Logo
Právě je 28. dub 2024 00:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01. srp 2011 20:30 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 28. úno 2010 20:30
Příspěvky: 402
Bydliště: Hradec Králové
Mate nekde zkusenost s vymenou radia Harman/Kardon?

Podle informaci od Ondry nejde jen tak vymenit..

Radio prepojite, naskoci "prehravani" atd, ale nejde zvuk.

Je pravdepodobne nejaky signalni kabel do zesilovace a bez nej to nepujde.... :(

_________________
>>Little Bastard - New Mini Cooper S<<


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. srp 2011 16:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. pro 2010 23:02
Příspěvky: 40
Bydliště: Havířov
Myslíš místo rádia HK dát svoje rádio? Jestli jo, tak tam bude zřejmě externí zesilovač, který se zapne spuštěním rádia. Takže když dáš svoje rádio tak budeš muset obstarat to zapnutí taky, což bývá většinou kablík označený REMOTE tuším. Ale to co píšu jenom tipuji, podle svých zkušeností.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. srp 2011 20:32 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 14. lis 2010 04:04
Příspěvky: 211
Bydliště: Brno
hmhm u mojeho HK radia 2 repraky nehraji a to tím stylem že při najetí na nerovnost se občas nahodí nebo v nich praskne.... takže bych to tipoval na špatnej kontakt někde.... nevíte někdo jak je to přesně s pojištěním audia? jesli se dává prostě spol. 5k?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03. srp 2011 15:44 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Díky Grayson za super zpracovaný návod :-).

Já se na výměnu rádia nechystám, dokonce jsem (s ostudou se přiznávám) teprve před pár dny zjistil, že to na R50 umí automaticky zesilovat hlasitost podle rychlosti :-D.

Nicméně mi každým dnem musí přijít AUX IN kabel na radio, takže se tady bude montovat. S postupem se pochlubím, tvůj, stejný, začátek přeskočím. Ještě ale nejsem úplně rozhodnutý kam ten Jack konektor vyvedu. Do glove boxu se mi to zdá zatím jako blbost protože chci/potřebuju mít iPod při ruce...

:banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. srp 2011 21:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. srp 2011 19:48
Příspěvky: 34
Ahoj, všechny vás zdravím jsem tady novej. Prošel sem celé forum a nenašel sem zmínku o pouštění DVD přes obrazovku navigace. Měl sem alfu romeo 166 a tam jsme to také řešili a úspěšně. Možná že někde na zahraničních forech. Pokud někdo něco objeví dejte vědět. Dík.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. srp 2011 11:38 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 14. srp 2011 11:09
Příspěvky: 1
Donald píše:
No, to vůbec ne. Za diskotéku na světlech bych se asi hambou propad. Jsem trošku audiofil a jde mi spíš o vyvážený zvuk, určitě ne o maximální hlasitost. Btw. u domácí aparatury mám vintage zesilovač o výkonu 2 x 30 W a neměnil bych.


Už jsi to nějak vyřešil? Mám Coopra z roku 2009 a zvuk není zrovna žádná "hitparáda", ale protože je ještě v záruce, nechci provádět žádné větší zásahy. Zvuk je trochu placatý, žádná hloubka a to mě moc nebaví.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. srp 2011 10:28 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Tak jen krátce se tady pochlubím se svým včerejším montováním :D. Po tom co tady Grayson udělal tak propracovaný návod nemá moc smysl zabíhat do detailů.

Přestalo mě bavit vypalování CD s MP3 a malý FM transmitter do zapalovače jsem taky nechtěl. Takže nejsnazší a asi taky nejlevnější volba byla AUX IN 3,5mm kabel do rádia přímo od BMW.

Na internetu se moc sehnat nedá a pokud ano tak z US a za je ještě vetší peníze než v Inveltu. No nicméně asi 120cm dlouhý kabel, dva šroubky a pět plastových stahováků kabelu vyjde na neskutčných 1400,-. Je to docela až k pobavení. Obzvlášť když tohle to "nic" + A4 patír přislo v krabici 30x15x20cm.

Postup prakticky stejný jako u Graysona. Za palubkou jsem kabel protáhnul dolů pod panel s páčkami a do plastu vyvrtal díru. Pak už jen smotal a dirkou vytáhnul jack ven. Za chvilku to bylo hotové. Žádná velká věda. Rádio samo pozná, že je kabel připojený.

Spousta lidí jack vyvádí do gloveboxu, ale to mi přišlo jako naprostý nesmysl. Moc dobře si nedovedu představit jak za jízdy otevírám přihrádku a měním sklady na iPodu... :biggrin:


Přílohy:
Poznámka: Vymontované rádio
IMG_3734.jpg
IMG_3734.jpg [ 116.8 KiB | Zobrazeno 11683 krát ]
Poznámka: Vyvedený jack 3,5 provrtanou dirkou
IMG_3742.jpg
IMG_3742.jpg [ 55.97 KiB | Zobrazeno 11683 krát ]
Poznámka: Zapojený AUX kabel
IMG_3743.jpg
IMG_3743.jpg [ 175.56 KiB | Zobrazeno 11683 krát ]
Poznámka: Hotové "dílo"
IMG_3757.jpg
IMG_3757.jpg [ 118.09 KiB | Zobrazeno 11683 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. srp 2011 11:34 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Cena je smrtelna !!!!

Ja jsem si to udlelal doma a bohuzel z nejakeho pro mne neznameho duvodu to nefungovalo - radio se nedokazalo prepnout na AUX.. Ale muzete si to, co prodava BMW, udelat sami za max 200,-

Ja jsem to nakonec vyresil Parrotem - a ten funguje pekne bezdratove :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. srp 2011 12:03 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2010 14:46
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha
Ja vim, koukal jsem, že jsou návody a lidi si to vyrábějí, ale bylo mi přesně jasným, že bych dopadnu jako ty :-D.

Bohužel ta cena není žádnej výmysl Inveltu...v US se prodává okolo $80.

Maximálně jednoduchý řečení...když nebudeme počítat tu ceny....Parrot vyjde tak na 3500, ne?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. srp 2011 12:34 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
No, třeba Ladik si to vyrobil a krasně mu to funguje, ja měl asi něco s radiem :(

Parrot je ted pod 3000,- a zvladne všechno, co člověk potřebuje.. Hlavně pěkně funguje streamovaná hudba přes BT...

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. srp 2011 16:41 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. říj 2008 20:47
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha
Tak AUX kabel jsem vyráběl sám a nic to není, dokonce i funguje.. když to zvládnu já, tak to každý zvládne... dá se to sestavit i z věcí které najdete doma =)....myslím že těch 1400 je opravdu přehnaná cena ..... a za uplatek vyrobím a zapojím Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_31 Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 Yellow_Flash_Colorz_PDT_04

_________________
R50 black & orange
Happy MINI Friends


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. srp 2011 20:12 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
muzete mi nekdo doporucit nejake autoradio ktere by dizajnove zapadalo alespon trosku do interieru mini ... aby slusne hralo, bylo mozno pripojit usb/kartu/ipod etc. a idealni by byla moznost pripojit telefon pres bt ... a ne, audiofil nejsem, ale sencor taky zrovna nepotrebuju. Cenove 1000-10000kc.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29. srp 2011 19:26 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 08:29
Příspěvky: 246
Bydliště: Ostrava
BlackSheep99 píše:
muzete mi nekdo doporucit nejake autoradio ktere by dizajnove zapadalo alespon trosku do interieru mini ... aby slusne hralo, bylo mozno pripojit usb/kartu/ipod etc. a idealni by byla moznost pripojit telefon pres bt ... a ne, audiofil nejsem, ale sencor taky zrovna nepotrebuju. Cenove 1000-10000kc.

jinak co rikate na neco takoveho ??

http://www.parrot.com/usa/products/bluetooth-hands-free-car-kits/parrot-asteroid

cena by mela byt nekde kolem 349 USD


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31. srp 2011 14:08 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. pro 2010 23:02
Příspěvky: 40
Bydliště: Havířov
a co něco z řady ida-X od ALPINe např.
http://www.prohifi.cz/autoradia/alpine-ida-x305s

Možná nemá tak čistý design jako ten parrot, ale mě osobně se líbí a hraje parádně. Pravda trochu dražší, a bez integrovaného BT, ale jsou i levnější modely.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31. srp 2011 14:24 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. lis 2009 19:13
Příspěvky: 1099
Bydliště: Michalovce (SVK)
hanysek83 píše:
a co něco z řady ida-X od ALPINe např.
http://www.prohifi.cz/autoradia/alpine-ida-x305s

Možná nemá tak čistý design jako ten parrot, ale mě osobně se líbí a hraje parádně. Pravda trochu dražší, a bez integrovaného BT, ale jsou i levnější modely.

tak to uz ano paradne je :bigups:

_________________
"Bender"
ELECTRIC BLUE
ALTA: 17% Pulley, Airbox, Oil Catch Can
ATI Super Damper 2%
Newman Camshaft 250/400
IC Airtec
GP 2 brake R56 Tarox 336x28mm
Milltek & Sports Cat Back Exhaust
Powerflex
264k 282Nm


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31. srp 2011 14:35 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. lis 2009 19:13
Příspěvky: 1099
Bydliště: Michalovce (SVK)
BlackSheep99 píše:
BlackSheep99 píše:
muzete mi nekdo doporucit nejake autoradio ktere by dizajnove zapadalo alespon trosku do interieru mini ... aby slusne hralo, bylo mozno pripojit usb/kartu/ipod etc. a idealni by byla moznost pripojit telefon pres bt ... a ne, audiofil nejsem, ale sencor taky zrovna nepotrebuju. Cenove 1000-10000kc.

jinak co rikate na neco takoveho ??

http://www.parrot.com/usa/products/bluetooth-hands-free-car-kits/parrot-asteroid

cena by mela byt nekde kolem 349 USD


ale toto vyzera este lepsie tak to by som bral :mrgreen:

_________________
"Bender"
ELECTRIC BLUE
ALTA: 17% Pulley, Airbox, Oil Catch Can
ATI Super Damper 2%
Newman Camshaft 250/400
IC Airtec
GP 2 brake R56 Tarox 336x28mm
Milltek & Sports Cat Back Exhaust
Powerflex
264k 282Nm


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. zář 2011 10:29 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. črc 2011 10:22
Příspěvky: 113
Bydliště: Brno
Ahojte můžete mi někdo poradit, včera jsem si koupila MP3 a šechny ty drátky k připojení a k mému překvapení to jede, jen je to strašně potichu... MP3 i rádio je na plný pecky a je to sotva slyšet. Copak dělám špatně?

_________________
Kdo má peníze koupí si auto, kdo je nemá umře jinak.
)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. zář 2011 17:02 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Kačenka píše:
Ahojte můžete mi někdo poradit, včera jsem si koupila MP3 a šechny ty drátky k připojení a k mému překvapení to jede, jen je to strašně potichu... MP3 i rádio je na plný pecky a je to sotva slyšet. Copak dělám špatně?


Trochu nevim, o cem pises.. Jake MP3 jsi si poridila ? Jako prehravac ? Nebo nejakou vychytavku k pripojeni ?

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. zář 2011 07:38 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. črc 2011 10:22
Příspěvky: 113
Bydliště: Brno
jojo přehrávač. Snažila jsem se pochopit předešlé příspěvky ale hlava mi to nepobírá... je to úplně mimo mě... :?:
Takže znova, koupila jsem si MP3 přehrávač k tomu náležité kábly a zapojila do zdířky úplně dole ve středovém panelu.. :wink: asi se mnoho z vás zasměje že jsem blbka :lol: ale asi opravdu jsem a potřebuji vysvětlení jako pro blbce.

_________________
Kdo má peníze koupí si auto, kdo je nemá umře jinak.
)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. zář 2011 08:01 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
Takže. Máš nějaky mp3 prehravac. Muzes napsat jak se jmenuje a eventuelne jaky ma na sobe cisla? K tomu mas takovyhle kabel jo? http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=64000 zastrčila jsi oba ty konce do mp3 i do zdieky dole na tunelu uplne? Nekdy, to jde blbe a pokud to neni uplne zastrceny, tak to hraje "slabe". Na radiu (zalezi jaky mas) je tlacitko MODE. To 2x zmackni a na displeji by se melo obevit AUX. Pak tu mp3 zapni. Melo by to normalne hrat. Hlasitost idealne nastavit co nejvic na mp3 a na radiu podle potreby.

Jinak to radio hraje hlasite? Samotna mp3 taky? Zkusela jsi na mp3 krome pisnicek pustit i radio (pokud ho ma) a taky to hraje potichu? Pokud vyloucis vsechno tohle, tak uz zbyva jen nejaka zavada na propojeni zdrizky z radiem (zkus tam jinou mp3), nebo zavada na mp3 (ale pokud ti do sluchatek hraje normalne, tak asi ne.)

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz