Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Re: dodelani palubniho pocitace

18. dub 2011 20:30

Uplne takhle jednoduchy to neni, ale je to brnkacka :-) Hlavni kus je packa s tlacitkem, druhy kus je natahnout dratky na urcena mista a posledni tresnicka na dortu je povoleni pres diagnostiku.. Vse se da zvladnout s pomocí tohoto fora :bigups:

Re: dodelani palubniho pocitace

18. dub 2011 20:42

No ale kde se mi bude zobrazovat? :D To je to co mi je na tom divný :D

Re: dodelani palubniho pocitace

18. dub 2011 20:43

V otackomeru, jak Ti nyni sviti "jen" teplota :bigups:

Re: dodelani palubniho pocitace

18. dub 2011 21:02

hehe :D Tak do toho jdu :D

Re: dodelani palubniho pocitace

19. dub 2011 09:04

Hm, a co tempomat? Nestaci koupit multifunkcni volant (s tlacitky), natahat par dratu a povolit to na diagnostice? :)

Re: dodelani palubniho pocitace

19. dub 2011 09:13

Tak tohle je trochu složitější, ale jde to.. Ja se na to chystám uz brzy, krom jednoho spínače na spojku uz mám snad všechno, včetně návodu :-) Tak vás budu informovat. Každopádně je potreba MF volant, kroužek pod volant, spinac na spojku, možna konektor k řidici jednotce a par metru dratku.. A rozebrat celou palubku..

Všechno jde, kdyz se chce :-)

Re: dodelani palubniho pocitace

20. dub 2011 13:05

Worry píše:Tak tohle je trochu složitější, ale jde to.. Ja se na to chystám uz brzy, krom jednoho spínače na spojku uz mám snad všechno, včetně návodu :-) Tak vás budu informovat. Každopádně je potreba MF volant, kroužek pod volant, spinac na spojku, možna konektor k řidici jednotce a par metru dratku.. A rozebrat celou palubku..

Všechno jde, kdyz se chce :-)


super, hodne stesti! dej vedet jak jsi dopadl, muzes nam pak vyrobit how-to :))

Re: dodelani palubniho pocitace

09. kvě 2011 11:21

ludia, kde teda zozeniem tu packu na palubny pocitac??:)

Re: dodelani palubniho pocitace

09. kvě 2011 11:43

oSiSko píše:ludia, kde teda zozeniem tu packu na palubny pocitac??:)


Hledej, šmudlo :biggrin:

Nějaká se objevila tady na foru, ja jednu kupoval na Aukru, slušným zdrojem je Ebay jak DE tak UK..

Re: dodelani palubniho pocitace

09. kvě 2011 15:01

len netusim pod jakym nazvom to mam hladat :)

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

02. dub 2012 14:50

Tak jsem teď i já hrdým majitelem palubního počítače :D A to díky Ondrovi (OKCZ), za kterým jsem dojel do Hradce na montáž. Ondra byl jako správný profík připraven a po obědě v restauraci nedaleko jeho dílny se dal do práce. Než jsem se stačil zorientovat, celou palubku měl rozebranou :) Je to opravdu tak, jak se psalo viz. výše, jedním drátem se spojí tachometr s páčkou ovládání pal. počítače (čili páčka blinkrů a světel) - v našem případě žlutý kabel a stejná páčka se propojí se pojistkovou skříní - černý kabel viz. foto. Povolí se na diagnostice a palubní počítač je na světě. Dále mi Ondra nahrál nový JCW software a další svoje cool vychytávky. Všechno perfektní, na cestě z Hradce zpět do Olomouce spotřeba 6,4 a to jsem to nijak nešetřil. Radost však vydržela jen do té doby, než jsem v noci na cestě zpět trefil zřejmě výfuk z kamionu, co se válel na silnici a odnesl to celý přední nárazník... :(
Takže Ondro díky moc za příjemné a plodné páteční odpoledne! :bigups:
Přílohy
IMG_1175.JPG
IMG_1175.JPG (109.04 KiB) Zobrazeno 13252 krát
IMG_1176.JPG
IMG_1176.JPG (120.05 KiB) Zobrazeno 13252 krát
IMG_1177.JPG
IMG_1177.JPG (124.88 KiB) Zobrazeno 13252 krát
IMG_1179.JPG
IMG_1179.JPG (117.2 KiB) Zobrazeno 13252 krát

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

02. dub 2012 16:16

Piece of cake :bigups:

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

02. dub 2012 22:47

OKCZ je machr :bigups:

Škoda toho nárazníku :(

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

02. dub 2012 23:17

Taky se k Ondrovi chystám (doufejme v dohledné době ;-).

Má ten JCW SW na R50 nějakej smysl když tam není tej JCW sound kit? Nebo ty ho v autě máš? :bigups: :blink:

Ještě jsem ho tady na žádné R50 neviděl. :roll:

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

03. dub 2012 15:36

no tak mám pocit že se mi zlepšila spotřeba, bez palubního počítače se to nedá tak přesně říct kolik si to vzalo předtím, nicméně jak Ondra říkal, předtím tam byl nějaký archaický software, takže to může být jenom lepší...sound kit nemám, zatím! :)

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

13. črc 2012 22:17

toto je ta páčka? dik :) rad by som to sfušoval ajja
http://www.ebay.com/itm/OEM-MINI-COOPER ... _525wt_956

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

13. črc 2012 22:48

jo

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

12. led 2013 16:07

Oživím opět téma, mám taky Coopera z roku 2002 bez albního počítače a dost mi to vadí...
Po instalaci předpokládám, že Mini bude ukazovat: teplotu, průměrnou spotřebu, okamžitou spotřebu, dojezd na nádrž a rychlost v km, nebo ne?
Jak jsem zde pochopil stačí dokoupit levou páčku s čudem, kabeláž, vše propojit a odblokovat v palubním počítači
Sám si na takovou věc netroufnu, je někdo schopný kdo by mi to v jihomoravském kraji udělal?
Páčku jsem sto si klidně objednat na ebay, i kabeláž pokud budu vědět jakou

Takže někdo schopný kdo by to zvládl? :wink:

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

12. led 2013 18:15

OKCZ v Brne...

Re: Jak dodelani palubniho pocitace ?

18. led 2013 02:47

Nedodělávat. Je to zbytečné.
Odeslat odpověď