r.v. 2002 s jedním budíkem (otáčkoměrem) možné naučit displej ukazovat rychlost. Je možné naučit ukazovat displej rychlost i u R53 r.v. 2005 se dvěma budíky (otáčkoměrem a rychloměrem), tzn. na otáčkoměru na displeji? Když se totiž sklopí volant dolů, není vidět rychlost.

Díky Marwin

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

23. zář 2021 18:46

Marwingarden píše:Řeším takový problém a chtěl bych vědět jestli to má řešení.
Když je u R50 r.v. 2002 s jedním budíkem (otáčkoměrem) možné naučit displej ukazovat rychlost. Je možné naučit ukazovat displej rychlost i u R53 r.v. 2005 se dvěma budíky (otáčkoměrem a rychloměrem), tzn. na otáčkoměru na displeji? Když se totiž sklopí volant dolů, není vidět rychlost.

Nazdar Marwine.
Na 2005 je to jistě možně, a předpokládám že na 2002 taky, je to volitelná výbava: funkce Trip computer, ovládá se tlačítkem nahoře levé páky za volantem, která přepíná blinkr a světla, viz. fotku:
s-l300.jpg
páka za volantem - vlevo je tlačítko nahoře
s-l300.jpg (9.88 KiB) Zobrazeno 3920 krát

Tím tlačítkem lze přepínat info na displeje z venkovní teploty na dojezd, spotřeba paliva aktuálně a průměrně, a do konce i rychlost.
Pokud takovou páku nemáš, musíš je vyměnit, až pak lze zapnout Trip computer přes diagnostiku.
Odeslat odpověď